Jump to content
Sign in to follow this  
keluboss

Motociclism

Recommended Posts

Si in Bucuresti se dau baietii, mai ales utilitar (got to work, go home).

Share this post


Link to post

Si aia care in weekendul trecut pe B-dul Camil Ressu dadeau in draci in ele , tot de la munca veneau ?....

Ce e drept nu mai sunt la fel de multi ca asta vara cand pe acolo zici ca e circuitul de la LeMans de 24h la cum se aude toata noaptea.

Edited by EM!L
înlăturarea citării integrale a mesajului anterior

Share this post


Link to post

Daca era w/e, evident, nu era utilitar, ci de placere.

Share this post


Link to post

Ieri pe ninsoarea si viscol , pe la Flamanzi ,BT, unu mergea pe bicicleta! Vai de capul lui de tampit!

Share this post


Link to post

Ii invidiez, mi se pare distractiv :)

(atat timp cand mergi incet si nu te rupe frigul)

Share this post


Link to post

E tare distractiv, într-adevăr. În fiecare iarnă am scos bicicleta la "ture prin nămeţi", atât timp cât ai echipament (fes, mănuşi, bocanci) e o plăcere...

Share this post


Link to post

Daca ai una cu motor e si mai belea :)

Dar nu fara genunchiere, cagula, manusi, bocanci :)

Sa treci cu pirtiitoarea pe linga masini impotmolite in 30cm de zapada pe aleile dintre blocuri si sa le vezi fata ... priceless...

Share this post


Link to post

si cu niste cauciucuri cu tinte...si mai priceless :mrgreen:

Share this post


Link to post

Calm oameni buni, calm !

Share this post


Link to post

Curios ca primul "senil/idiot" era Emil cu bicicleta :)

 

Si ontopic oarecum spre stiinta lui Tomy, d.p.d.v. legal (s-a modificat codul rutier):

 

21. moped - vehiculul, cu doua, trei sau patru roti, a carui viteza maxima prin constructie nu depaseste 45 km/h si care este echipat cu un motor cu ardere interna, cu aprindere prin scanteie, cu o capacitate cilindrica ce nu depaseste 50 cm3 sau cu un alt motor cu ardere interna ori, dupa caz, electric, a carui putere nominala este de cel mult 4 kw;

22. motocicleta - autovehiculul cu doua roti, cu sau fara atas, echipat cu un motor care are o capacitate cilindrica mai mare de 50 cm3 si/sau a carui viteza maxima, prin constructie, depaseste 45 km/h

Edited by Salex
  • Like 2

Share this post


Link to post

E bun ca ai aflat si tu ca nu orice aratare pe 2 roti sau mai multe e motocicleta.

Poate de-acum te rezumi sa postezi on-topic si cand ai ceva de spus. Altfel, inocent, vad ca doar confirmi spusele mele.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Daca ai sau nu dreptate apropo de offtopic sau nu cu mopedul sau bicicleta pe topic de motociclism este mai putin relevant.

Relevant e ca iti permiti sa jignesti alti useri, si continui o aberatie.

O intreaga comunitate de motociclisti (vreo 32.000 de useri) nu sint isterizati ca tine daca o parte din ei discuta de mopede... chiar de biciclete.

Nu dau forumul sa nu se considere reclama. Dar un simplu search poate sa te lumineze.

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Directorul SMURD, dr. Raed Arafat, are in vedere introducerea de motociclete, experimental prin Fundatia SMURD, pentru acordarea primului ajutor, informeaza AGERPRES.

Motocicletele sunt dotate cu defibrilator semiautomat, o geanta de urgenta si o butelie cu oxigen.

'Paramedicul se deplaseaza cu motocicleta la caz si acorda primul ajutor pana soseste ambulanta.

 

Sursa.

 

Excelentă iniţiativă, după părerea mea. Încă un mare " + " pentru Dr. Arafat  :thumbl:

 

 

Share this post


Link to post

pe zapada e muuult mai fun cu atv-ul.

Share this post


Link to post

Mda, când e zăpadă, clar, ar putea fi o soluţie datorită lăţimii mai mici. Dar în restul lunilor, cât se poate folosi ok motorul, rămâne -în special în oraşele mari şi extrem de aglomerate, cel puţin la ore de vârf- o soluţie excelentă.

 

The Fucking Road

 

... tipu' ajunge şi în România.

 

 

Share this post


Link to post

Din pacate cea care conducea motocicleta era colega cu mine. Dumnezeu sa-i ierte pe amandoi.

Share this post


Link to post

Si eu eram prieten cu Qaz de 7 ani de zile, intr-o vreme chiar foarte buni prieteni. Nu imi vine sa cred nici acum... Si nici nu mergea tare cu motorul, mi-aduc aminte ca imi povestea la o cafea cum se chinuia sa depaseasca un tir doar cand ii facea ala semn. A fost singurul motociclist cu care am mers ca pasager. O moarte stupida...

Share this post


Link to post

O moarte ciudata rau.

Motociclist linistit, castile au sarit, singura denivelare era foarte aproape de marginea drumului - nu aveau ce cauta acolo, ... foarte ciudat.

Teoria mea este ca cineva i-a incomodat, voit sau nu, s-a intamplat accidentul, le-a scos castile, a vazut ca sunt morti si a fugit.

Share this post


Link to post

Poate ca vei reusi sa te imprietenesti cu motociclistii, poate vei vedea ca sunt oameni normali, poate cu prea mult sange in ei...Bafta!

 

Mada

 

Madalina, aka HarleyX aka Mada636 s-a dus ...

Dumnezeu s-o odihneasca.

Edited by FLEX

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...