Jump to content
Sign in to follow this  
Moshu

Steaua Bucuresti In Liga Campionilor

Pana unde va ajunge Steaua?  

113 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Indiferent de autogol.. meciul s-a jucat asa cum nu s-a mai jucat de mult

Bravo stelei, ma intreb de ce nu joaca asa mereu

Share this post


Link to post
Lasa-l, a dat si el un gol :D

 

Cine zicea de rau de Carlos? Parca e mare diferenta...

 

Tu te-ai uitat la alt meci?

Share this post


Link to post
=)) topicul de caterinca e in alta parte...va rog :mrgreen:

 

 

La cum a jucat steaua, nu cred ca trebuie schimbat topicul la caterinca , atunci cand eu am zis ca bate steaua

Eu chiar credeam ca se poate, si inca mai cred ca steaua putea sa bata pe real

Share this post


Link to post
Tu te-ai uitat la alt meci?

 

Vorbeam de Cernea bre. Tu de ce vorbeai? :D

Share this post


Link to post

Imaginea cu Cernea in genunchi inainte ca mingea sa treaca de linia portii este elocventa: N-avem portar!!! La acest nivel, orice improvizatie costa. Respect Steaua!

Share this post


Link to post

Au jucat bine stelisti mai putin oaia neagra a echipei :D .

Ma mir ca au rezistat fara sa ia gol de la Galactici. :)

Si o mica amintire ... post-2442-1162418426_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Oricum Cernea a aparat bine...iar la faza golului nu stiu ce putea face. Nu stiu la ce s-a gandit Banel la faza respectiva!!!

Share this post


Link to post

Acolo s-a vazut ca Cernea e bagat in echipa de curand. Automatismele erau cu Carlos iar Carlos nu iesea niciodata din poarta, nu iesea nici in 6 metri. Cernea a venit pe scurt la pasa/degajare.

 

Oricum, Cernea are priza la minge mult mai buna decat defunctul.

 

Si nici reflexele nu sunt cu nimic mai prejos.

Share this post


Link to post
Oricum Cernea a aparat bine...iar la faza golului nu stiu ce putea face. Nu stiu la ce s-a gandit Banel la faza respectiva!!!

A dat o pasa usoara spre portar cica. Numai ca se uita in alta parte si nu se astepta sa fie portarul atat de...plecat.

Oricum, ce o fi si in sufletul lui acum...

Share this post


Link to post

Cernea respect.

 

Faza cu autogolul poate fii comentata la nesfarsit... s-a intamplat asta e. Pentru cum au jucat se poate ierta.

 

Oprita in schimb l-as fi strans de gat. Cel mai praf jucator de pe teren. Orice minge ajungea la el era pierduta din start. Si Olaraiu... de ce dracu nu l-o fi schimabt de la jumatatea primei reprize???? Poate era altul rezultatu.

 

Pacat ca am pierdut cu autogol...

Share this post


Link to post

Nu trebuie condamnat nici unul!Si Cernea si Banel au jucat excelent in seara asta poate cu un + pentru cel din tai,dar sa nu uitam de meciul memorabil pe care l-a facut cel din urma cu Betis.Greseli se intampla la orice nivel,la orice jucator.Balanel trebuie sustinut si incurajat,ca sa nu cada psihic dupa acel autogol stupid...Sincer sa fiu,as fi pariat pe orice la pauza ca facem egal,daca am fi jucat la fel ca in prima repriza..si am jucat dar a venit acel minut apocaliptic si ne-a stricat planurile...

FORTZA STEAUA!

Edited by osirus

Share this post


Link to post

Bine ca am jucat onorabil si mai ales ca au luat-o si ucrainenii ( ca pana la sfarsit a fost incert...)

Share this post


Link to post

@iulia: nu c-as vrea sa ma bag unde nu-mi fierbe oala, dar...chiar te-ai uitat la alt meci. Pasele la portar nu se dau niciodata pe spatiul portii, ci in lateral. Plus ca, daca Cernea ar fi stat pe traiectoria mingii (recte la coltul 'lung'), pasa risca sa fie interceptata de van Nisterlooy, care statea...acolo.

 

In alta ordine de idei, un meci...ciudat. Un Oprita mai slab ca niciodata, iar o Steaua uimitor de...exuberanta?! :D

 

Multe 'concluzii' pozitive; eu unu am ramas placut impresionat si...parca am inceput sa-i dau dreptate si lui Becali. Un meci ciudat, cu niste ratari pe care rar le vezi si cu un autogol cum niciodata, sper, nu vom mai vedea, in poarta 'Romaniei'.

