Jump to content
Sign in to follow this  
iso

Pretzuri bune la C-ta .

Recommended Posts

Am intrat intr-un magazin de piese din C-ta(zona Delfinariu , MC Donalds) si aveau pretzuri bune . Exemplu : Toba finala Cielo - 780.000lei si scria in Koreana :wink: . Si cit am stat gura-casca p'acolo(bine ca nu m-au aruncat in strada :lol: ) au mai venit vreo' doi taximetristi semn ca mai bine nu se poate in C-ta .

 

 

apropos de cei care sunt din cta,se zice ca cel mai bun magazin cu piese pt daewoo este unul de pe baba novac,mondia se cheama.

eu unul numai de acolo imi iau piese si sincer sunt foarte multumit.

gasesti acol,o piese de daewoo pe care in alta parte sincer nu le gasesti.

calitativ si acum fiind vb si de pret vi-l recomand,nu ca as vrea sa ii fac reclama,dar se merita sa il incercati.

bafta.

Share this post


Link to post

Ca posesor de 2 wooo-uri, va fac o lista de magazine de piese daewoo ca sa nu va mai aruncati cu declaratii ca unul este mai bun decat celalalt! Diferenta dintre ei este ca unii raman cu piese pe stoc si altii nu. Pe de alta parte exista un singur depozit de piese daewoo in Constanta, dar care are preturi mai mari. Ceilalti sunt distribuitori din tara si uneori au preturi mai bune. Sa incepem cu enumeratul dar va rog ca ordinea este cea care mi-a trecut prin cap, deci nu este nici un fel de clasament, ordinea in acest clasament o veti face dumneavoastra:

1. magazin daewoo parc auto pe varianta langa arabesc

2. baba novac (dinspre casa de cultura spre soveja pe dreapta, cam la jumatatea distantei)

3. delfinariu (dinspre universitate spre delfinariu pe dreapta ultimul colt intainte de semafor pe dreapta)

4. delfinariu (fata in fata cu magazinul mentionat mai sus o cladire cu etaj pe colt)

 

eu cam atata recomand... daca vreti sa mai adaugati... va rog

Edited by renatremo

Share this post


Link to post

Mai sunt cateva magazine cu piese daewoo pe Poporului...Dar nu mereu gasesti tot ceea ce iti trebuie si mi se par cateodata si preturile cam maricele.Insa merita atunci cand nu gasesti ceva!

@terminator: Am fost eu acolo la betoane, pe langa Tomis 3, insa nu mai e omul ala acolo ... S-a mutat nush unde, nu am dat de el...

Share this post


Link to post

Singurele magazine de dezmembrari prin cta unde mai poti sa gasesti ceva pentru Daewoo.

1 . Str. Nicolae Filimon - Lipit de Euro Vial e o poarta mare de fier crem

2. Str. Dorului Nr 119

3. Techirghiol - da nu stiu exact unde ( stiu sigur ca este )

4. Mangalia - la fel nu stiu exact unde ( stiu sigur ca este )

Edited by TBirdi

Share this post


Link to post

1 si 2...Mai exact unde? Prin ce zona? Un punct de reper ceva...ca nu stim toate strazile :D

Poate stii pe unde e si ala din Mangalia...? Ca trec pe acolo destul de des ;)

Share this post


Link to post

Da, banzay are dreptate, Nicolae Filimon, din ce zice harta, este strada care duce din centura pana la bariera aceea de la Halta Traian. Din sensul opus se ajunge acolo pe drumul spre autobaza RATC, pe unde circula candva si un tramvai (care avea ruta de la autobaza pana in satul de vacanta), sau de pe I.C. Bratianu dupa intersectia de la BIG, spre Valul lui Traian, prima strada la dreapta.

Share this post


Link to post

Dap in mare ati zis bine. Nicolae filimon este strada de pe care se intra pe interioare 1,2,3. Ca sa intrati pe Nicolae Filimon ori cum veniti pe varianta dinspre IC Bratianu, dupa Peco Petrom, prima la dreapta aia mareeee. Mai este si posibilitatea sa intrati de pe Eliberarii... cum vii de la betoane mergi in sus treci de primo si prima la dreapta, ajungi in cap-ul strazi unde intoarce 51, faci stanga, dreapta peste liniile de tren .. mergi mai in fata 100m si pe stanga este Euro Vial. Si Dorului 119, este undeva prin coiciu...

