Jump to content
Sign in to follow this  
CMG

Audi A4

Recommended Posts

foarte tari jantele - vin superb !!!

 

ceva detalii - am si eu un A4 si acum ca am vazut cum vin la tine vreau jante la fel :) )

ma intereseaza daca imi poti spune ce dim sunt si cat au costat !!!!

Share this post


Link to post

Felicitari si pt masina si pt poze! super...

Share this post


Link to post

Maşina e frumoasă şi îngrijită. Să nu-ţi pară rău că nu e quattro, n-ai pierdut nimic. Să nu te superi pe mine, dar după experienţa din familie cu A4 am rămas cu părerea că Audi e doar un Vw mai răsărit. E46 e cu o clasă peste, dar asta e doar părerea mea.

Share this post


Link to post

Multumesc frumos pentru opinii.

 

@Tavi81 - jantele sunt 8Jx18 cu ET 35 cred (nu mai tin minte exact) iar cauciucurile sunt 225/40/ZR18 92Y. Au fost luate complete (roti+cauciucuri) de la Keskin din Germania.

 

@adenepenthe - nu imi mai pare asa rau acum :) - viitoarea va fi probabil un 3.0 quattro ca sa fiu multumit. Experienta mea cu E46 si in general cu BMW este restransa. Imi place mult tare seria 5 noua, dar e din clasa superioara. Urmatoarea masina va fi tot un audi - ramane sa socotesc ca sa cumpar ceva sa imi dea satisfactie maxima :) .

Edited by CMG

Share this post


Link to post

Intre timp am adaugat o camera pentru mers inapoi si am schimbat monitoarele din tetiere cu altele.

 

Am achizitionat si un volan de S foarte fain - abia astept sa il montez.

 

Atasez cateva fotografii :

post-3037-1187621311_thumb.jpg

post-3037-1187621321_thumb.jpg

post-3037-1187621332_thumb.jpg

post-3037-1187621343_thumb.jpg

post-3037-1187621355_thumb.jpg

post-3037-1187621368_thumb.jpg

post-3037-1187621386_thumb.jpg

post-3037-1187621400_thumb.jpg

post-3037-1187621411_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Camera aia ar fi dat mai bine ascunsa in numarul de inmatriculare.

Share this post


Link to post

Pana la urma m-am intors la prima dragoste si am cumparat acum 4 zile un Audi A4 B5 1.8T V5 turbo 150 cp din 2001 si de care sunt extrem de multumit. Detalii peste cateva zile cand am sa ii fac si poze si am sa deschid si topicul aferent.

Share this post


Link to post

@mircea - e adevarat ca statea bine si pe numar dar nu am fost incantat de aceasta posibilitate din doua motive:

 

1) la parcarea cu spatele am nevoie de camera sa fie in bara ca sa vad cat de mult pot sa ma apropii de un eventual obstacol. Daca ar fi fost in numar ar fi fost mult in spatele barii si nu ar fi avut rostul.

2) e mai usor si mai curat sa montezi intr-un plastic decat sa dai gaura in tabla. Plus ca in bara nu deranjeaza. In portbagaj ar gi deranjat din mai multe motive.

 

Ramasesem dator cu o fotografie cu capota ridicata. Abia astazi am reusit sa o fac, doar cu telefonul insa.

 

@sniper - felicitari!

post-3037-1187803921_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Am reusit in cele din urma sa-mi montez in masina si adaptorul de IPOD la care pot conecta Ipodul de 30gb crescand astfel capacitatea de stocare la 40 gb (cu cei 10 gb disponibili pe navigatie).

 

Am montat si volanul de S (model 2007) care pe mine ma incanta de cate ori il privesc.

post-3037-1188740853_thumb.jpg

post-3037-1188740864_thumb.jpg

post-3037-1188740873_thumb.jpg

post-3037-1188740882_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ieri, fiind duminica, am realizat cateva fotografii cu masina. Le atasez postului - sper sa va placa. Am pus mai multe deoarece nu m-am putut hotari la care sa renunt.

post-3037-1188815991_thumb.jpg

post-3037-1188816003_thumb.jpg

post-3037-1188816025_thumb.jpg

post-3037-1188816053_thumb.jpg

post-3037-1188816073_thumb.jpg

post-3037-1188816082_thumb.jpg

post-3037-1188816117_thumb.jpg

post-3037-1188816139_thumb.jpg

post-3037-1188816154_thumb.jpg

post-3037-1188816169_thumb.jpg

post-3037-1188816207_thumb.jpg

post-3037-1188816223_thumb.jpg

post-3037-1188816238_thumb.jpg

post-3037-1188816257_thumb.jpg

post-3037-1188816270_thumb.jpg

post-3037-1188816286_thumb.jpg

post-3037-1188816298_thumb.jpg

post-3037-1188816308_thumb.jpg

post-3037-1188816317_thumb.jpg

post-3037-1188816363_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Is dementiale roatele :D Sa-ti traiasca!

