Jump to content
Sign in to follow this  
sorinrec

2% Din Impozit Pentru Daewooclub?

Recommended Posts

Din cate stiu poti sa directionezi 2% din impozitul pe venitul global catre o entitate non profit, asociatie sau fundatie .Bun.La mine la munca au venit acele hartii ca sa donam 2% ptr un club de sah...pai atunci noi nu putem face nimic?

Edited by sorinrec

Share this post


Link to post

Pai daewooclub, din cate stiu, nu are "acte" asa ca spre cine sa trimiti cei 2%? Si in plus te-ai trezit cam tarziu. Termenul limita a fost pana pe 15 mai parca...

Share this post


Link to post

daca e prea tarziu ... incercam la anu ... numai sa se faca actele pana atunci ... dau aia 2% la pt daewoo.ro ca tare m-a ajutat cand am avut nevoie

Share this post


Link to post

Deci stiu ca a trecut termenul dar avem timp pana la anu sa rezolvam toate actele sau ce mai trebuie.

Share this post


Link to post

Discutia despre 2% a mai fost,http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?showtopic=8427, discutia despre organizarea daewooclub in persoana juridica a mai fost. Nu mai deschideti posturi existente deja. S-a discutat clar care este procedura de donare a 2% catre organizatii nonprofit si de asemenea care sunt motivele pentru care DWCR nu este organizat ca persoana juridica. Folositi functia !

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...