 

PS: am pus o harta cu Dorului 119, poate va ajuta. Nicolae Filimon cred ca e clar nu mai pun harta da? :)

post-11852-1213268110_thumb.jpg

Edited by TBirdi

Share this post


Link to post

Mersi mult de tot TBirdi! Am fost azi prin zona aia dar nu m-am uitat atent ca nu aveam timp de pierdut! O sa mai trec zilele astea pe acolo ca ma intereseaza o oglinda stanga de espero electrica si incalzita! Poate am noroc :(

Share this post


Link to post

Am fost azi la Lazu si la Techirghiol...La Lazu, unde e un magazin de dezmembrari auto , nu are prea multe piese de daewoo, si mai mult, nimic de Espero! La Techirghiol avea multe , mai ales de Cielo, insa niste preeeeturi...mai bine mai pun bani si imi iau noi din magazin! Deci, in concluzie, tot mai bun e magazinul de la Delfinariu! Multa bafta!

Share this post


Link to post

Asa este,accentuez si eu ce spune ''ing3r'',la magazinul de la delfinariu sunt preturi foarte bune la piesele auto daewoo,eu locuiesc in zona si numai de acolo imi cumpar piesele pentru batrinica mea.Sunt piese ,nu originale in totalitate,dar fabricate in mare majoritate in Koreea.Doamna de acolo e o simpatica si foarte amabila. :thumbl:

Edited by hohaele

Share this post


Link to post

Burduf planetara cielo,cu, coliere si vaselina,made in koreea,cumparat de la delfinariu ,24 lei,pret bun zic eu.

Share this post


Link to post

La delfinariu, senzor clapeta acceleratie=61 ron, termostat sistem racire=83 ron (pentru espero). La senzor, mai aveau si unul la 42 ron, dar m-a cam speriat diferenta, si l-am luat pe cel scump.

Share this post


Link to post

Eu personal mi-am facut reparatiile in ultimul timp la Cielo la Auto Service Iulius (este chiar pe strada Interioara 2,prima curte pe partea dreapta).Cei de acolo repara mai nou cam toate tipurile de masini,dar se pricep in special la Daewoo,pt ca patronul a fost sef pe la reprezentanta Daewoo din Constanta (pe vremea cand inca mai era) si si-a deschis special service pt clientii Daewoo.Preturile sunt ok,zic eu si treaba o fac bine (la inceput cand ma duceam aveau un mecanic la inceput de cariera,iar eu numai pe ala il nimeream,dar acum nu mai este...au doar mecanici cu experienta).E putin cam aglomerat,asa ca cel mai bine e sa-ti faci programare la baiatul asta care se ocupa : 0726675020...e responsabilul de service,dar i-am uitat numele.

Edited by te_pupa_tata2000

Share this post


Link to post

Daca imi permiti o precizare... Este pe interioara 4...

Edited by TBird

Share this post


Link to post

eu mi`am schimbat distributia si niste chestii pe langa la Andromeda este reprezentant Daewoo... ca pozitie cum vii dinspre Valul lui Traian spre Constanta este pe dreapta pana sa ajungi la vapor o hala noua si scrie mare pe ea(treci de Toyota si dupa este Andromeda)

ca executie pot sa zic ca sunt foarte multumit de cum a lucrat un baiat (daca e nevoie pun si numele si telefonul lui) adica:

am schimbat asa:

curea distributie

rola intinzatoare

termostat

pompa de apa

curea AC

curea alternator

2 semeringuri(vin in motor si sunt in zona aia de lucru)

 

ca bani a fost 400 lei noi ...initial costul era de 300 dar pt ca a umblat la AC si la alternator plus ca semeringurile alea 2 si cureaua de la AC au fost cumparata de la ei a mai costat 100 de ron peste ce vorbisem

 

omul a lucrat destul de curat in sensul ca orice desfacea era spalat cu nu stiu ce solutie de ramanea totul bec in urma pus tot ce trebuie garnituri silicon negru (mia spalat si rrezonatorul ala de la aer ca atrana aiurea sub aparatoare si era plin cu noroi) am deja 4000km si totul este uscat nu curge nimic pe nicaieri

Share this post


Link to post

Am fost si eu la Andromeda cu 2 Espero pana acum. Am avut treaba cu testerul lor, am facut si un reglaj faruri...Per total, sunt multumit de cum se prezinta baietii. Ii recomand!

Share this post


Link to post

Incearca la fostul ACR (capat linie tramvai sau langa peco Petrom), mai poti merge la service pe varianta si intrebi de Rosca. Pentru mai multe lamuriri astept mesaj (gabi_lro@yahoo.com).

Share this post


Link to post

Stie cineva unde gasesc 2 buc. jante (mai bunicele) Cielo pe 13 ?

Share this post


Link to post

preturi bune si pe baba novac colt cu frunzelor mondia piese daewoo full tot ce vrei preturi bune

Share this post


Link to post

Apropo! Cam cat e un reglaj de faruri la Contanta si unde recomandati sa-l fac? Nu considerati reclama, doar informare, ca sa nu le iau! la rand!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...