Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Caut o melodie

Recommended Posts

@Laur

 

Cred ca e Metafix si din cate stoiu e ,, Big city life''

 

Ma si miram de ce nu gasesc nimic pe D.C. Doar la un singur gagiu! Si cu Kazaa la fel! :o

 

Hartistul se cheama MATTAFIX , iar piesa (intr-adevar) BIG CITY LIFE. Si nu-i rea deloc. :thumbl:

 

 

Acu pricipişi? :) M-am luat dupa Andrei (eu nu auzisem de Matapix asta)... si cautam Metafix. Noroc ca a mai fost unul care gresise si el, saracu...

Share this post


Link to post

Mda, nu citisem prea atent mai sus. Frumusica melodie oricum.

 

Stie cineva cum se cheama melodia din reclama de la orange, cea cu biciclistii? E destul de veche, oricum.

Share this post


Link to post

Pentru versuri si melodii din toate timpurile va recomand www.radio3net.ro din pacate nu pot downloada nimic, daca cineva reuseste sa ma lumineze si pe mine.

Share this post


Link to post

Mi-ai explicat atat de bine ca puteam sa fac si cu ochii inchisi. Merci.

:osanale:

Share this post


Link to post

Isi aminteste cineva emisiunea Drumuri nush-de-care (europene, americane), a lui Aristide Buhoiu?

 

Cum se cheama si cine canta melodia care insotea genericul acelei emisiuni?

Share this post


Link to post

Mai, melodia aia e scrisa de Vanghelis dar am un lapsus acuma referitor la titlu. :->

Share this post


Link to post

Ok, ca de fapt aici vroiam sa ajung... nu vi se pare ca ultimul mare hit al Madonei, e de fapt o copie a acelei piese? Modificata un pic pe ici pe colo.

Share this post


Link to post

Melodia asta a lu' Madona e luata dupa o melodie de lu' Abba. Defapt Madona a platit chiar drepturi de autor catre Abba.

Share this post


Link to post

ABBA - Gimmie! gimmie! gimmie! (a man after midnight)

si prefer originalul, totusi.

Share this post


Link to post

Are careva Balada lu' Adrianu'? Dupa melodia asta, daca as fi in locul lui NasCase m-as duce naibii in Canare sau Seychelles sau unde s-a dus "matusa" lui...

Share this post


Link to post

Belea melodia si eu o vreau! Eu incerc un mail la carcotasi...poate poate

Share this post


Link to post
Isi aminteste cineva emisiunea Drumuri nush-de-care (europene, americane), a lui Aristide Buhoiu?

 

Cum se cheama si cine canta melodia care insotea genericul acelei emisiuni?

 

 

DA Si am toata coloana sonora. 1978 George Fenton. Melodia avea si vorbe ceva cu "...invaders are comin' from Mars, ...ta,-na-na-nana-nanabammm." Este vorba de "Razboiul Lumilor" si nu porcaria asta de acum cu Tom Cruise.

Daca vrei neaparat iti fac o copie si ti-o trimit prin posta. Din pacate doar pe caseta audio. Dar e caseta originala si nehartanita.

Share this post


Link to post

Sorry. Am facut o confuziune si va rog sa iertati. Era vorba de Jeff Wayne. George Fenton a avut alta treaba pe-acolo.

post-558-1139318607_thumb.jpg

Share this post


Link to post

In perioada aceasta, la TV, este o reclama CNX-Voda cu un tip cu manusi roz :D Stie cineva cine canta melodia din fundal?

 

Va dau si un screenshot cu reclama, poate va amintiti

 

E ceva cu bughi-bughi :redface: (nu radeti de mine)

post-17-1139321437_thumb.jpg

Edited by sebian

Share this post


Link to post

Surorile Baccara. Melodia e de prin '80. Ele au dat un concert la Bucuresti acum vreo doi ani, dar erau cam "prafuite".

Share this post


Link to post
Surorile Baccara. Melodia e de prin '80. Ele au dat un concert la Bucuresti acum vreo doi ani, dar erau cam "prafuite".

 

 

Melodia se numeste "Yes Sir, I can boogie" si e de prin vara lu' 1977. A stat ceva vreme prin fruntea topurilor europene.

Share this post


Link to post

Melodia din reclama de la Petrol -29 grade Celsius ? tot ceva cu "bulee-buleee" ? :)

Share this post


Link to post

woolly bully se cheama. Exista in mai multe variante. Incearca "sam the sham & the pharaohs"

Share this post


Link to post

Deci daca nu am mai spus-o o repet deci asadar si prin urmare: AVETI CAREVA BALADA LU' ADRIANU'???

Share this post


Link to post

E prea noua man! Nici pe odc n-a aparut inca... Ar fi interesant de stiut cine o canta...

Share this post


Link to post

Intreab si ti se va raspunde: Daniel Iancu!

Share this post


Link to post

Am gasit-o eu in sfarsit, da' la mine se aude ca dracu'... :-W Daca o ia careva sa-mi spuna si mie daca arunc boxele de la serviciu sau mai caut melodia si prin alte parti. O puteti lua de aici.

Share this post


Link to post

Apreciem, dar boxele tale n-au nici o vina. E tare prost facuta... mai cautam :(

Share this post


Link to post

O varianta ceva mai buna, dar cu aceiasi sursa se pare...aici

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...