Jump to content
Sign in to follow this  
ToPser

Faruri & Stopuri Clare Tico

Recommended Posts

Stopuri clare cu semnalizarea portocalie sau transparenta am vazut la magazinul de la muncii,cu 35 ron bucata :banana:

Se mai gasesc stopurile clare de Tico? Unde mai exact e magazinul acesta?

Share this post


Link to post

La Muncii,cum vii dinspre Victor Babes pe undeva prin dreapta

Share this post


Link to post

cine stie unde se mai gasesc lampi cristal pt tico..in iasi...la rxm au zis ca nu mai aduc...multam pt eventualele informatii

Share this post


Link to post

In bucuresti aveti idee unde gasesc stopuri de genul asta pt Matiz ??

Share this post


Link to post

Salut..nu stiu unde sa postez..dar sunt posesorul unui tico :P ..si mi-am pus bi-xenon :D sa fiu mai special decat totiismilies29.gif ...in cel mai scurt timp o sa mai montez pe un tico :D ...revin cu poze..

 

 

http://i49.tinypic.com/27xnddz.jpg

 

 

http://i45.tinypic.com/hs1clh.jpg

 

 

 

cateva poze :D ...

 

 

 

 

ps: cer scuze daca nu am postat unde trebuie ! (iartareeeeee )

 

 

 

Share this post


Link to post

Pai trebuia sa postezi la Xenon pe Tico Matiz ,dupa cate vad lucrarea nu este finalizata,ai renuntatat le reglajul electric al farurilor ?

Share this post


Link to post

Sunt curios cum arata complet montat pe masina,daca se vede ceva prin sticla originala.Investitie totala? Se poate face omologare la ele?

Share this post


Link to post

Pai lampile astea sunt luate de pe alta masina ,sunt prinse pe carcasa farului ,reglaj electric nu mai exista ,oglinda farului o decupezi si pe aia sau renunti la ea ? Cum maschezi infrastructura de sub lupa ? :-?

Share this post


Link to post

Pai...lampile sunt luate de pe un range rover discovery 3...si treaba cu reglaju electric nu mai trebuie...pentru ca vin la fix(bat cum trebuie). Lucrarea este finalizata de mult timp, deja am trecut la al 2-lea proiect pentru tico. Omologare nu cred ca iti da cineva, dar pentru ITP am farurile vechi :P m-am gandit si la asta !

 

Cine e din bucuresti cred ca au vazut cei 2 ticozauri cu bi-xenon :P .

Share this post


Link to post

Pai noi vrem poze de final ,sa vedem ce a iesit ! Crezi ca pe traseu nu se gaseste vreun militian sa-ti ia talonul ?

Share this post


Link to post

Foarte tare a iesit! Pune o poza si pe strada sa vedem cum bat :) Nu ai probleme in sensul sa nu bata mai ridicat in partea din dreapta, pt indicatoare? Am si eu niste lupe la fel, mai putin oglinzile lor... Ma gandeam sa ma apuc de ele, dar m-am lasat pagubas. Felicitari pt realizare :)

Share this post


Link to post

Bate putin ala din dreapta dar merge :P . Diseara cand o sa ies la plimbare o sa fac poze...

Edited by gabytico

Share this post


Link to post

Aia e problema..se gasesc destui.Trebuie sa apara un tico mai breaz si gata filmul.Omul patit.

Share this post


Link to post

Vin cu o posibila solutie la problema lampilor cristal aflate in moarte clinica...Mi-am pus becuri cu led rosu...puterea ledurilor e aceeasi cu a unui bec standard cu 2 filamente...singura problema e ca pe ambalaj scrie ca nu sunt legale pe frumoasele drumuri ale patriei..daca se infinge careva in mine...sper nu cu un tico...o sa postezsmilies29.gif

Share this post


Link to post

Gabytico - ar trebui sa iti faci sticla clara la faruri , sunt pe " al 4-lea tuning " cateva persoana care executa astfel de lucrari , si cand o sa ai geamul perfect transparent atunci o sa bata mult mai bine . Becul, xenon, este D2S ? si schimbarea fazei scurte/lungi o executa un motoras care misca o mica oglinda nu ?

 

 

 

 

Am si eu un set din asta de lupe de pe Passat B6, ce vreau sa il pun in farurile viitorului tico.

 

O poza de la mine cu modelul lupelor mele : 

post-11487-126365897105_thumb.jpg

Edited by EnZo

Share this post


Link to post

Mersi Enzo...da becu e D2S...e acolo un motoras pt faza lunga...o sa ma uit acum sa vad daca gasesc ce ai zis tu 10000000.gif...

 

Sa te vad cu lupele puse40000000.gif ...sa fim 3 10000001.gifdrive.gif

 

 

app de unde ai lupele?....ca mai vreau si eu...

Edited by gabytico

Share this post


Link to post

salut sunt nou posesor de tico nou utilizator de forum sper sa nu o dau in bara cu post-ul meu.

sa trec la subiect vreau si eu faruri si stopuri tunning mai are cineva sau stiti cumva unde gasesc

daca ma poate cineva ajuta va rog aceveti mila si de mine si ajutati-ma va multumesc frumos :osanale:

 

P.S. as fi recunoscator daca mi-ati zice un site unde sa le comand online ms mult

Edited by robert_craiu

Share this post


Link to post

sunt putin paralel cu netul dar in schimb sunt bolnav de mashin am un tico si ma intereseaza niste faruri cu lupe sau niste faruri care sa ofere un randament bun ptr becurile xenon avet idee ce cum si la c pretz?

 

salut stiti cumva faruri cu lupa ptr tico sau macar fara striatiile alea pe geam sa fie compatibile cu becurile xenon unde cum si pe la ce bani?

Share this post


Link to post

stopuri clare 2010

 

post-28153-127499294295_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sau se pot modifica integral, dar nu atat de legal ;p

post-245-127879206065_thumb.jpg

Edited by tico_RS

Share this post


Link to post

super faine stopurile...sa iti traiasca...drunk.gif ...dar m-ar interesa si pe mine o pereche asemanatoare...sau vrei sa fi unicat.. :D

Share this post


Link to post

Sau se pot modifica integral, dar nu atat de legal ;p

 

Sunt foarte tari stopurile. De unde le-ai luat? Se mai gasesc?

Share this post


Link to post

Tind sa cred ca sunt opera lui @soran dar nu bag mana in foc. :mrgreen:

Share this post


Link to post

pe site-ul ticozaur am vazut multe masini cu semnalizatoarele din bara fata albe/clare... de pe ce masina se potriveste,sau de unde poti cumpara ? vad ca se potrivesc la fix ,nu trebuie modificata bara. ms. anticipat ptr raspunsuri

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...