Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Tinichigerie - Service-uri Daewoo - BUCURESTI

Recommended Posts

Stie cineva, cat ma costa sa vopsesc o bara spate de cielo? (verde metalizat?)

Puteti sa imi recomandati si un service care sa o faca bine?

e putin zdrelita... in cateva locuri... am agatat o "capra"

ops...

Share this post


Link to post

A mai avut cineva de reparat vreo lovitura cum am eu in urma micului accident(pozele sunt la sectiunea accidente)? Daca da, cum a procedat, a taiat sau indreptat, unde s-a dus, cum a iesit, va rog. Eu am o promisiune de la un tinichigiu de la City Center Poligrafiei cum ca mi-ar indrepta-o el si ca nu ar fi nevoie de sudura deloc. (Eventual un mesaj pe PM).

O poza: post-5484-1177077162_thumb.jpg.

Ma intereseaza tabla, nu bara.

Va multumesc!

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Parerea mea este ca daca pe acel tinichigiu nu il cunosti bine, sa nu te bagi in acel service.

Eu am apelat la acel service de fiecare data cand am avut probleme de ordin mecanic si de fiecare data am plecat mai nervos decat venisem. Iti dai seama ca nici la partea de tinichigerie nu se ostenesc sa faca treaba buna...

Edited by mad_voly

Share this post


Link to post

In cine naiba sa ma am increde?

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Salut! Avem si noi (eu sotia si copilul)un Matizel care e practic al 4-lea membru al familiei.Acum 3 saptamini din neatentie am tamponat-o. Capota un colt infundat,distantierul de sub far,armatura la bara strimba si traversa dintre faruri foarte putin. :wallbanger: Nu va spun ce suparat am fost... Prietenii mi-au recomandat tot felul de meseriasi dar eu nu si nu! Categoric merg sa o repar profesional la service Daewoo. Vorbesc la Arian Motors pe calea plevnei,fac programare,duc masina... Evaluarea 1000 Ron... Nu am Casco asa ca ramine sa platesc eu! A doua zi vin sa iau facturile sa le pot platii din timp si profit de ocazie sa vad ce face gindacelul. Zacea demontat si cu geamul larg deschis in curte.Afara batea vintul si cara tone de praf inauntru.Ma uit mai bine si vad o mica infundatura in usa.Dar mica cit un bob de piper.Istantaneu ma umplu de nervi.Precizez ca am insistat sa predau masina cu proces verbal in care sa se spacifice ca nu am alte lovituri decit cele pt care am venit,ca am roata de rezerva,cric,coarba,toate ornamentele,capacele,etc. Bineinteles ca am facut "tambalau" inutil! Asa a fost dar nu ati vazut dumneavoastra mi sa spus.Eu spal masina si o ceruiesc fregvent si bineinteles ca o cunosc si nu era asa sigur cind am adus-o.Asta e...doar nu era sa vopsesc usa pt o mica infundatura cind nici voseaua nu era sarita...Ma rog plec plin de nervi... :spumelagura:

 

Revin in citeva zile sa ridic masina. Cind ma uit la ea ce sa vad vopseaua de pe capota avea in ea vreo 6 scame,capota era numai valuri cind te uitai perpendicular pe ea,cureaua de la alternator si propteaua la capota gazate cu vopsea...Astea in conditiile in care am platit 1000 Ron pt manopera,12m de folie de protectie,250g de chit,servetele,site,mixuri,pahare,capace si toate kkturile!!! :spumelagura: A venit si seful si mi-a zis ca nu poa sa iasa ca noua!!! Shit!!! Ma intreba ce are??? Lui i se parea foarte bine! Plimba si dumneata palma pe ea zic si o sa vezi ce zgrumturi se simt! Eeeeeeeee zice lasa ca o scoatem la polish! :scarpin: Pai dumneata crezi ca o mai las vreo secunda la voi??? Deja plec cu usa lovita si cu o capota de parca a fost indreptata de tiganii cazangii si vopsita la nea Florica sub prun. Asta e element de vopsit pe care am platit 5 mil???

 

Asta a fost patania mea si in viata mea nu mai calc pe acolo!

Share this post


Link to post

A,si inca ceva,stiti cit dureaza conform facturii sa demontezi ornamentul de plastic de sub far si sa-l montezi la loc??? O JUMATATE DE ORA!!! Pentru cine nu stie precizez ca e vorba de un singur kipling (holsurub). Pina si ultimul aurolac de pe strada cu o surubelnita poate sa faca asta in maxim 5 minute. Capota nu mai spun,a costat montatul si demontatul o ora de manopera... :wallbanger:

Share this post


Link to post

Domnilor, si eu m-am dat peste cap cu ticozaurul familiei. Rau am facut ca, din zgarcenie, nu am CASCO.

Am fost la un service vineri si o sa sun miercuri sa imi spuna un pret. . Vopsitoria mi-as face-o singur dar nu am spatiu. Deabia astept sa imi spuna pretul.

Constatarea a fost gratis.

Frumoasa-i viata cand ai masina, un "calvar" cand nu o mai ai.

Share this post


Link to post

apropo de vopsit si tinichigerie

 

am avut o usa indoita am schimbat-o si vopsit0o la Automec in pantelimon .Surpriza insa dupa 2 zile ma suna un prieten si imi spuneca masina mea e la un servicede langa spitalul malaxa , la ratarie - asta pentru cunoscatori .

Ce au facut aia de la automec - mi-au luat 12 mil pt schimbare usa si vopsire si au dus-o la alt service pt aceasta operatiune.

Cum am aflat?

m-am dus la aia de la service si le-am zis ca emasina mea ca nu are ce caut a acolo si ca ma duc la politie .