Share this post


Link to post

Felicitari! O masina ca la carte! Inca o data felicitari!!!

Share this post


Link to post

Daca in legatura cu stemele RS inca nu stiu ce sa cred (sunt sau nu kitsch :rolleyes: ), cu camera mi se pare o mare ... inutilitate; din moment ce ai optat pentru un kit sport, te-ai razgandit si l-ai impodobit cu un cerculet...macar daca-l puneai in zona plasei, chiar daca era mai proeminent decat plasa.

Acum te simti mai in siguranta? parchezi mai repede? eu zic ca nu. Mi se pare cea mai stupida inventie camera asta.

Astea 2 ar fi reprosurile mele la adresa masinii, insa per total imi place ce-ai facut. Jantele sunt frumoase, Pioneer-ul este tot ce-ti trebuie ca si centru multimedia si...chiar nu inteleg de ce ti-a mai trebuit iPod de 30 gb, pe care probabil n-o sa-l umpli niciodata (spun asta pentru ca am si eu unul, si n-am depasit 4 giga desi am 70-80 videoclipuri pe el, multa muzica etc.). Kitul de asemenea este frumos, si sunt de parere ca stemele RS n-au nici farmec si nici rost, forma kitului este suficienta si nu are nevoie de prezentare...in plus, romanul de rand cand vede RS si aude diesel, il bufneste rasul.

Multa bafta in continuare, sa investesti numai in imbunatatiri, intretinere si carburant, niciodata reparatii!

Share this post


Link to post

Multumesc pentru aprecieri!

 

@th3_grimreaper - Vizavi de emblema e optiunea ta ce sa crezi. Eu am crezut ca am trecut peste aceasta emblema in urma cu cateva pagini :) . Oricum, mie imi place foarte mult. Postez in continuare o conversatie cu cei din Germania despre emblema, generata tocmai de o astfel de discutie legata de emblema care macar sa aduca informatii noi vizavi de aceasta emblema - nu am interesul de a impune punctul meu de vedere si nu ma intereseaza sincer daca cineva face diferenta intre o emblema de RS4 si una custom (not genuine) numita RS care vine cu un kit dezvoltat de niste profesionisti si cu un pret pe masura. Vizavi de pufnit rasul vreau sa spun doar atat : merg destul de mult prin tara si, de exemplu, in concediu am fost in Austria la Salzburg (trecand prin Budapesta si Viena unde am poposit cateva zile in fiecare). Nu mi-a fost dat sa intalnesc senzatia descrisa de tine, dar, dimpotriva, am fost placut surprins ca oamenii se opresc, admira masina si de multe ori fac fotografii cu ea desi sunt multe alte masini mult mai faine si cu siguranta mult mai aspectuoase decat a mea. Mie nu imi plac oamenii care isi asuma niste lucruri fara nici o calificare si anume: romanul de rand face si drege...vizavi de RS :) - ce studiu ai citit despre asta? Sau ai facut sondaj de opinie?

 

In ce priveste camera ma uimeste in principiu analogia: daca e kit sport de ce i-as pune cerculete. Probabil un RS4 cu parktronic (are mai multe cerculete) este o mare tampenie... Camera de luat vederi intr-adevar te ajuta la parcari enorm si in plus este excelenta (de vis) la iesirile cu spatele din anumite parcari unde vizibilitatea este zero si ar fi nevoie de dirijare din partea unei persoane. Camera nu a fost pusa de fite pe masina ci pentru utilitate.

 

Cat despre Ipod vreau doar sa iti spun ca este cumparat pentru usurinta de utilizare. Ori de cate ori vreau ceva nou copii imediat pe IPOD si pot avea in masina. Cum aceasta navigatie are absolut orice mai putin slot de card, in schimb are acest fain adaptor de IPod mi s-a parut solutia optima. Despre dimensiune iarasi imi dai un exemplu comparandu-ma cu ce faci tu. Nu cred ca poti sti ce muzica ascult, cata muzica "iau" cu mine si asa mai departe. Te hazardezi sa faci o estimare bazandu-te pe ce faci tu, ceea ce mie mi se pare deplasat.

