Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Cum Folosim Forumul

Recommended Posts

De ce n-ai stat pe celelalte, unde limbajul era singurul subiect, de ce a trebuit sa vii aici sa te contrazici pe langa subiect tot timpul ? Roaga un moderator milos sa-ti curme suferinta.

Edited by tolin
  • Like 5

Share this post


Link to post

Eram sigur ca apari tu...

 

Roaga tu un moderator sa-ti curme suferinta!forumurile sunt prin definitie locuri de discutie!tu nu ai ce cauta in ele! tie ti-ar trebui un forum securist!

Edited by calinjack
  • Like 2

Share this post


Link to post

CalinJack, pentru unul care strange warn dupa warn si suspend dupa suspend, folosesti un limbaj cam la limita regulamentului care te-ar putea costa. Pastreaza limita decentei si combate idei nu persoane.

 

Cat despre , opiniile unora ca tine ma fac sa cred ca inca este bland si se mai poate imbunatati.

  • Like 5

Share this post


Link to post

Se poate imbunatati in mod sigur. In primul rand se poate scurta :D Nu citeste nimeni un atat de lung chiar daca e obligatoriu...

Share this post


Link to post

Nu trebuie sa citeasca cineva Regulamentul, important este sa respecte ce a auzit in primii 7 ani, prin casa.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

important este sa respecte ce a auzit in primii 7 ani, prin casa.

Asta e ralativa...depinde foarte mult ce (n-)aude in primii 7 ani acasa... :D

  • Like 1

Share this post


Link to post

Uitati aici un exemplu pozititv. Primul post. Jos palaria!

Share this post


Link to post

La cine cer si eu o redeschidere la un topic deja inchis? :)

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Unde vrei. Posteaza despre ce topic este vorba (link).

Share this post


Link to post

in ritmul in care merge forumul asta nu se va ma putea posta nimic pentru ca toate subiectele sunt discutate. nu ar fi nici asta problema daca ar fi sectiuni p[entru fiecare masina in parte. nu cum este acum cielo bagat in aceeasi oala cu espero si mai ales cu leganza... searchul nu merge pe in topic si cum majoritatea au peste 20-30 de pagini este greu sa citesti toate posturile. sunt de acord cu inchiderea threadurilor incepute in legatura cu probleme uzuale dar ar trebui facute sticky in sectiunea fiecarei masini.

Share this post


Link to post

Nu sunt amestecate decat problemele care au cauze comune indiferent de tipul masinii sau probleme apartinand aceluiasi motor indiferent de caroseria pe care este montat.

Iar sa faci sticky cateva zeci de topicuri nu este o solutie, ci o prostie.

Mie-mi place cum vin idei din astea excelente de la useri cu 6 posturi in 3 ani!

  • Like 3

Share this post


Link to post

vad ca ai atitudine demna de roman :) .

din 2 posturi unu a fost sters :) )..

nu inteleg cum spui ca nu sunt amestecate cand exista sectiunea CNEL :wallbanger: . adica toate aruncate in aceeasi oala :) , deci mult mai multe threaduri in aceeasi sectiune, mai greu de gasit cu minunatul sărci. mi-am spus parerea si nu trebuia sa devii ironic.

 

p.s. un forum mare si de succes este softpedia cu foarte multe sectiuni separate si dedicate, asta de ce sa nu se bucure de acelasi succes?

  • Like 1

Share this post


Link to post

:o fftopic: Mircea, imi pare rau, trebuie sa te corectez, ai gresit, are 7 posturi rolleyes.gif.

 

p.s. un forum mare si de succes este softpedia cu foarte multe sectiuni separate si dedicate, asta de ce sa nu se bucure de acelasi succes?

p.s. Ia da pe Gogu si vezi ce forum iese primul la pe teme de masini Daewoo si Chevrolet.

Edited by raven84
  • Like 1

Share this post


Link to post

Se pune accentul pe cate posturi ai in ani de zile? Poate omului chiar ii place forumul si il citeste in fiecare zi.Sau daca n-ai nu stiu cate posturi nu poti sa-ti exprimi o parere ca mai apare cate unu care iti da in nas!

Remarcile astea caustice nu prea isi au locul,mai ales din partea moderatorilor.

  • Like 3

Share this post


Link to post

Stiu ca am mai intrebat candva dar tot mai intreb:cand vreau sa citez ceva din postarea anterioara la mine pe pc nu se vede ca la voi (la unii)adica sa sa vada citatul in acel chenar verde.mentionez ca folosesc mozilla firefox 4.am incercat si cu internet explorer 8 cred dar tot aia.stie careva cumva?

Share this post


Link to post

vad ca ai atitudine demna de roman :) .

din 2 posturi unu a fost sters :) )..

nu inteleg cum spui ca nu sunt amestecate cand exista sectiunea CNEL :wallbanger: . adica toate aruncate in aceeasi oala :) , deci mult mai multe threaduri in aceeasi sectiune, mai greu de gasit cu minunatul sărci. mi-am spus parerea si nu trebuia sa devii ironic.

