Jump to content
Sign in to follow this  
Moshu

Steaua Bucuresti In Liga Campionilor

Pana unde va ajunge Steaua?  

113 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Si Banel si Cernea au jucat bine, Nicolita a facut o greseala de copil: a pasat "acasa", pe spatiul portii, fara sa se uite la poarta...asa ceva nu se face, vorba lui Dumitru Stangaciu: " daca portarul face infarct, mingea se scurge in poarta". In alta ordine de idei, echipa a reactionat surprinzator de bine dupa gol, lucru care nu se poate spune despre Olaroiu care l-a schimbat pe Badea. De ce??? la interviuri a zis ca a facut schimbarile pt. ca la pauza Ov. Petre si Paraschiv au zis ca-s obositi...asa, si???? de ce l-a schimbat pe Badea?? ce mai avea Steaua de aparat? sau s-o fi gandit sa nu mai primim gol, tinand la golaveraj? Pregateste cumva o infrangere acasa cu Kiev (cu 1-4) si ii e frica de golaveraj??...m-a dezamagit. A fost fricos.

Share this post


Link to post

Daca-l schimba pe Oprita de la antrenament nu ar fi fost rau. Asa le-a facut uitate pe panaramele portugheje. Bietul Banel nu-i de acuzat, s-a luptat si a facut toate fazele, dar a pasat cu capul in pamant, asa cum l-au invatat antrenorii facuti la "scoala radulescu". Pacat ca a ramas doar cu faza asta din acest meci de referinta. Cernea e un portar mare, asa noroace nu poate avea un diletant, daca l-a timorat si pe van Nistorescu de la 11m. Altfel, toata echipa si-a castigat respectul "spaniolilor" impreuna cu galeria de 15-20.000 de suporteri. Daca ar aborda toate partidele cu acceasi determinare si pozitionare in teren ar fugi toate echipele de o grupa cu Steaua. Pacat ca la ei se trezeste orgoliul doar la sfarsit.

Share this post


Link to post

Si cu astia care la pauza au reusit sa tina piept Unirii din (sau de la) Alba Iulia se va bate Lyonul ? Imi pare rau pentru toti francofonii, dar n-au nicio sansa...

 

Serios, e frustrant sa te gandesti ca nu ai destula forta sa te mentii in C.L. si sa iei bataie non-stop. Mai bine mai bati ceva si te bucuri la victorii "mici" in UEFA. Desi cred ca anu asta nu va prinde niciuna primavara europeana.

Share this post


Link to post

mama au cazut de tot ma uitam ca pe bune as fi luat cativa ardeleni din aia de au jucat aseara!...Eu am impresia ca baietii ros albastri nu mai au motivatie gata au detui banuti pot adica sa joace si mai slab !!..La noi nu exista inca decat amatori profesionisti rar, rar de tot !!...Jenant nenica da' bine poate se mobilizeaza in CL ...Ca alfel ii rade JJ...

Share this post


Link to post

Motivatia nu trebuie neaparat sa fie financiara. Si dupa ce joci cu Real Madrid, iti e cam greu sa ii iei pe altii in considerare, mai ales daca esti obosit.

Share this post


Link to post

N-am prea urmarit stirile in ultima vreme, cel putin nu alea sportive. Am inteles eu bine, nu da nimeni meciul Stelei de la Sevilla?

 

Unde il putem vedea in cazul asta? Vreo televiziune spaniola, ceva? Pe undeva pe net?!?

Share this post


Link to post

Meciul de diseara va incepe la ora 21:45 si NU va fi televizat de nici o televiziune, va fi transmis la radio Infopro si Romania Actualitati.

Vor fi si interventii de la fata locului pe TVSport si Realitatea TV.

Va fi transmis si pe net pe siteul clubului Steaua.

Succes Steaua!!! :) >-

Edited by CristiP

Share this post


Link to post

Merci, merci. Abia astept :banana:

Share this post


Link to post

mergem la sevilla

sa sustinem pe STEAUA

cintam pina ragusim

STEAUA ce mult te iubim

:mrgreen:

Edited by keluboss

Share this post


Link to post

Pacat ca nu a fost televizat meciul, din ce comentau la radio se pare ca a fost un meci frumos.

Doar atat au putut echipele noastre anul acesta sa speram ca anul viitor va fi altfel.

Mult succes la anu' in CL :drinkers:

Share this post


Link to post

Mda, suntem slabuti tare. In meciul tur ma uitam cum au jucat alde Jardel & Co. . Mizerabil, genul de fotbalisti care in loc sa se mai intinda nitel prefera sa cada sperand la o lovitura libera. Mentalitate de jucatori care venind din foametea de pe islazurile ialomitei si vazandu-se cu ceva zeci de mii "dă dolari" in buzunare nu mai vad de ce s-ar srofoca prea tare. Pe de alta parte ii inteleg sevilia vine dupa meciuri cu real, barcelona, deportivo etc pe cand steaua vine dupa meciuri cu mult mai titratele echipe din liga hamburger: padurii Tg. Jiu, FC Vaslui, Ceahlaul Pt. Neamt, jiul Petrosani. Incerc sa nu mai enervez prea tare pentru mazetele astea de "folbalisti"... :mda:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...