Jump to content
Sign in to follow this  
paperboy

Nou Venit Si Cielo Al Meu!

Recommended Posts

Ok! Finaly, dupa ce v-am studiat forumul destul timp... m-am hotarat si mi-am cumparat un Cielo GLE - din '96 ... Coreean, rulat vre-o 70.000 de km, care e super ok, si sunt km. reali, ca posesorul a fost nasul meu, merge super si incepe sa imi placa pe zi ce trece... :) care zile nush... ca o am de azi de dimineatza...

Asa ca wish me luck! :P

 

me3eg1.th.jpgme4zi4.th.jpg

Share this post


Link to post

Bine ai venit si tu si masinuta ta. Sa o stapanesti sanatos cat mai multi km.

Share this post


Link to post

salut paperboy :) >- ..in primul rand felicitari pt masina ta;sa o stapanesti sanatos.cred ca ne putem considera frati:si cielo al meu tot in '96 s-a nascut, undeva in Koreea,l-am luat tot de la cineva cunoscut si tot 70000 km avea(mai exact 68700..).Nu-ti mai zic cat de multumit sunt de masina.. :osanale: ca o am de 1 an si nu prea stiu ce este un service daca ma intelegi :D Ce sa mai...sa ne traiasca masinile...

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos, sa ai parte de ea si cat mai multi km fara service. Frumoasa masina, mai asteptam poze :D

Share this post


Link to post

merci...merci... momentan am luat-o si o tot alerg prin bucuresti, si sunt super incantat de ea, tinand cont ca am avut dacie :) ata ete... in timp sper sa ii aduc si eu ceva modificari, dar pe moment o sa cam stea asa... ca deh... no money 4 now, o sa revin cu unele si altele, plus alte sute de intrebari :banana: :lavolan:

Share this post


Link to post

Felicitari pentru masinuta! Sa dea Dumnezeu sa mearga bine si sa nu existe nici o problema! :)

Share this post


Link to post

Salut!

Si eu sunt nou si pe forum si proaspat posesor de cielo. Sa stapanim sanatosi masinile. Si sa avem cat mai putine evenimente!

Share this post


Link to post

Deci pentru a nu umple forumul de alte posturi inutile... postez aici... am si eu un set de intrebari si la unele am gasit raspunsuri partiale, la altele nu... asa ca sper sa ma ajute careva aici:

 

(momentan sunt cam out of money si in viitor voi vedea ce si cum, momentan astept si o accesorizez minim, plus ca acum fac schimb de ulei, macara geam, si altele minore...)

 

Momentan mi-as dori sa va intreb urmatoarele:

 

- Un eleron de cielo din cele finute prinse in capete, joase, stop frontal pe frana si terminate la capete in design, nam o poza acum dar cred ca v-ati dat seama... cam cat ar costa cu tot cu instalat si vopsit... si de unde ati sugera? (sau alte modele)

 

- MOmentan o sa ma rezum la capace noi pentru ea ca nam bani de jenti...

 

- Am cumparat motor flush 2+2 pt curatat motot si o sa ma trec de la valvoline la OMV 5w40 din cate am inteles pe aici, pentru ca sa pun castrol nu prea gasesc si e si mult mai scump. ce ziceti? ca n-am apucat sa aud pareri despre valvoline... sa raman la el? e bun? ( oricum mai am vre-o 200km pana la schimbare, si uleiul e cam murdar, e ok sa fie? )

 

- Sa am incredere in suportul de telefon pe bord cel ce se lipeste? se poate pune altfel?

 

- Totusi se pot pune boxe de 13 in fata la cielo? ca mi-au ramas de pe dacie si sunt Xplode, sunt ok pt ce vreau eu... ca momentan masina are echiparea std. DAEWOO... si cele de pe spate tin, pana oi lua altele...

 

- Sau are careva vre-o pereche de boxe de 10 sa facem un troc mic? ...

 

- E careva prin drumul taberei care imi poate vinde si mie un autocolant? asta de lene asa :

 

- In Dr.Taberei vis a vis de BILLA, pe colt e un service alb cu rosu, nu mai stiu cum se numeste, cica instaleaza alarme, sist audio... etc... or fi ok?

 

- Am deschidere portbagaj electronica, ce are de trebuie sa tin apasat pe buton destul de mult timp pana se gandeste sa imi deschida portbagajul? aveti idee?

 

- nu cred ca am sa imi pun asa ceva dar pentru cei interesati: neoane ieftine http://www.digitalworld.ro/produs.php?idpr...9&idcat=650

 

- merita seturile de pedale de prin carefour? parca type-r scria pe ele... sau aveti idee de une as putea lua mai ieftin?

 

- Sper sa ne vedem la o intrunire in curand , sa mai invat si eu cate una...alta.