A poi mi-au zis toata tarasenia .La service nu am zis nimic , am asteptat sa ma sune sa o iau si daca nu era calumea ii lua dracu .

Surpriza insa . am ramas blocat..masina arata mai bine ca noua din toate punctele de vedere .Toate erau la locul lor , nimic gazat , se inchidea mai bine ca noua , etc

am ramas foarte multumit si am recomandat acel service obscur cei drept - de afara te sperii, unui priten care si-a vopsit o bar afata de la un opel .Peste tot ii cereau 4 mil .Aici i-au cerut 1,5 mil cu vopsea cu tot , max 1 zi

cand s-a dus sa o ia nu a recunoscut-o era si spalata , impecabila.

cred ca lucreaza fff bine si au preturi derizorii

mie la service la Automec - pantelimon imi luat 4 mil pe usa , acolo 1,5 milioane da am zis ca nu ..o duc la service daewoo , care la randul lor o duc tot la aia

inca o data fara glume cine stie - la ratarie , langa spitalul malaxa un service cu porti albastre parca, mai in fata e o statie gpl. Ducetiva pe increderemerita

Share this post


Link to post
apropo de vopsit si tinichigerie

 

am avut o usa indoita am schimbat-o si vopsit0o la Automec in pantelimon .Surpriza insa dupa 2 zile ma suna un prieten si imi spuneca masina mea e la un servicede langa spitalul malaxa , la ratarie - asta pentru cunoscatori .

Ce au facut aia de la automec - mi-au luat 12 mil pt schimbare usa si vopsire si au dus-o la alt service pt aceasta operatiune.

Cum am aflat?

m-am dus la aia de la service si le-am zis ca emasina mea ca nu are ce caut a acolo si ca ma duc la politie .

A poi mi-au zis toata tarasenia .La service nu am zis nimic , am asteptat sa ma sune sa o iau si daca nu era calumea ii lua dracu .

Surpriza insa . am ramas blocat..masina arata mai bine ca noua din toate punctele de vedere .Toate erau la locul lor , nimic gazat , se inchidea mai bine ca noua , etc

am ramas foarte multumit si am recomandat acel service obscur cei drept - de afara te sperii, unui priten care si-a vopsit o bar afata de la un opel .Peste tot ii cereau 4 mil .Aici i-au cerut 1,5 mil cu vopsea cu tot , max 1 zi

cand s-a dus sa o ia nu a recunoscut-o era si spalata , impecabila.

cred ca lucreaza fff bine si au preturi derizorii

mie la service la Automec - pantelimon imi luat 4 mil pe usa , acolo 1,5 milioane da am zis ca nu ..o duc la service daewoo , care la randul lor o duc tot la aia

inca o data fara glume cine stie - la ratarie , langa spitalul malaxa un service cu porti albastre parca, mai in fata e o statie gpl. Ducetiva pe increderemerita

 

 

lasa si tu un numar de telefon sau o adresa completa ca e un lucru care trebuie stiut... Adica in Bucuresti exista service cu meseriasi, serios si ieftini ca si pret? Bravo nene. Ai desfacut nodul gordian.

Share this post


Link to post

salut big problem si eu ... respectiv idiotul care m-a lovit e asigurat asirom si in 2 service-uri la care am sunat mi-au spus ca nu mai lucreaza cu asiromul din motive de neachitare a facturilor!

idei ceva ... trebuie sa imi indrept spatele (TINICHIGERIE) si sa imi sudeze toba si daca se poate sa imi puna si bara cu tot cu fagure... o fi posibil sa mai gasesc ceva care sa lucreze si cu asiromul?In alta ordine de idei domnu chiper, va stiu... :P , ma rog unde e servicul minune?

Share this post


Link to post

Ceea ce spui tu aici , am vazut la televizor zilele trecute , o reportera simula ca are o usa de schimbat pe RCA si s-a dus la un service in Bucuresti pentru programare .

Pe linga faptul ca a programat-o dupa 1 aprilie :wallbanger: , a fost informata ca trebuie sa se duca personal la asigurator cu factura si sa vina cu banii ( sau cu ea platita ) , altfel nu primeste masina .

Eu zic sa te duci la Asirom , eventual cauta o cunostiinta ( desi ar trebui sa terminam cu acest sistem ) , iar ei sa te indrume in service-urile cu care colaboreaza la zi .

Share this post


Link to post

tati...e frumos...imi place aici in romania...mai stau sa mai invat meserie... :P , Nu am pe nimeni la asirom, dar o sa ma duc peste ei...si fac tambalau daca nu ma rezolva la timp. Ma rog eu sper sa reusesc totusi sa o fac pana la sfarsitul lui ianuarie. Cum o bag in service cum postez aici ce si cum (sper de bine); Intre timp astept pareri despre service-uri mai noi gen 2007-2008 unde sa ma duc si eu cu busita familiei, multam

Share this post


Link to post

imi spune si mie careva unde este service-ul asta de la "ratarie" ieftin si bun ?

merci mult

Share this post


Link to post

Up! Si mie! :D

Share this post


Link to post

Recomand serviceul de la Frumusani, CL (e o cladire galbena). Mie mi-au luat-o de acasa si tot acasa mi-au si adus-o!

Din pacate nu am nici un nr de tel de acolo.

Share this post


Link to post
imi spune si mie careva unde este service-ul asta de la "ratarie" ieftin si bun ?

merci mult

 

 

Up! Si mie! :D

 

 

Mergeti pe Sos Vergului spre Cora Pantelimon si dupa spitalul Malaxa faceti imediat stanga iar la vreo 200m inainte este un teren de fotbal , langa este serviceul

Edited by George2005

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...