 

Pentru celelalte lucruri care iti plac la masina iti spun multumesc frumos la fel si pentru urari.

 

 

"Dear Costi,

 

thank you for your quick reply.

 

I like your hypothesizes.

I just downloaded the pictures, of course I’m interested in putting them on our website.

If you want to send me some different pictures I will wait.

 

Have a nice day.

 

Mit freundlichen Grüssen / Best regards

 

Andreas Antweiler

Sales Manager

Hofele-Design GmbH

http://www.hofele.com/

 

 

-----Ursprüngliche Nachricht-----

Von: Costi [mailto:costi]

Gesendet: Dienstag, 24. April 2007 10:53

An: Hofele-Design GmbH / Antweiler

Betreff: Re: AW: Stickers

 

Dear Andreas,

 

Thank you for your answer.

 

1) RS (simple, so without digit 4 is in my opinion just like the S-line logo - is not a S4 but a "S" line thanks to the features it has in plus and that are specific to S4. So a body kit of RS4 with front and rear modified (and skirts) can be called RS-line - but since there is no RS-line logo a simple RS can be used.

 

2) RS (racing style or Rally Sport) can be used when creating a sporty look to the same stock car. It makes it individual, different from the other stock cars.

 

These are the two hypothesizes i was thinking .

 

Kind regards,

 

Costi

---------------------------------------------------------------------------

 

Hofele-Design GmbH / Antweiler wrote:

 

Dear Costi,

 

a customer told us from the RS logo (this is not from Audi)

 

the reasons why we chose this logo are as follows:

 

· It looks like a genuine Audi logo but can be used for all bumpers because there is no digit

 

· The RS4 front grills come without any logo and look a bit “naked”

 

· Of course the cars stay the same but with our bumper they have the RS look

 

Some customers say they do not want the logo so we just leave it.

 

But on the other hand we have customers who just buy the logo.

 

Please let me know your hypothesizes.

 

Mit freundlichen Grüssen / Best regards

 

Andreas Antweiler

 

Sales Manager

 

Hofele-Design GmbH

http://www.hofele.com/

 

 

 

-----Ursprüngliche Nachricht-----

Von: Costi [mailto:costi]

Gesendet: Dienstag, 24. April 2007 09:47

An: Hofele-Design GmbH / Antweiler

Betreff: Stickers

 

Dear Andreas,

 

Some of the people asked me why i putted the RS logos (although is not the RS4 logo) on the car when it is not a RS4 car. So i want to ask you what were the reasons your company added the RS logos to the kit? . I have couple of hypothesizes but until you tell me i prefer not to tell them .

 

I wait forward for your answer.

 

Costi "

Edited by CMG

Share this post


Link to post

De cand e romanul care pufneste in ras cand aude sunet de diesel "Expert in tuning' ?? Acel roman se cheama amator (sa nu zic taran) si nu merita luat drept referinta.

CMG felicitari pentru masina , arata foarte bine si cu bun gust. Romania este la ani distanta in materie de tuning comparand cu alte tari deci nu are rost sa luam in considerare toate parerile neavizate.

Share this post


Link to post

Ma sparge asta cu "parerile avizate".

 

Tuningul inseamna personalizarea masinii si imbunatatirea performantelor, corect?

La a doua parte incap putine pareri subiective, totul este cuantificabil, dar fiind mai multe directii, pot aparea discutii. De exemplu, poti sa lucrezi mai mult la suspensii decat la motor, pentru ca este parerea ta ca ai destula putere sa iei curbele mai tare dar nu iti permite suspensia.

La prima parte... fiecare cu ale lui. Daca evenimentul de a imi cumpara primul cititor de cd-uri a fost marcant pentru mine, imi pun cd-uri. Daca cand eram mic aveam visuri ude cu Ferrari, imi pun sigla de Ferrari pe jenti... whatever makes me happy. Daca le place si altora, cu atat mai bine. Daca nu... asta e. Bineinteles, nu am dreptul sa imi bag ceva in parerea lor. Pot sa invat insa din ce zic ei sau pot sa ii ignor.

 

Reflectiile ce incep cu "romanii nu au idee", "romania e o tara de rahat" etc vin de la oamenii care nu prea au iesit pe afara, BAD_MF. Du-te si te plimba, nu te uita doar pe net. O sa te crucesti de ce numesc altii tuning.

