Jump to content
Sign in to follow this  
keluboss

Motociclism

Recommended Posts

Azi dimineata am cules o camasa de pe drum si am bagat-o la lant si pe axul rotii spate.

Ce placere. Macar am ramas pe roti.

Am pierdut 20 min sa o scot si nu as fi reusit singur, a oprit un tip cu o Yamaha sa ma ajute, dupa ce vreo 3-4 au trecut salutandu-ma regulamentar.

:wallbanger: Romanica, te iubesc ! :spumelagura:

Share this post


Link to post
Macar am ramas pe roti.

 

Deci de-asta am facut io accident, am sarit peste preludiul cu dat jos camasa si ma aruncasem direct la saltea :rotfl:

 

Cum pana mea n-ai vazut-o, ca era ziua doar ?

Share this post


Link to post

Probabil se uita dupa...semnele de circulatie in rochite scurte :mrgreen:

Share this post


Link to post

Hai bre ca nu toata lumea face ca tine :P

O fi fost schimbare de temperatura si i s-o fi aburit casca...cine stie...

P.S. Eu i-am mai spus ca rufele nu se usca pe motor... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Tu ce te bagi mah...ardelene :mrgreen:

Share this post


Link to post
Cum pana mea n-ai vazut-o, ca era ziua doar ?

 

Am vazut-o, nu aveam treaba cu ea, eu mergeam prin dreapta ei. O pala de vant si ... eu am crezut ca mi s-a rupt lantul sau am facut pana... asa de puternic se auzea :D

Share this post


Link to post

Aaaaa, deci era pe jos! Credeam ca ti-a prins camasa ta.

Ma si gandeam ca in fermoar ti-ai mai prins-o, dar in lant...

Share this post


Link to post

Vorbim inca de camasa, da? :D

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Subscriu la articolul complet adevarat ( nu stiu exact daca despre el era vorba dar erau altii care la fel faceau ) .

Erau 3 motociclisti, unul de Bucuresti ( acestea deosebit de cuminte ) si 2 de Ct .

Absolut intamplator am iesit impreauna in aceleasi momente din Constanta.

Asta era acum 2 saptamani.

Cel de pe motorul rosu ii tinea spatele celui de pe motorul negru care facea tot felul de giumbusliucuri de la mers pe 1 roata la mers fara maini samd. N-am prins si mersul in picioare pe motor.

Ideea e ca vre-o 2 km eram coloana toti in spatele lor ca ne era frica sa ii depasim sa nu ii lovim.

Chiar ii spuneam sotiei care se uita admirativ ( in sensul ca nu mai vazuse acrobatii d-astea ) : asta pana se da peste cap sau pana pune unul frana in fata lui...

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Cred ca "Trotinel" nu moare de moarte buna!

Share this post


Link to post
Cred ca "Trotinel" nu moare de moarte buna!

 

 

Stai linistit ca e constient de asta si nu cred ca-i displace ideea. Din pacate ca el mai sunt si vor mai fi o gramada.

Share this post


Link to post

Pe mine m-a depasit un Maserati cu numar de Brasov pe A2 ieri.

E adevarat ca eu aveam 180kmh pe bord, curatam bujiile, dar se stie ca motociclistii e de kkt ca merg repede.

Intrebarea mea este: din cauza ca m-a depasit asta, inseamna ca conservarii ( :D ) e mai de kkt? Sau aia din Brasov e mai tampiti?

 

Cam asta e cu generalizarea asta.

Share this post


Link to post

Ete fas, si eu am depasit vineri pe A2 mai multi motociclisti pt simplul motiv ca ei mergeau mai incet, sincer sa fiu nu prea am vazut pe A2 motociclisti care sa mearga mai repede de 200, in schimb am vazut mai multe turisme care depaseau aceasta viteza .

Share this post


Link to post
Cam asta e cu generalizarea asta.

