Jump to content
Sign in to follow this  
Wolfman

Statii Gpl Din Ro

Recommended Posts

La Agip 1,6 ron - Craiova

Share this post


Link to post

ovi_jer, ne spui si noua te rog cum e cu gazele astea, tip A, B ?

eu am mers numai pe rompetrol, si m-am prostit si am luat gaz mai ieftin("economie" ~6 ron la plin) dar mergea mai prost ca pe benzina,

e prima data cand m-am bucurat ca s-a terminat gazu' :) .

Share this post


Link to post

În Craiova la OMV, 1,57 ron litrul. Gazul e bun, dar nu ştiu cine îl aduce.

Share this post


Link to post

Am incercat si eu intr-un timp gazul de Omv si sincer nu mi s-a parut asa bun! De ceva timp am obisnuit-o cu gazul statiei de la Municipal! Pretul e tot 1.57 roni!

Share this post


Link to post

Buna seara,

 

Sper, din toata inima, sa devin saptamana viitoare conducator de matiz (E ac/lpg) :lavolan: .Astept avizul cu datele de identificare.

Asa ca...m-am apucat de cercetat piata galateana.Am vazut mai multe statii Gpl :

1-pe faleza, langa sediul Distrigaz (parculetul Viva) - no name -1.65

2-pe cosbuc, vis-a-vis de Galmopan - Petrom (pe tanc era inscriptionat Crimbo 2000 srl )-16.5

3-pe cosbuc, in apropiere de patinoar - mini serv oil -16.5

4-in micro 19,langa Altex Megastore - Rompetrol (cred) - 1.53

5-in micro 19, la iesire spre Braila - Lukoil (cred) - ?

6-in tiglina 1,de la Ultimul Leu spre micro 19 -franciza Lukoil - 1.65

 

Dupa cum spuneam, nu sunt (inca) posesor dar sunt interesat de calitatea gpl-ului comercializat in orasul meu.Nu vreau sa incep cu stangul (probleme tehnice).

Deci , daca cineva vrea sa ne impartaseasca experiente... . :osanale:

Share this post


Link to post

@Ploiesti

Rompetrol produs la Petromidia,pret 1.52 lei -gazul este bun desi mi se pare masina mai lenesa.Pe butelie nu e afisat certificatul de calitate unde e trecuta si cifra octanica;

Shell gas 1.52-1.55-Shell preferatul meu!

Share this post


Link to post

Bacau, in cartierul Narcisa, drumul de iesire spre Onesti, la IATSA, Crimbo Gas la 1.55 RON.

Gaz foarte bun dar de retinut e faptul ca statia e deschisa doar noaptea intre 22-6.

 

Onesti, iesirea spre Oituz, Crimbo la 1,69 RON.

Share this post


Link to post
Shell gas 1.52-1.55-Shell preferatul meu!

 

De unde pui Shell in Ploiesti ?

Share this post


Link to post

In Pitesti la AGIP linga McDonald's 1,55 lei litrul.

Share this post


Link to post

Sper sa nu se considere reclama, dar eu de aici alimentez:

 

Pentru Pitesti, Lukoil, cam 80% din GPL-ul consumat de mine, tot 1.55, tocmai am facut revizia la GPL (dupa 22.000 km, mecanicul a tinut sa precizeze ca a vazut putine vaporizatoare asa curate si fara apa). Au doua statii, la intrarea dinspre Craiova si dinspre Rm. Valcea.

La intrarea dinspre autostrada este o benzinarie "Celly", tot 1.55 si gaz de calitate.

Edited by cpop

Share this post


Link to post
De unde pui Shell in Ploiesti ?

1.Shell in Ploiesti este dupa Kaufland pana in pasarela(de la coca-cola,iesirea spre Targoviste) ,pe dreapta intr-o benzinarie careia nu i-am retinut numele.

2.Pana in podul de la iesirea din Ploiesti spre Bucov,(primul pod ce este in reparari) faci stanga imediat ce ai iesit din sensul giratoriu!

