Jump to content
Sign in to follow this  
keluboss

Motociclism

Recommended Posts

Azi am iesit pe strada pentru prima oara. Am dat o tura de aproximativ 40 de km. Am iesit tarziu pe la 7 si m-a prins intunericul.

 

Foarte misto. Nesperat de placut. E drept ma cam bate vantul din toate partile. Altfel pozitia misto. Vad peste masini.

 

Impresii nu prea multe. Nu a fost nevoie de franari de urgenta, trafic lejer.

 

O singura observatie amuzanta. Sensul de mers in poligon era pe stanga. Uitandu-ma pe cauciucuri mi-am dat seama ca ma inclin mai mult pe stanga decat pe dreapta. Bine... cat te poti inclina la 30 40 :D

Share this post


Link to post

Bai Steph, tu esti nebun? Stii tu la ce ma refer..

Share this post


Link to post

Poate data viitoare mai anunti su tu pe careva sa facem otura mai lunga...io ma bag..

Share this post


Link to post

Nu stiu la ce te referi :D Maine dimineata la 10 nu o sa mai conteze oricum. :) )

 

Azi am mai facut 100 de km prin satucele de pe langa mine si am iesit si un pic pe DN-uri spre Giurgiu si Alexandria.

 

Am avut si un mic incident care mi-a sifonat moralul... La intrarea intr-o benzinarie am scapat motorul pe jos. Era nisip gramada, maxim 5 km pe ora, tocmai intorsesem> In secunda unu eram pe motor, in secunda doi motorul era pe jos eu in picioare deasupra si nu intelegeam ce s-a intamplat. :(

 

Ulterior am vazut ca nisipul acoperea un sant de vreo 10 cm.

 

Pagube: Maneta de ambreiaj rupta, schimbatorul indoit, oglinda zgariata si 2 bucatele de plastic lipsa.

 

Am venit acasa am indreptat schimbatorul si am plecat iar la plimbare. Maine oricum ajung la service pentru revizie si cauciucuri si o sa rezolv si maneta. Platicele mai asteapta ca nu cred ca depasesc ca valoare fransiza de 120 euro.

 

Edit: M-am uitat peste pozele motocicletei. O bucata de plastic mic din aparatoarea furcii era lipsa de inventar incat de la cumparare. Deci pagubele se limiteaza doar la schimbator, maneta si ciuntit o bucata din carena care vine peste toba. Acum observ in poze ca si ea era zgariata.

 

Legat de ture mai lungi eu o sa ma mai invart prin Bucuresti si zonele apropiate o vreme. Am oretinere pentru drumurile lungi :D

Edited by steph

Share this post


Link to post

Da-o nitel mai jos sa nu o mai scapi asa banal. :thumbl:

Share this post


Link to post

Aparent nu se poate decat cu kit de coborare.

 

O las asa m-am mai obisnuit. Azi am intrat in ora printre masini usurel. E ok. Balerin ma cheama :) )

 

Am ajuns si la service, pentru revizie, schimbat cauciucuri si montat alarma. Pagubele de ieri se ridica la: 50 ron maneta aftermarket, 220 ron schimbator OEM si 460 ron plasticul spart.

 

Am comandat maneta si schimbatorul. Plasticul il las pana la toamna cand daca se mai aduna si alte ciobituri le fac pe casco :)

Share this post


Link to post

Bag si io bestia din dotare...cu vopsea de renault RS...in poze nu se vede perla ...da` are tente de portocaliu si verde...

post-606-0-10293300-1303164145_thumb.jpg

post-606-0-08529500-1303164158_thumb.jpg

post-606-0-03598700-1303164173_thumb.jpg

Share this post


Link to post

:scarpin: Galben era si in toamna?

Sau e altul?

Share this post


Link to post

:scarpin: Galben era si in toamna?

Sau e altul?

era verde..da` s-a copt.... :) )

Share this post


Link to post

Asta e trotineta din dotare, momentan ii caut stapan nou ca am pus ochii pe una mai mare.

 

post-14622-0-96400400-1303311184_thumb.jpg post-14622-0-91534200-1303311153_thumb.jpg

 

 

Share this post


Link to post

Cam asta ar fi si jucaria mea un gsxr 600

 

apropo de gsxr un model mai vechi ,esta amanta

post-32041-0-61043700-1304497976_thumb.jpg

Edited by miron_gabriel03

Share this post


Link to post

:scarpin: Galben era si in toamna?

Sau e altul?

 

Toamna este galben aramiu si primavara cand reinvie natura la viata se face verde :rolleyes:

Share this post


Link to post

14-15 MAI endurocross CIOLPANI

aniversare 10ani infiintare circuit motocross-autocross-endurocross

spectacol pe 14 ora 20

intrarea gratuit :drinkers:

Share this post


Link to post

chiar nu mai sunt iubitori de motorete, ca sa nu va intereseze un eveniment moto GRATIS :banana:

Share this post


Link to post
post-28912-0-70692400-1305626367_thumb.jpgpost-28912-0-86654600-1305626339_thumb.jpgpost-28912-0-97499600-1305626290_thumb.jpgciteva poze de la ciolpanipost-28912-0-83929600-1305626247_thumb.jpg

Share this post


Link to post

din lipsa de spatiu parcare la etaj post-28912-0-41481000-1306329889_thumb.jpg

post-28912-0-41481000-1306329889_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Din lipsa de spatiu sau de prea multi hoti prin preajma? :rolleyes:

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Din lipsa de spatiu sau de prea multi hoti prin preajma? :rolleyes:

 

nu are contact .te urci in sa si pleci.

tipul asta de motoreta ,poate fi furat :banana:

Share this post


Link to post

eu sint si moto si auto , dar soferii cred ca au o invidie pa moto iesita din comun.

pe timpu lui ceausescu ,efectiv cei care veneau din fata intrau in depasire si te bagau in sant , ca nu tineau cont ca vine o moto din fata :lavolan:

Share this post


Link to post

Arata de parca ar fi deschis intentionat usa...

 

Nope, doar prostie.

Si nu e prima data cand se intampla chestia asta, s-a mai intamplat acum cativa ani in exact acelasi loc.

 

 

...until next time.

Share this post


Link to post

in exact acelasi loc.

Adica PE trecerea aia de pietoni ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...