Jump to content
Sign in to follow this  
zeus_anoxia

Service Serios

Recommended Posts

Fiind un posesor (relativ) proaspat de Laganza (dor 3 luni-jumate :banana: ) as vrea sa stiu si eu in ce service-uri aveti incredere pt diferite reparatii sau verificarii la masina. Eu am fost doar de doua ori la service cu masina, o data sa schimb uleiu de motor dupa ce am cumparat masina si odata sa schimb farurile cu unele mai bune (Philips Blue Vision pe faza scurta, Philips de 100w pe faza lunga, si Philips Weather Vision la proiectoare), ambele lucrari fiind facute la ENA Service unde am fost luat peste picior de un mecanic p-acolo ca nu ma pricepeam la nimic :mda: , ca sa aflu mai tarziu de la o cunostinta ca banii pe care mi iau luat au foste de doua ori mai mult decat trebuia iar farurile care au fost inlocuite si care mi le-au returnat (erau perfect functionale dar nu destul de puternice pt gustul meu) au fost inlocuite cu unele scuturate care nu mergeau fara sa-mi dau seama. :spumelagura:

In concluzie, eu pe la ENA nu mai calc dar am o mare problema cu placutele de franare care trebuie inlocuite si nu stiu unde sa ma duc... mi-a fost recomandat IVAS drept service total profesional si de incredere... voi ce zice-ti?? ma duc la IVAS sau in alta parte??

Un raspuns cat mai rapid ar fi extrem de bine venit.

 

EDIT: am auzit lucruri bune si de Broca Service...

 

:lavolan: :osanale:

Edited by zeus_anoxia

Share this post


Link to post

IVAS service extrem de scump, ENA la fel de scump - pentru placute poti merge la un service mai mic unde platesti mai putina manopera, incearca la SHER pe str. Basarabiei sau la FRONTAL in Tiglina1.

Share this post


Link to post

Da, pai am vazut topicurile acelea (mi-am invatat lectia cu "Search" dupa ce mi s-au inchis vreo 3 topicuri deschise de mine degeaba) dar acolo se vorbeste de service-uri in general si mai ales din Bucuresti iar mie imi trebuia unul din Galati... iar motivul pt care am deschis topic nou in loc sa postez acolo a fost sa sara in ochi si sa mi se raspunda ma repejor... insa nu am avut feed-back-ul la care ma asteptam... pana la urma am facut o programare la IVAS pt maine dimineata la 9:00 pt ca prefer sa dau un banut in plus dar sa stiu ca treaba e facuta cum trebuie decat sa fac o economie e 20 sau 30 de lei si sa raman fara frane pe drum (doamne fereste!!)...

 

Multumesc oricum lui adostar pt sugestii si ma voi duce la service-urile mentionate de tine pt lucrari mai putin serioase... :) >-

Share this post


Link to post

:o fftopic: @zeus anoxia: bine zis, se vorbeste de service-uri in general (deci nu particular doar Bucuresti sau eu stiu eu ce alta zona). Faptul ca se vorbeste mai mult de Bucuresti (dar nu exclusiv) e din cauza faptului ca majoritatea celor ce au postat acolo sunt din capitala. Postezi tu acolo, aflam ceva si despre service-urile din Galati, postez si eu, aflam de Brasov si Piatra Neamt, si tot asa ne extindem toata tara :D

Chestia cu postatul in topic nou, ca sa sara in ochi, e tot un fel de bumping :grumpy: si dauneaza organizarii informatiei. Putina rabdare (mai e lumea la servici) dar aici sunt numai oameni de treaba si ti se va raspunde cat mai repede posibil. :thumbl:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...