Jump to content
Sign in to follow this  
razvani

Cereri Pentru Manuale Daewoo Si Chevrolet

Recommended Posts

Ziceti-mi amandoi pliz cat de mare poate fi un mail... Adica unii au limitare la 1MB/mail...

 

eu am teoretic 40 mb...dar incearca sa-mi trimiti cate 10 mb...ok?

Share this post


Link to post

Am eu o solutie: saptamina viitoare reteaua in care sunt eu trece la 1MB extern si 11Mb metropolitan de cap de retzelist integrat in absolut...si o sa-mi trag si IP fix...voi face eu un FTPserver ca am toate manualele si vom trece la metoda solicitarii prin MP... eu va dau user si parola pe server, voi luati frumushel manualele, iar cel care se apuca sa copieze tot sau sa hammer-easca serverul s-a lins pe bot de manuale. Ce ziceti?

Share this post


Link to post

Gata, am gasit eu solutia! Am cont de mail pe Gmail (1GB!!!) si o sa le plantez acolo arhivate, pe toate!!! Si o sa dau user si password la fiecare pe mesageria privata, cu rugamintea clara sa NU stearga careva arhivele!!!

Share this post


Link to post

Diseara, dar bombardati-ma cu mesaje pe privata sau aici, sa nu uit!!!

Share this post


Link to post

Vezi sa nu fie si la Gmail ca la Yahoo sau Hotmail, daca nu intri in casutza vreo 30 de zile se sterg mesajele si se blockeaza contul. :(

 

De xdrive ati auzit? sau de idrive?

Share this post


Link to post

...nu am auzit dar sunt sigur ca ne vei povesti, daca te rugam...plizzzz :oops:

Share this post


Link to post

Offf...

Dupa cum ii spune si numele este un Internet DRIVE!

 

Sincer nu striu cum mai functioneaza acum, stiu de foarte demult de el... In principiu iti faceai un cont ca la email... si te lasa sa faci upload la citiva mega (nu mai stiu citi). Mi se pare ca-ti facea si-un shortcut in winexplorer ca sa-ti vezi idrive-ul de acolo. Aparea exact ca in explorer, cu foldere si tot ce trebe.

 

Pt mai multe info... try :stfw:

 

De asemenea in Norton System Works, ai o optiune pt un xdrive. Puneti mina si studiati, ca eu sunt la munca si n-am internet! :X

Share this post


Link to post

...pai si nu e mai buna oferta mea, cu FTPserver-ul? :oops:

Share this post


Link to post

E mai simplu pentru multi cu Yahoo mail, ca stiu toti sa-l acceseze... Setarile de ftp pot fi chineza veche pentru multi... Parerea mea... Nu e bai cu contul, se dezactiveaza, il activam!!! Da o sa il abonez la un news, ceva, sa fie trafic pe el!!!

 

Vestea buna e ca dupa arhivare multivolum, manualele de Cielo, Espero, Nubira, Tico, Matiz si Damas (pe astea le am) incap in 82 MB, deci lejer pe Yahoo mail!!! Si acum incep actiunea!

Share this post


Link to post
Nu e bai cu contul, se dezactiveaza, il activam!!! Da o sa il abonez la un news, ceva, sa fie trafic pe el!!!

Pai il re-activezi, no problemo, dar va trebui sa re-incarci manualele pe el.

Cind contul este dezactivat, mailurile se sterg, indif ca sunt citite sau nu!

 

Iar trafic pe cont, nu inseamna sa primesti mailuri ca nebunu' ci sa intri in casutza cel putin 1 data/luna, adica sa folosesti parola si username-ul.

Share this post


Link to post

La Yahoo exista Yahoo Briefcase, 30 Mega.

Care au conturi la Yahoo pot tine 2-3 manuale, daca toate au 90 de mega!

Share this post


Link to post
...pai si nu e mai buna oferta mea, cu FTPserver-ul?   :oops:

Cine-l gazduieste? Lu' iuzar.free.ro n-are nimeni ce sa-i faca, doar sa-l inchida. Apropo , avei un cont pe dap.ro, ala mai merge?

Share this post


Link to post

Nu mi-e greu sa intru 1 data pe luna pe cont, sa ma uit acolo... Oricum, contul de Yahoo a cam dat pe afara si acum lucrez sa umplu un cont de GMAIL, e gata acusi!!! Si nu se supara daca nu trec pe acolo!!!

Share this post


Link to post
My friend, ti-l trimit, dar diseara... Mai da-mi un mesaj pe la ora 19 sa nu uit, ok?

 

 

Yes sir,thank you sir.esti mare.mii de multumiri

Share this post


Link to post

Inteleg ca merge ok treaba? Asta e bine! Contul de gmail e cam puturos, inca lucrez la el...

Share this post


Link to post

Vreau si eu un manual de tico plz!

Adresa mea este serhanm2002@yahoo.com

Cine ma poate ajuta?

Share this post


Link to post

Eu, diseara... Daca poate altcineva pana atunci...

Share this post


Link to post

Am facut si eu un gmail cont special pentru manualele daewoo. diseara ma apuc sa le incarc...dau de stire cand termin...

Share this post


Link to post

Mistoc, o sa fie 2 in cazul asta... :lol:

Share this post


Link to post
Vestea buna e ca dupa arhivare multivolum, manualele de Cielo, Espero, Nubira, Tico, Matiz si Damas (pe astea le am) incap in 82 MB, deci lejer pe Yahoo mail!!!

cand trimiti mail se considera mai mult.

de ex. daca trimiti un atash de aprox. 700kile apare ca fiind de aprox 1mb

Share this post


Link to post

Astazi am terminat de scanat cartea si am impachetat-o in format PDF.

 

Are 16Mb.

 

Cine o vrea pe mail?

Share this post


Link to post

Salut baieti si fete.

 

Astazi am terminat de scanat "Manulul de utilizare" de CIELO.

Are aprox 100 de pagini, 16 Mb si este in format PDF.

 

Cine il doreste pe mail sa imi scrie pe personala.

 

PS: Este branduit "http://www.daewooclub.ro/". Sper sa nu se supere sefii mari ai site-ului.

 

Am pus pe prima pagina a documentului adresa formului cit si in proprietatile documentului.

:wink:

Share this post


Link to post

Dar cu un manual de service pentru Matiz, cine ma poate ajuta si pe mine?

Share this post


Link to post

Asteapta sa le incarce IUZAR, apoi poti sa ti-l descarci de la adresa respectiva. Poate ne spui si noua de unde esti (care este locatia ta)!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...