Share this post


Link to post

Satori esti penibil de carcotas la orice faza. Si stai tu linistit ca m-am plimbat foarte mult, nu mult! Daca ai fi fost in Germania, sau poate ai fost dar la cum esti tu cu tuningul nu cred ca ai bagat ceva de seama, nu ai mai fi comentat atat cu jantele mele ;) . 3-4 oameni de pe acest forum apreciaza tuningul restul isi dau cu parerea si le este frica sa monteze arcuri sport sau Doamne fereste o janta mai mare..

Share this post


Link to post

Sunt foarte critic, da, de acord.

Din principiu, stau foarte linistit. Fiecare face ce vrea cu masina lui. Nu ma deranjeaza o modificare proasta a masinii cat ma deranjeaza atitudinea celui ce a facut-o atunci cand nu accepta o parere diferita de a lui (deci discutam la nivel de concepte, si nu-s concepte usoare si nu se refera doar la masini).

3-4 oameni apreciaza tuningul pe care il faci tu. E o diferenta. Restul il inteleg in felul lor. Si il fac. Si vorbesc mai putin despre el. Nu cred ca a existat Kalos mai modificat decat al meu, pe forum (dar tu poti sa ramai la parerea ta, te ajuta sa jignesti si sa te simti bine). Si nu ma refer la aripioare de rechin si folii (asa sunt eu cu tuningul :rolleyes: ).

Cat despre postul de mai sus, daca ai fi putut sa il citesti, ti-ai fi dat seama ca nu eram carcotas deloc. Masina lui CMG este, dupa parerea mea, EXCELENT modificata. Dar, daca tot nu citesti sau nu intelegi - sau nu vrei sa o faci, nu iti varsa oful prin jigniri personale. Nu iti fac cinste, mai ales ca deformezi realitatea pentru a le crea.

 

 

PS: Am fost in Germania, am vazut multe chestii misto. Si mai multe tampenii, inclusiv un Passat care acum se afla in Bucuresti :rolleyes: , la cat de urat e, nu cred ca-s doua la fel.

Share this post


Link to post

Nu m-am legat despre parerile tale vis-a-vis de masina lui CMG.

Fiecare cu parerea lui. Cand am fost in Germania cu masina lumea aprecia jantele mele.

Dar hai sa nu stricam topicul omului.

Va las sa continuati teoria teoriilor depsre semnul " RS " . Care "strica" toata masina :-

Share this post


Link to post
Nu m-am legat despre parerile tale vis-a-vis de masina lui CMG.

 

Stiu, ai ramas blocat cu parerea mea despre jentile tale. Si cica altii strica topicul...

Nu face armasar din siglele alea... nu-s. Daca scria RS4 poate se putea discuta pe tema lor.

Share this post


Link to post

@CMG: Prin faptul ca am folosit texte de genul "cred", "mi se pare", "parerea mea e...", inseamna ca e mai mult decat evident ca sunt constient ca sunt subiectiv, deci imi cer scuze ca ti-am comparat gustul "cantitatii" muzicale cu al meu.

 

In legatura cu stema RS n-am facut nici un studiu, pe mine nu m-a pufnit/bufnit rasul cand am vazut stemele tale, dar nici nu le vad utilitatea (si hai sa fim seriosi, "marii" tuneri de la Hofele chiar n-au gasit alta denumire/emblema putin mai diferita de "RS4", decat RS?). In al doilea rand, stiu o Octavia RS diesel in Constanta, care nu e tocmai RS (o sa-i fac poze), iar in cazul Octaviei confuzia atarna doar de culoarea literelor R si S :rolleyes: .

 

Dialogurile pe care le dai tu exemplu n-au absolut nici o valoare pentru mine, nu stiu cine sunt interlocutorii tai si mai stiu ca toate padurile au uscaturi (asa cum la noi sunt tuneri priceputi d.p.d.v. tehnic care fac si kitsch, la fel de bine pot exista si la ei - chiar daca la alt nivel).

 

Legat de camera de mers inapoi, n-am zis ca e o prostie din partea ta ca ti-ai montat, am zis ca e o inventie stupida...si ca ar fi aratat mai bine bara fara cerculete (sincer tie cum iti place mai mult Audi RS4, cu sau fara parktronic, d.p.d.v. al aspectului?). De asemenea n-am afirmat ca ti-ai fi pus camera pentru fite, ci am fost din nou subiectiv si mi-am dat cu parerea ca eu n-as avea nevoie de asa ceva.