 

In final, desfasurarea de trupe a fost...uf :D I-am spart, macar la capitolul asta! Si chiar daca au plecat tristi, macar sunt convins ca suporterii sunt mandri. Si poate ca, peste cativa ani, vom avea si noi sansa noastra - mai mare decat aseara.

 

Ah, si Thereau...de s-ar integra odata! De-ar alerga cu...o secunda mai repede! Ce potential are! Si Oli, ce curaj cu Stancu!

Ah, ce meci ;)

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

Asta este jocul care trebuia facut si la Bucuresti! Nu sa alerge dupa "galactici" sa schimbe tricouri. La bucuresti n-am vazut unul de la Real pe gazon culcat. Aseara am vazut. Foarte bine! Pacat de greseala lui Banel... Dar asta e. Mai este de invatat si de experimentat. Sa nu te pierzi in fata unui fundas sau atacant celebru si sa-l executi cu sange rece, se invata in timp. Oricum, meciul a fost frumos si merita sa se incheie la egalitate. Asta e, data viitoare :) Bravo lor!

Share this post


Link to post

Ce a fost a fost,HAI DINAMOOOOO si RAPIDU'...

Share this post


Link to post

Mah Alezz vezi ca esti off topic!!! :D ..Deci clar Cernea are macar trei clase peste Carlos..asta chiar stie cu poarta..Pai e o regula atat de veche - ca unii au si uitat-o - ca nu dai pasa la portar pe spatiul portii (ati vazut nu,? ce-a patit portarul ala englez cand i-a sarit mingea din gazon peste picior si a intrat in poarta!?....Eu nu stiu de ce unii il acuza pe Cernea care a aratat ca stie fotbal poate mai bine ca multi din echipa Steaua (pana la urma de unde puii mei vine baiatu asta stie cineva!?!?)..deci nu a avut nici-o vina ca banel nu se uita pe teren !Si nu e numai Banel din pacatecare nu stie fotbal si e fotbalist..Oprita e varza a pirdut TOATE mingiile care au trecut pe la el, Dica a fost muci inmcredibil cum au clacat in atac !Noroc cu alte Stancu, Goian si Marin care au tinut apararea !!..UNa peste alta am vazut un meci adevarat !!!!Bravo Staeua deci poti !!!

 

Insist ca Steaua si in general cam toate echipele romanesti au nevoie de o pregatitre fizica mai de Doamne ajuta !!!..Florentin Marinescu pe unde o mai fi !!!???

Share this post


Link to post
Eu nu stiu de ce unii il acuza pe Cernea care a aratat ca stie fotbal poate mai bine ca multi din echipa Steaua (pana la urma de unde puii mei vine baiatu asta stie cineva

 

De la Otelul l-a luat Steaua (meritul lui MM si aici, asa cum a fost cand i-a adus si pe Ghionea sau pe Bostina).

Share this post


Link to post

Mai da' asta de aseara a fost chiar primul gol luat de portarul asta!?!?...Ca mi se pare chiar trasa de par!!

Share this post


Link to post

Adica? Eu nu am zis la misto ca e meritul lui meme, chiar a adus cativa jucatori foarte buni de la Otelul. Bostina a fost vreo 3 ani titular incontestabil, Ghionea nu mai necesita comentarii, iar Cernea a aparat foarte bine aseara, adica si-a facut datoria cu varf si indesat. Si la faza golului a facut exact ce trebuia sa faca orice portar. Nu e vina lui ca nico se uita ca berbecul in pamant cand a tras la poarta...

Share this post


Link to post

Pai din link-ul ala cu profilul rezulta ca a avut nu stiu cate meciuri in div A si B cu zero goluri!!!..Sau o fi vorba de goluri marcate !!!???? :D

Share this post


Link to post

@Brainiac: nici vina lui Nicolita (adica nu neaparat) nu e.

 

Nu c-as incerca sa-l scuz, insa e vorba de...automatisme. Care se formeaza in timp si cu experienta, nu la 'debut'. Probabil Nicolita stia unde sta...Carlos. Sau unde obisnuieste sa stea Hamutovski sau ma rog, la cine'o fi visat el.

Cat despre 'capul in pamant', sa fim seriosi, mai avem de mancat multe paini si de pus zerouri bune la salarii pana sa invete ai nostri sa alerge 'cu ochii pe teren'.

 

Una peste alta, m-a dezamagit profund doar Oprita, care oricum ramasese fara baterii prin minutul 65 si nici macar nu mai alerga (spre deosebire de ceilalti).

Fundasii, exemplari! Exemplari! Putin mai multa constanta si parca-l vad pe Chivu reprofilat in...mijlocas dreapta?! :D

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

Frumos articol, cat despre meci, unul foarte bun, urmeaza cupa UEFA!!! :) >-

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...