 

Sa ma scuzati dragi administratori dar sunt si eu mic si entuziasmat :) , si am ramas fara rabdare cautand disperat pe forum care e full. Daca chiar va deranjaza , imi cer scuze... il puteti sterge...

Share this post


Link to post
- Un eleron de cielo din cele finute prinse in capete, joase, stop frontal pe frana si terminate la capete in design, nam o poza acum dar cred ca v-ati dat seama... cam cat ar costa cu tot cu instalat si vopsit... si de unde ati sugera? (sau alte modele)

 

Ai cautat inainte sa intrebi ? citeste aici.

 

 

- MOmentan o sa ma rezum la capace noi pentru ea ca nam bani de jenti...

 

Dupa gust si placere, in mai toate magazinele de piese, inclusiv Metro/Carrefour/Selgros :)

 

 

n-am apucat sa aud pareri despre valvoline... sa raman la el? e bun? ( oricum mai am vre-o 200km pana la schimbare, si uleiul e cam murdar, e ok sa fie? )

 

Iarasi, daca dadeai o , gaseai topicul Ulei motor. OMV Syn Com 5W40 sa fie.

 

 

- Sa am incredere in suportul de telefon pe bord cel ce se lipeste? se poate pune altfel?

 

Bun si ieftin.

 

 

- Totusi se pot pune boxe de 13 in fata la cielo?

 

http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?showtopic=345

 

 

- E careva prin drumul taberei care imi poate vinde si mie un autocolant? asta de lene asa :

 

Esti din Bucuresti, deci poti sa vii la intalnirea saptamanala de joi.

 

 

- In Dr.Taberei vis a vis de BILLA, pe colt e un service alb cu rosu, nu mai stiu cum se numeste, cica instaleaza alarme, sist audio... etc... or fi ok?

 

Daca nu-l gasesti aici, slabe sanse sa stie lumea despre "serviceul alb cu rosu".

 

 

- Am deschidere portbagaj electronica, ce are de trebuie sa tin apasat pe buton destul de mult timp pana se gandeste sa imi deschida portbagajul? aveti idee?

 

Din cate stiu eu, asta e ideea - sa nu apesi din greseala pe el, ca sa se deschida portbagajul fara sa vrei. Depinde de alarma, daca se poate programa durata cat trebuie sa tii apasat.

 

- merita seturile de pedale de prin carefour? parca type-r scria pe ele... sau aveti idee de une as putea lua mai ieftin?

 

Isi luase cineva, si-a postat ca nu prea e mare branza de capul lor, pe motiv de prinderi prost gandite, care dau zdranganeala in mers.

Share this post


Link to post

Bine ai venit printre noi ! Pedale din Carefur merita dar nu TypeR cauta Pilot sunt mai bine realizate si mai scumpe ,oricum am renuntat la sistemul de prindere cu cleme deoarece se slabesc, nu se aseaza bine ,se vad urat si iti micsoreaza cursa pedalei! Aceste pedale se pot prinde si direct ,dai gauri de 4,5 mm si le prinzi cu suruburi cu cap ingropat cu piulita sau dai filet in pedale si tai suruburile la fata . In felul acesta nu se vede nimic si nu-ti afecteaza cursa pedalei . Eu asa am facut ! Succes ! Daca vii prin Medgidia ti le fixez eu !!!

Share this post


Link to post

Daca te intereseaza pedalele, vezi la Augsburg, au o gama mai variata de modele, si sunt mai ieftine.

Share this post


Link to post

O MICA IDEE DE TUNING IN PHOTOSHOP :) I HOPE YOU WILL LIKE IT!

 

Am editat-o pe frumoasa mea, si am facut ceva mai ireal :) dar nice...

 

myridedl5.th.jpgmyride2mi6.th.jpgmyride1kk9.th.jpgmyride4qz2.th.jpg

myride5wd4.jpg

 

Ce sa fac si eu ... daca momentan nam bani de tuning real :P merge si asa...

Edited by paperboy

Share this post


Link to post

Dar daca ai sa ai bani, asa sa iasa. :) >-

Ca in poza de jos.

Share this post


Link to post

Numarul este pus stramb intentionat, pentru a fi recunoscut ? :D

Vad ca il pastrezi si in prototipurile realizate in Photoshop. :P

Share this post


Link to post

asa este prins... in scha :) , nam ce-i face si nam avut timp sa il prind din nou, asa ca momentan consider ca ii da personalitate :)

Share this post


Link to post

Update la fotografii :) cu a mea masina, la motor nu i-am facut foto ca mi-e cam rusine :P ca e murdar rau!

 

img3172oq3.th.jpgimg3179wt8.th.jpgimg3171yh2.th.jpg

 

Bineinteles cu DAEWOOCLUB.RO pe el! :D pacat ca nu l-am lipit extraordiar de bine, dar nu stiu dece, adica se vede putin mai blur pe unde e lipit... e normal?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...