 

@Bad_MF: Inteleg la cine faci referire... intamplator chiar mi-am montat si eu, fara "frica", un set de arcuri sport zilele trecute (ba chiar si "o janta mai mare"), asta ma face mai "avizat" in ochii tai? Imi pare rau ca ii consideri neavizati pe cei care nu apreciaza stema de pe jantele tale, dar unii (majoritatea chiar) nu pot pricepe de ce e nevoie (sau de ce e mai bine, mai frumos) sa scrie Porsche pe un Seat Leon, chiar si numai pe jante.

 

ROG MODERATORII SA STEARGA AMBELE MELE POSTURI DE PE ACEST THREAD, daca CMG le considera neconstructive, rautacioase sau inutile, si imi cer scuze ca am facut off-topic :redface:

Share this post


Link to post
@CMG: Prin faptul ca am folosit texte de genul "cred", "mi se pare", "parerea mea e...", inseamna ca e mai mult decat evident ca sunt constient ca sunt subiectiv, deci imi cer scuze ca ti-am comparat gustul "cantitatii" muzicale cu al meu.

 

Opiniile tale sunt ale tale. Bineinteles ca sunt subiective. Dar de la a afirma ca tie iti sunt suficiente 70-80 de videoclipuri si pana la a spune ca nu vezi utilitatea ipodului la mine in masina (si dimensiunea sa) e drum lung esti de acord?

 

 

In legatura cu stema RS n-am facut nici un studiu, pe mine nu m-a pufnit/bufnit rasul cand am vazut stemele tale, dar nici nu le vad utilitatea (si hai sa fim seriosi, "marii" tuneri de la Hofele chiar n-au gasit alta denumire/emblema putin mai diferita de "RS4", decat RS?). In al doilea rand, stiu o Octavia RS diesel in Constanta, care nu e tocmai RS (o sa-i fac poze), iar in cazul Octaviei confuzia atarna doar de culoarea literelor R si S :rolleyes: .

 

Tu poti sa fi pufnit in ras - nu e nici o suparare. Eu doar am spus ca atunci cand faci o afirmatie general valabila trebuie sa te bazezi pe ceva - gen studiu, sondaj, istorie, etc. Nu poti spune ca toti romanii pufnesc in ras pe baza faptului ca ai tu o Octavia RS in Constanta care e diesel (aici din pacate sigla presupun ca presupune cu modelul RS de la Octavia) esti de acord?

 

Tunerii de la Hofele - asa cum sunt ei mari sau mici, priceputi sau nu (cand faci afirmatii presupun ca ai si argumente, desi nu am vazut nici unul postat) au facut aceasta emblema pentru ca bara fata si bara spate sunt de RS4. Probabil pe tine te-ar fi multumit mai mult daca s-ar fi numit RS-line :) .

 

Dialogurile pe care le dai tu exemplu n-au absolut nici o valoare pentru mine, nu stiu cine sunt interlocutorii tai si mai stiu ca toate padurile au uscaturi (asa cum la noi sunt tuneri priceputi d.p.d.v. tehnic care fac si kitsch, la fel de bine pot exista si la ei - chiar daca la alt nivel).

 

Eu am postat acele dialoguri in idea de a arata si alte ipoteze decat faptul ca tu intelegi ca emblema de RS4 este aceeasi cu RS in cazul Audi. Pe de alta parte ma abtin la comenta restul - poate crezi ca mie chiar imi pasa sa iti demonstrez tie personal ceva :) - nu sunt genul. Dialogul l-am pus cu titlu informativ pentru cei care citesc topicul pentru a putea judeca avand mai multe argumente decat un post : "in legatura cu stemele RS inca nu stiu ce sa cred (sunt sau nu kitsch )"

 

Legat de camera de mers inapoi, n-am zis ca e o prostie din partea ta ca ti-ai montat, am zis ca e o inventie stupida...si ca ar fi aratat mai bine bara fara cerculete (sincer tie cum iti place mai mult Audi RS4, cu sau fara parktronic, d.p.d.v. al aspectului?). De asemenea n-am afirmat ca ti-ai fi pus camera pentru fite, ci am fost din nou subiectiv si mi-am dat cu parerea ca eu n-as avea nevoie de asa ceva.

 

Tu nu ai argumentat in nici un fel de ce aceasta camera de luat vederi pentru mers inapoi este o inventie stupida. Eu in schimb ti-am spus ca ma ajuta enorm la parcari inguste, la iesirea cu spatele din locuri unde nu am vizibilitate si mi-ar trebui persoana sa ma dirijeze si asa mai departe. La unele masini aceasta este si optiune din fabrica.

