Jump to content
Sign in to follow this  
igrec_k

Se Deschide Capacul De La Rezervor

Recommended Posts

am un cielo nou, l-am luat de cateva zile.. si pana acum am gasit capacu de la rezervor deschis de vreo 3 ori.. care sa fie problema?? :-S

Share this post


Link to post

Mi s-a intamplat si mie sa se deschida cand alimentam cu gaz :) ). Din cauza presiunii la scoaterea furtunului pompei s-a deschis. Oricum se tine destul de lejer. Ma uit diseara la mecanism si iti zic daca se poate strange ceva eventual.

Share this post


Link to post

problema mea e ca se deschide capacu ala de tabla de la benzina, care se deshide din interior... m-am uitat si eu la mecanismult lui si nu am observat nimic in neregula, si chiar daca trag de el si incerc sa il fortez nu se deschide... doar din senin cateodata :D

Share this post


Link to post

Pai si la mine tot din senin, dar stai putin ca abia acum imi dau seama de o chestie...Omul oare la ce se refera...La capacul de tabla (eu la ala ma refer) sau la buson. Cu busonul e simplu. Trebuie rotit pana se aud niste pacanituri ca si cum s-ar rupe, si atunci sigur nu se va mai deschide :) >-

 

P.S. Nu mai cita postul anterior ;)

Share this post


Link to post

Nu cumva fara sa iti dai sema apesi tu cu genunciul din cand in cand pe butonul respectiv de sub bord ???

Share this post


Link to post

ma refer la capacu de tabla care se deschide din senins.. nu apas cu nimic.. se deschide si cand e masina inchisa si nimeni in ea.. :(

 

sorry da sunt nou pe aici... nu stiam ca nu am voie sa dau citat..

Share this post


Link to post

Banuiesc ca cuiul de inchis nu mai este chiar bine fixat. Ca doar nu o fi ca la Nove si SuperNove la care se deschidea din cauza torsionarii caroseriei. :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...