Jump to content
Sign in to follow this  
LemonDemon

Nissan Primera 2006

Recommended Posts

Renault Koleos? :D Ca tot trebuie sa apara? :P

Share this post


Link to post
Eu din cate am auzit Outlander se descurca binisor in off-road ...

 

Ai auzit foarte prost. Dar depinde si ce inseamna la tine offroad.

Share this post


Link to post

Stai putin ca iar ai dat de gard, deci :post-725-1202907416_thumb.jpg

 

Pret CIP 40.602E

Modelul VARIANT este cu 2000E mai scump deci 42.600E CIP

Variantele 2008 sunt si mai scumpe dar nu sunt momentan in RO, adica noul Passat CC si R LINE .

 

Problema nr 2, motoarele de la VW, AUDI etc SUNT mai putin poluante pt ca sunt EURO 5 nu EURO 4, nu toate dar in 2008 la sfarsit se vrea ca orice TDI sa fie EURO 5.

Motorul de pe Outlander este demodatul 2.0 TDI PD acum VW a pus pe Passat, Tiguan, AUDI (toata gama) motorul de 2L CR care este BLUEMOTION si este EURO 5 . Deja unele motoare TDI de pe VW sunt BLUEMOTION adica aproape EURO 5 iar unele sunt EURO 5, adica V6 TDI, V12 TDI si 2.0 TDI .

 

Ideea este ca deja VW scapa de PD si Mitsu le cumpara :) )

Edited by BogdanG

Share this post


Link to post
Ai auzit foarte prost. Dar depinde si ce inseamna la tine offroad.

 

Pai ce inseamna si pentru restul de masini : X-Trail , Freelander 2, Captiva , Antara , Santa Fe.

 

In niciun caz nu o compar cu Pajero sau Patrol ,insa nici nu o compar cu o compacta , cu atat mai putin cu Matiz, cum se facea referire mai sus.

 

Are 2WD , 4WD si Lock , lucru care automat ii da ceva avantaje in off-road.Mai are si o garda la sol Ok , plus transimise facuta de Mitsubishi.

 

Bogdane inteleg ca esti fan Passat dar nici chiar asa.Te rog sa intri pe configurator si da un 2.0 TDI Sportline cu tot pe el.Am pus eu , inculiv suport bicilecta , suport ski , telecomanda usa garaj , scaune belelusi , priza in portbagaj si multe alte dotari care chiar nu mi se par folositoare , DAR AM PUS TOT! si a ajuns 29.000 CIP.Poate imi explici ce ai configurat tu acolo ?

 

Da , cu banii care ii dau pe Outlander pot sa imi iua Passat Sportline 2.0 TDI cu toate optiunile disponibile pentru el.Nu stiu cum e in alta parte , dar pentru motorizarea diesel cred ca este maximum?

Edited by LemonDemon

Share this post


Link to post

Asa este dar si Mitsu mai face unele compromisuri, trebuie sa te uiti cu atentie, vezi ca ai niste topuri de masini off road .

 

De exemplu RAV 4 se descurca onorabil dar si mai bine se descurca in off road fratele lui mai mic Daihatsu Terios :)

Edited by BogdanG

Share this post


Link to post

Deci:

 

1. 4wd nu inseamna nimic in offroad fara cauciucuri minim a/t, preferabil m/t. Unde ajungi cu outlanderul ajungi si cu passatu' dar cu mai mare atentie.

2. Freelander2 e la ora actuala cel mai capabil SUV in offroad. De ce, te las pe tine sa descoperi. Dar e fff scump exact din cauza asta.

3. Daca ai sta la munte as intelege, in marile orase nu ai nevoie de suv.

4. Tu cari exact ca un om normal. Din cate vad, nu ai nevoi speciale. Cu primera cum ai carat ca aia e si mai handicapata la spatiu...

Share this post


Link to post
cristi.a nu ai citit posturile anterioare. Omul a vandut Nissan-ul. :P

 

:osanale:

Share this post


Link to post
Tommy , daca pentru tine este de ajuns o Corola HB asta nu inseamna ca este regula de aur.

 

Da domnule, este mai mult decat satisfacatoare, nu am nici o nevoie de ceva mai mare pentru a compensa altceva.

In alta ordine de idei, eu nu am adus vorba de coyota mea, nu am laudat-o, nu am supraevaluat-o si supramasurat-o.

Puteam sa fiu multumit si de o dacie 13xx sau de fiat saicento, nu are legatura cu subiectul.

Ma suprinde insa un lucru, si nu ma suprinde totodata, poate cuvantul ar fi altul: te-a prins lumea cu minciuna, cu lauda si falosenia in mana.. si insisti in continuare in loc sa iti ceri scuze.

 

PS: spatiu se pune doar dupa semnele de punctuatie nu si inainte, vad ca e o greseala ce o repeti, nu ar fi singura :) ; e un lucru minor, nici nu conteaza de altfel.

Share this post


Link to post

Astazi am facut comanda , maine de dimineata ma duc sa o achit.Castigatoarea?

 

Chevrolet Captiva in nivel de echipare LS Medium , culoare negru si motor 2.0D 150 CP.

 

Masina arata foarte bine , materiale de calitate si tapiterie de piele.Jentile de 17' de asemenea sunt aratoare.

 

Ce mi-a placut la ea:

 

1.Design

2.Dotari foarte bune.

3.Motor diesel common rail de generatie actuala

4.Personalul care a prezentat masina

5.Discountul

6.Senzorii de parcare primiti

 

Cum soseste o sa va pun primele impresii in calitate de posesor :)

Share this post


Link to post

Ti-ai spalat pacatele :) Sa o folosesti cu placere si sa vina cat mai repede.

P.S. Esti sigur de echipare?

Share this post


Link to post

Da , ma rog nu stiu partea cu LS , cred ca mai degraba este LT , dar echiparea este Medium , codul NAXV57XA.

 

PS:pe proforma si pe lista de unde am comandat-o sunt trecute numai coduri cum e NAX57XA.

Edited by LemonDemon

Share this post


Link to post
4.Personalul care a prezentat masina

 

Bai, da-o naiba!!!?!

De unde ai luat-o?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...