 

ROG MODERATORII SA STEARGA AMBELE MELE POSTURI DE PE ACEST THREAD, daca CMG le considera neconstructive, rautacioase sau inutile, si imi cer scuze ca am facut off-topic :redface:

 

 

Vreau sa spun doar un singur lucru, restul hotarasc operatorii :)

 

Tie ti se pare normal ca cineva sa intre pe topicul tau si sa comenteze "constructiv" spunand ca lui nu ii trebuie aia ca e inutila, ca nu ii trebuie nu stiu ce capacitate de stocare, ca el are nevoie de mai putin, etc??

 

Puteai sa spui la fel de bine:

 

1) Nu imi plac jantele ca sunt prea mari, eu nu mi-as pune niciodata

2) Nu imi place kitul ca este prea scump - este o mare prostie sa dai bani pe asa ceva

3) Nu mi-as pune piele pe masina - ca nu imi place

4) Monitoarele din tetiere sunt prea mult pentru gustul meu - mi se par inutile si nu mi-as pune asa ceva

5) As fi optat pentru altceva decat dvd in masina - e o inventie stupida - sa te uiti la un film in masina :)

 

si asa mai departe. Asa ai fi avut o parere subiectiva si total ontopic :)

 

Toate cele bune!

Edited by CMG

Share this post


Link to post

Vad ca am reusit (fara sa vreau) sa te deranjez rau de tot...imi cer scuze pentru interventii, dar dupa cum ti-am zis imi place aspectul masinii, n-am zis nimic de kitul in sine ci doar de embleme (nu mai are rost sa reiau ideea DE CE mi se par inutile, cert e ca eu in locul tau le-as da jos)

 

In legatura cu camerele de la parktronic, dupa parerea mea alea sunt pentru soferi incapabili (fara sa fac vreo referire la tine, dar ala e rostul lor in opinia mea) - probabil te-ai fi descurcat si fara camera, si asta fara sa-ti ia mai mult timp sa iesi din parcare etc.

 

In legatura cu iPod-ul, din moment ce ai deja 10 giga la navi, nu-i mai vad utilitatea si cu asta basta, nu inseamna ca te-am criticat ca ti-ai luat iPod...dupa parerea mea, mai putin timp iti ia sa faci un DVD plin cu muzica si filme decat sa incarci pe iPod aceeasi cantitate de muzica si filme (iar filmele cred ca stii prea bine cat dureaza sa le transformi in MPG, lucru necesar in cazul iPodului).

 

1)Jantele imi plac, ti-am mai zis o data, poate chiar din cauza ca sunt prea mari.

2)Kitul imi place, cu toate ca este scump.

3)Mi-as pune piele in toata masina, deocamdata am inceput cu scaunele...nu fac parte din nici o asociatie pentru protectia animalelor.

4)Monitoare in tetiere e treaba ta daca-ti pui, la mine nu ar avea utilitate intrucat n-am scaune/bancheta in spate.

5)Am avut si eu DVD si l-am dat, nu-mi mai era necesar de cand am iPodul. Nu m-am uitat niciodata la vreun film/videoclip in masina, insa e bine de stiut ca am posibilitatea sa o fac oricand. As fi optat pentru DVD in locul iPodului, daca avea si DIVX.

 

PS: Am postat pe putine topicuri la "masina mea", printre care si topicul tau pentru ca mi-a placut masina. Daca nu-mi placea, nu postam deloc. Partea pe care o consider eu constructiva din criticile mele este sfatul de a da siglele jos. Asta nu inseamna ca ma asteptam sa faci asa ceva, nuuuuu...Doamne fereste, alea reprezinta valoarea kitului in opinia ta, care le stii pe toate... ma cam indoiesc ca nemtii IN GENERAL pun atata valoare pe niste steme, eu unul eram chiar convins de contrariu (de la ei a inceput moda cu dat stemele jos, clean look etc.).

PS2: Eu eram convins in sinea mea ca-ti dau un sfat bun, n-am cautat sa te jignesc sau sa scriu aiurea din lipsa de ocupatie :wallbanger:

Share this post


Link to post

Offtopic pentru moderare:

 

Nu luati postarile in "personal". Aceptati doar ce-i cu +, la restul da-ti Ignore.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Mie mi se pare foarte utila camera pentru marcharrier. Cea mai misto combinatie am vazut-o pe X5, unde iti arata pe asfalt care este traiectoria pe care o vor urma rotile tale in cazul in care nu misti volanul. Pretty cool, avand in vedere ca nu vezi mare lucru in spate.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...