Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Bare transversale pavilion Matiz (versiunile fara bare)

Recommended Posts

Estem subiect in magazinul Carrefour Colentina, costa 2.500.000ROL, din otel acoperit cu PVC, fara incuietori (fir-ar!), negre ... arata foarte bine ...

 

Se gasesc si de Cielo/Nexia si Nubira, in clasele de preturi 1.500.000ROL si 2.000.000ROL, cele de Matiz sint mai scumpe deoarece au piciorusele de sprijin pe pavilion mai complicate.

Share this post


Link to post

Salut! Barele acelea longitudinale nu se pot monta in vreun service? Ma refer la cele de pe modelul SE Power. Am vazut un Matiz E care avea bare din astea...mi se pare ca arata super bine cu aceste bare, asta pe langa latura lor practica.

Share this post


Link to post

Latura lor practica fiind care?!?! Eu le-as pune numai de frumusete.

Share this post


Link to post

Alea longitudinale n-au nici o latura practica, nu poti prinde direct cutia de bagaje pe ele, mai ai nevoie de bare transversale pentru a pune ceva deasupra ... simple decoratiuni, sint insa curios ce zgomot fac la vint.

Share this post


Link to post

cred k si la consum fac "zgomot"...parerea mea :) ))))))))

Share this post


Link to post

Salut! Mi s-a parut ca la unele masini, alta marca, cu astfel de bare aveau prins un portbagaj chiar de ele...sau poate era alt sistem de bare transversale fixate pe acestea de care a prins cutia.

Share this post


Link to post

La cutii personalizate pe marca/model este posibil, la Matiz nu.

Share this post


Link to post

Am eu bari din acelea transversale pe pavilion(din fabrica). Ca tot se intreba cineva de zgomot, de pe la 100-110 incolo incep sa sueiere un pic, dar nu deranjant. In schimb eu suspectez ca-mi ploua in masina din cauza lor, probabil pe unde se prind de plafon. Nu cred ca masina consuma mai mult din cauza lor.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Daca tot se discuta aici, vreau sa cumpar si eu bare transversale, ceva bun, nu jafuri de alea la 30 de ron de se prind sub cheder de isi iau zborul :)

Pe net am vazut doar MontBlancuri dar is pe la 100 de euro, cam scump.

Ceva oferte?

Edited by AirBoy

Share this post


Link to post

Cam atata costa, 430 lei cu tva mi-a cerut pentru ele sa se potriveasca la matiz, plus ~700 cutia

Share this post


Link to post
Cam atata costa, 430 lei cu tva mi-a cerut pentru ele sa se potriveasca la matiz, plus ~700 cutia

 

 

Nu am nevoie de cutie, doar barele cu sistemul de prindere! Ai cumva adresa de mail, telefon ceva de unde sa intreb?

Edited by AirBoy

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...