 

Care generalizare? Ca in articolul ala se vorbeste la concret despre un singur motociclist, iar Cumnatu zice tot la concret despre alti 2...

Share this post


Link to post

Daca ti-as explica, ai intelege?

Ce rost are, atunci?

Explica-ti singur, citeste si tu in urma si conceptualizeaza.

Share this post


Link to post

O emisiune despre accidentul din Plevnei.

Ce poate face o clipa de neatentie.

 

http://www.fbx.ro/hx9aj44kulokceta

Share this post


Link to post

De acolo inteleg ca motocicletele au faruri (becuri) mai mici decat masinile.

Share this post


Link to post

De la ce distanta distingi faptul ca sunt doua faruri in loc de "o lumina", fara sa focalizezi (sa iti dai interesul)?

 

PS: Era vorba de zi, dar asa, de placerea carcotelii.

Share this post


Link to post

Poate nu vad eu perfect, dar vad sigur cate faruri are vehiculul care vine din fata cu o viteza cu ~30 km/h peste regulamentara de la haaaaaaaat. De obicei pot sa fac si o depasire de cand il vad si pana cand trece pe langa mine(o fac cand ma prind de viteza lui < 30). Si vorbim despre faruri aprinse, ca toata discutia are sens in afara orasului. Oricum, filmuletul afirma ca motocicletele merg mai repede desi le vezi ca pe obiecte mai mici si instinctual ai crede ca sunt mai incete.

 

PS: Nu e nevoie sa focalizez sau sa imi dau interesul mai mult decat o fac de obicei la volan.

Share this post


Link to post

eu ca si motociclist n-am incurcat pana acum alti motociclisti in timp ce eram cu masina...si prin motociclisti inteleg acele persoane care merg civilizat chiar daca merg tare...adica sa ai timp sa le vezi in oglinda...si nu e greu sa arunci cate un ochi in oglinzi cat mai des...oricum daca tii o directie constanta nu comiti nimic pentru ca motoretistu' si-a facut deja planul de depasire in minte...

 

Ontopic rau... de unde pot sa cumpar si eu un buton de plastic ? am nevoie de comutatorul de lumini faza lunga/scurta de pe partea stanga ca l-am spart la gs-500-le meu...

Share this post


Link to post
...oricum daca tii o directie constanta nu comiti nimic pentru ca motoretistu' si-a facut deja planul de depasire in minte...

Esti tu sigur ca mereu se intampla asa sau a ajuns si asta un cliseu??

Nu de alta, dar la cati retarzi sunt scapati in trafic circuland cu viteze cu mult peste capacitatea lor de a controla,

ma indoiesc ca toti au cap sau minte, daramite sa mai faca si planuri.

 

In alta ordine de idei este imposibil sa ii vezi mereu cand merg cu viteze foarte mari.

 

Valabil cele mai de sus si pentru conservari, nu doar pt donatori.

 

Sunt unul dintre cei care merg tare, si tocmai pe asta nu ma bazez vreodata: ca ceilalti ma observa pe mine.

 

Deci dragul meu, cand mergi tare, ti-o asumi! Nu mergi ca maniacul si dai vina pe ceilalti, asa mereu se gasesc alti vinovati. Soarta, parintii, dumnezeu, dracu, 2 vecini.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
Oricum, filmuletul afirma ca motocicletele merg mai repede desi le vezi ca pe obiecte mai mici si instinctual ai crede ca sunt mai incete.

 

Asta ai inteles tu? Esti sigur ca te-ai uitat atent la el?

Nu vrei sa mai incerci o data, te rog?

 

In alta ordine de idei este imposibil sa ii vezi mereu cand merg cu viteze foarte mari.

 

Nu numai atunci. Asta explica in filmulet.

Share this post


Link to post

Am mai inteles ca aprecierea e subiectiva si fiecare intelege ce vrea: tu o chestie, eu o chestie. Pana la urma aia e concluzia voice-over-ului.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...