Jump to content
Sign in to follow this  
razvani

Cereri Pentru Manuale Daewoo Si Chevrolet

Recommended Posts

Din "greseala"  :D , am descarcat manualul de utilizare pentru KALOS, în limba engleza! Il doreste cineva? (are 5 megi)

"Coletul" a fost expediat ! Este format dintr-un self-extractor (o mamica) cu extensia .exe si 3 puiuti cu extensiile .C00 .C01 .C02. Toti patru se vor copia într-un folder si apoi se va da click pe self-extractor.

Cine-l doreste, sa ia legatura prin PM cu VAXXi sau cu AZTEC.

Share this post


Link to post

Celor care au manualul de utlizare (cartea incepatorului), pt Cielo GLE-AC le-as fi recunoscator daca ar putea sa mi-l puna pe mail: iuliuc@gmail.com

Share this post


Link to post

De utilizare nu exista in format electronic ... doar de reparatii si de caroserie.

Share this post


Link to post

Cineva de pe forum (nu mai retin cine) a scris la un moment dat ca a solicitat Craiovei un manual de utilizare (pentru Cielo sau Nubira) si ca l-a primit in format .PDF

Deci, cred ca cei de la Daewoo au TOATE manualele de utilizare in format .PDF; ramâne doar ca anumiti membri sa solicite aceste manuale, pentru folosul celor care nu-l au si sa le trimita lui AZTEC! Nu cred ca (virgula) Craiova s-ar supara, mai ales ca ne citesc la greu :D ...

Share this post


Link to post
De utilizare nu exista in format electronic ... doar de reparatii si de caroserie.

 

 

Pai... cu acest manual (de utilizare) a fost demarat topicul... (user-ul razvanel). Dar in ultimul timp n-a prea fost pe forum.

 

Am scris si eu craiovei, nici un raspuns.

Share this post


Link to post

TICO

h**p://rapidshare.de/files/2573241/Tico.zip.html

 

CIELO - Manual Caroserie

h**p://rapidshare.de/files/2573149/CIELO_-_Manual_Caroserie.zip.html

h**p://rapidshare.de/files/2586568/CIELO_-_Manual_de_service.zip.html

h**p://rapidshare.de/files/2586741/CIELO_-_Manual_de_utilizare.zip.html

 

MATIZ

h**p://rapidshare.de/files/2573529/MATIZ.zip.html

 

ESPERO

h**p://rapidshare.de/files/2586909/ESPERO.zip.html

Share this post


Link to post

as vrea si eu un manual de utilizare pentru Matiz daca are cineva. :osanale:

Share this post


Link to post

zahei, ai trecut de la motor la matiz?

ai un mesaj privat...

Share this post


Link to post
zahei, ai trecut de la motor la matiz?

ai un mesaj privat...

e masina nevesti-mii.. eu am un VW Scirocco. multumesc pentru manuale.

Edited by zahei

Share this post


Link to post

cine doreste catalogul de piese pt Cielo sa dea un mesaj pe messenger chiar daca sunt offline, la chirita_laur sau pe mail chirita_laur@yahoo.com, lasa mesaj cu id pe messenger sau email si il trimit. Este cel de pe situl rusesc, l-am scos pe tot, inafara de primele pagini care nu mergeau. ATENTIE are 28 mb, cei care beneficiaza de o conexiune online permanenta il va primi pe messenger, cei pe dial up il va primi pe mail in pachete de cate 2-4-8-10mb depinde de ce dimensiune doriti (fiecare stie cum ii merge netu), specificati si asta.

 

urmeaza sa scot si pt espero, leganza, nubira, #-o am sa anunt cand le am

 

Salutari, Lauriciu :lavolan:

Share this post


Link to post

pune-le te rog pe pesteimputit@gmail.com

Share this post


Link to post

am un cd cu manualele de service si alte chestii pt toate modelele daewoo - are cam 500 mb.

 

Daca exista vreu-un loc unde sa il pun o fac - dar pe bucati.

Share this post


Link to post

daca exista as vrea si eu daca se poate manualul de la tico daca il detine cineva pe omul_gras@yahoo.com va multumesc mult anticipat!!

Share this post


Link to post

as dori si eu un manual de Matiz daca se poate... www.nae_urduban@yahoo.com

Share this post


Link to post

Sa nu te superi ca ma bag si eu dar sut un proaspat posesor de Matiz si ma intereseaza si pe mine.

Daca poti sa ma ajuti : negoita_cristian@yahoo.com

 

multumesc

Share this post


Link to post

vreau si eu ajutor va rog..

 

mi s-a dat un cont si nu merge...

 

nae_urduban@yahoo.com

Share this post


Link to post
nae_urduban@yahoo.com

 

Omule, bunul simt ar presupune sa dai macar o adresa de mail corecta, dupa ce am stat jumatate de ora sa-ti trimit manualul la adresa gresita, rezultatul fiind ca toate mesajele s-au intors inapoi :-W

Share this post


Link to post

Fratilor, din cate stiu exista un cont de mail pe yahoo - ceva legat de daewoo club - al unor binevoitori de pe forum, unde intrai si iti luai manualul pe care ti-l doreai. Mai cautati un pic pe forum si o sa gasiti adresa respectiva !

 

 

Gata am gasit: manualedaewoo@yahoo.com iar parola o obtineti de la aztec

Edited by narodina

Share this post


Link to post

Sant un proaspat proprietar de Chevrolet Lacetti Caravan (Nubira). V-as ramane profund indatorat daca ati putea sa-mi spuneti daca ati auzit de vre-un manual de reparatii pt. aceasta masina.

Edited by tb230daewoo

Share this post


Link to post

Si spuneti ca totusi nu se exista nici un manual de utilizare pt Espero 1,8 ??? Poate se hotareste careva (care il are) sa il scaneze si sa-l puna pe manualedaewoo@yahoo.com sau sa m-il trimita mie pe enache_t@yahoo.com !

Mercic :drinkers:

 

PS: toata lumea vb de intalnirea clubului : unde e mai fratilor asta ca am citit tot forumul si nu gasii nimik !

Share this post


Link to post

@tb230daewoo: de Lacetti nu avem inca nici un soi de documentatie.

 

@tiberiuenache: de scanat nu l-a scanat nimeni inca; il am eu, daca te intereseaza ceva anume din el, spune-mi si iti transcriu. Intalniri - vezi aici: http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?showforum=28

Share this post


Link to post

vreau si eu please un manual de matiz la covrigma@yahoo.ca

Share this post


Link to post

sorry oameni, am fost in concediu...

incerc sa rezolv cererile voastre ... cu timpul. sper astazi :) )

Share this post


Link to post
Am un asemenea manual original care are 100 pagini.

In el gasiti lucruri pe care le stiti foarte bine dar va spun eu ca mai gasiti si alte mici "tips"-uri pe care nu vi le-ati fi imaginat.

Cam cite persoane sint interesate de asa ceva sa stiu daca merita sa il scanez si sa il fac PDF ?

PS: Am incercat sa adaug o imagine si imi spune ca :

"Scuze, aţi atins limita de încărcare de 3 kb"

In "Extensii şi mărimi aprobate" spune ca "Images -> Mărimea maximă de încărcare: 512 kb"

Am gresit pe undeva?

OK: merge !!!

PS: si daca tot merge sa mai pun o poza faina.  :lol:

 

 

Vezi ca am eu manualele originale (si chiar in limba romana) in format PDF

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...