Share this post


Link to post
...e faina ideea asta cu bursa gazariilor :) )

Preturi la GPL gasiti si pe www.gazonline.ro

De asemenea si coordonate GPS.

Succes si calatorii fara evenimente!

Share this post


Link to post

Agip pitesti 1,55. eu am Gpl de curand si sunt foarte multumit cum merge masina... Bft All

Share this post


Link to post

Ramnicu Sarat, inainte de iesirea spre Focsani pe stanga, Vivian Autogas 1.5 RON/l si inca o statie cu 1.49 RON/l.

Share this post


Link to post

Bacau, str Milcov, Luckoil gaz 1.55ron/l. Gazul este f bun.

Share this post


Link to post

In Pitesti tocmai au scumpit gazu' - 1.64 peste tot unde era 1.55. De motive nu se duce lipsa!

Share this post


Link to post

La fel si la Craiova. Majoritatea statiilor din oras au ajuns la pretul de 1.6 - 1.65 ron/l gpl. Pret mic si gaz acceptabil la iesirea din Craiova spre Segarcea, pe partea stanga ( 1.47 ron/l ).

Share this post


Link to post

Statia Victoria Over Top (la care alimentez) in Craiova are pretul de 1.6lei/l . Gazul este de f. buna calitate (am sesizat asta - masina merge foarte bine cu gazul de acolo [spre deosebire de "reactia" ei la alte marci de gaz], iar cei de acolo mi-au spus ca gazul nu e romanesc ci este adus din Bulgaria), iar recent au si o "superoferta"... la 80l alimentati primesti o spalare exterior gratuita.

Locatie : Bvd. Nicolae Titulescu, imediat dupa Spitalul Municipal.

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

In Bulgaria am alimentat la statii Rompetrol si Lukoil (0.99-1 leva/l, calitate excelenta si consum redus cu 1l%), in Grecia la SHELL (0.6 EURO/l, calitate excelenta), insa in Halkidiki nu gasiti GPL ci doar de la Salonic spre sud; la toate statiile am platit cu card Maestro emis de BRD.

Share this post


Link to post

In Galati de la Rompetrol, cu 1.62 lei litrul de gaz, la ambele statii. La altele n-am prea incercat, pentru ca inca din vara aveau gaz la 1.65 lei, si, cum eram multumit de Rompetrol...

In Constanta, de la Lukoil-ul de la intrarea dinspre Harsova, 1.6 lei litrul de gaz, baga bine presiune baietii, iese consum mare dupa ce alimentezi de la Rompetrol.

Mai este statie GPL la iesirea din Macin, spre Cerna, pentru cei care credeau ca nu se gaseste asa ceva in vestul Dobrogei.

 

La iesirea din Albena, pe dreapta, 1.07 leva/litru, merge ok, dar presiune cam putina, se termina repede, ar fi bine sa insistati cu alimentatul, primul led la gaz s-a stins dupa 40 de km, comparativ cu 75-100 de km de la alte pompe.

In Kavarna, la Rompetrol, 1.04 leva/litru, insa merge pompa ca dupa mort, dupa 20 de litri deja ma plictisisem si am renuntat, recomandat sa incercati in alta parte, oricum e plina Bulgaria de statii GPL.

Share this post


Link to post

Un pic :o fftopic:

Referitor la presiunea de la pompa, din cate stiu eu, e bine sa nu fie prea mare... si anume cea de 4-5bari e cea recomandata, pt ca la o presiune de peste 7bari deja in loc de gpl alimentezi mai mult cu aer!

Share this post


Link to post

Eurogas (Podu de Piatra) : 1,8 ron.

 

ButanGas (Tataras) : 1,82 ron.

Share this post


Link to post

In medie 2,3 lei litrul.

Share this post


Link to post

Statia de la intersectia drumului Slatina - Pitesti cu drumul ce duce spre A1, pret 2.15 lei/l, calitate mai mult decat jalnica :| .

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...