 

p.s. un forum mare si de succes este softpedia cu foarte multe sectiuni separate si dedicate, asta de ce sa nu se bucure de acelasi succes?

Si tu ai aceasi atitudine, perfecta. Intai nu respecti Regulamentele, dar dai sfaturi. Apoi dai sfaturi fara sa gandesti. Cum ar fi sa facem sticky un numar de circa 60 de topicuri, care practic ar ocupa primele 2-3 pagini ale sectiunii respective. Apoi, nu te uiti ca sectiunile sunt de fapt grupate pe marci - Daewoo, Chevrolet - si pe interese - Cafenea, Diverse, Electronice, etc. dar afirmi ca sunt prost concepute.

Sofpedia este un forum generic, dar totusi si acolo ai o SINGURA sectiune traveling, cu topicuri despre fiecare zona in parte si nu sute de sectiuni Traveling in... Got it?

 

Se pune accentul pe cate posturi ai in ani de zile? Poate omului chiar ii place forumul si il citeste in fiecare zi.Sau daca n-ai nu stiu cate posturi nu poti sa-ti exprimi o parere ca mai apare cate unu care iti da in nas!

Remarcile astea caustice nu prea isi au locul,mai ales din partea moderatorilor.

 

Nu, am uitat, trebe' sa-l pupam in dos pe maria sa userul, ne cerem scuze!

  • Like 1

Share this post


Link to post

bun... te-ai suparat ca mi-ai raspuns caustic si ca am posturi putine dar am indraznit sa comentez functionarea forumului. nici o problema, imi accept vina dar macar faceti si voi pe fiecare thread. spre exemplu threadul leganza care ma tot chinui sa il citesc(170 de pagini), pentru ca probabil s-au discutat toate posibilele probleme cu masina respectiva si nu am voie sa deschid un thread nou(am incercat si mi-au fost inchise :) ), ar trebui optimizat cu un search direct in thread ca in momentul cand cauti ceva sa iti caute strict pe threadul respectiv nu toata sectiunea de defectiuni tehnice cielo, espero, nubira, leganza pentru ca toate au bielete, casete, triple etc :) .

pe softpedia l-am dat exemplu ca este foarte usor sa cauti direct pe o sectiune, il stie si toata lumea.. si sa folosesc gugal pe un forum cu search dedicat mi se pare aiurea.

 

p.s. promit ca asta va fi ultimul post pe threadul acesta ca nu vreau sa primesc vreo sanctiune, mai ales ca folosesc forumul :)

Edited by boditza

Share this post


Link to post

Exista si search pe sectiune, poti sa setezi sa afiseze posturi si nu topicuri.

Share this post


Link to post

Boditza, exista personalizata, cu afisarea subiectului cautarii pe topicuri sau pe posturi. Dand click pe , ai sa gasesti si un tutorial despre cum se foloseste, cu imagini. Necesita un pic de obisnuinta, dar iti garantez ca merge.

Share this post


Link to post

Exista si "in topicul pe care-l citesti" - caseta din dreapta sus se schimba implicit cand citesti un topic, si ce scrii in caseta de are atasata optiunea "This topic".

  • Like 1

Share this post


Link to post

Va pierdeti vremea cu nemultumitii care fac galagie pentru un serviciu gratuit, un suspend pe 9999 zile rezolva problema.

  • Like 3

Share this post


Link to post

bun... te-ai suparat ca mi-ai raspuns caustic ...

Daca nu iti plac raspunsurile caustice, poate inveti si tu sa scrii cu litere mari la inceput de propozitie. O singura omisiune de genul asta intr-un post se numeste graba/greseala, cand o faci non stop se numeste ...cum vrei tu. Daca tot vrei sa te faci util, scrie astfel incat sa te poata urmari toata lumea.

Share this post


Link to post

Nu este vorba de scris, de citit sau de altea alea, este vorba de cei 7 ani de acasa pe care unii nu reusesc sa ii ia dupa ei pe unde se duc. Ideea este ca in orice comunitate intri, nu vii cu coada "batz" sa explici ce tare esti tu si cat de smecher ai fost la viata ta. Mai ales pe un forum, dai dovada de respect, cunosti lumea, interactionezi, mai postezi dar nu te iei la harta din prima cu cine apuci, pentru ca te simti calcat pe bataturi. In locuri cum este acest forum, unde sunt, au fost si vor fi niste reguli foarte clare de "convietuire" nu au ce cauta asemenea manifestari.

Share this post


Link to post

Salutare dragi colegi!

De ce nu pot sa postez nimic la Bursa Auto??

Ma lumineaza cineva va rog??

Multumesc frumos.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...