Jump to content
Sign in to follow this  
sprite

PARCAGII...

Recommended Posts

Stiti cu totii ca majoritatea parcarilor din centrul Bucurestiului apartin, sau le gestioneaza Dalli. Asta de la 08:00 pana la 18:00.

Ei bine, dupa ora 18:00, apar niste baieti, unii normali, altii nitel mutanti, cu unu sau trei picioare si o mana 'jumate... care, te pun sa platesti parcarea in continuare, taindu-ti chitanta de Dalli!!!! E valabila chestia asta chiar si in parcare la Udriste, la douaj' de metri de politie!

Adica blatul e calumea, ce mai!

 

Bai nene, ce ne facem cu astia, ca mie imi vin spumele rau de tot de fiecare data! Imi vine sa le dau cu cricu-n cap! Pur si simplu m-am saturat sa le vad mutrele jegoase!

Ultima data m-am certat acu' vreo ora cand am venit la serviciu si bagat masina in parcare (care nu e a lu' Dalli, dar tiganoii vad ca au pus mana pe ea, deja...)

Share this post


Link to post

Partea urita e ca daca faci git te trezeseshti cu mashina zgiriata etc. (asta in cel mai bun caz). Nu prea vad ca s-ar putea face ceva in conditziile in care se stie despre problema, s-a scris in ziare, etc. Garcea ca de obicei nu face nimic. Iar primaria e indolenta. :flaming: Ce ash face eu: putem organiza un soi de mini team de pedepsire :evilfork: shi sa luam dreptatea in mainiile noastre. :rambo:

Share this post


Link to post

Ar trebui sa ne strangem toti posesorii de masini si sa ne inarmam cu bate si sa dam o tura de parcari cateva seri.Sa vezi daca mai prinzi dupa aceea picior de tigan prin parcari.Eu cred ca chitantele sunt false sau furate.

Share this post


Link to post
Ce ash face eu: putem organiza un soi de 'KKK' sau 'SKIN HEADS'   :evilfork: shi sa luam dreptatea in mainiile noastre. :rambo:

 

Mai omule, nu ma ispiti!

Share this post


Link to post

Sincer, mai bine parchez in alta parte decat sa o gasesc apoi facuta varza...

Share this post


Link to post

Io unul am o bata tare mishto, pe care de mult nu am mai incercat-o pe nimeni. Daca vreti iau paru din cui si mergem sa facem iuresh.

Share this post


Link to post

:shock:

asta e "instigare le cultura" vorba celor de la Parazitzii.. :lol:

Share this post


Link to post

Sooo, pe cand "razboiul" ??? :lol: :lol: Eu zic sa atacam intai parcarea din spate de la Unirea, cea de la magazinul km0...

Share this post


Link to post

Gata, POGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO :lol:

Share this post


Link to post

... Daca vreti sa iasa razboi civil in Bucuresti facem un Pogooo fara nici o problema...si eu am o teava de 1 metru din otel in portbagaj si un baston de militian sub scaun... asta in afara de aparatul cu electrosocuri si frumosul pistol cu gaze si bile de cauciuc...so...decideti...

Share this post


Link to post
... Daca vreti sa iasa razboi civil in Bucuresti facem un Pogooo ...so...decideti...

 

ANARHIA SALVEAZA ROMANIA

Share this post


Link to post

Bai baieti, ma gandeam ca imi recomandati si voi ceva mai contructiv... doar asa, sa nu mai pun la suflet...

E drept, nici ce ziceti voi nu e rau, ba mai mult, ar fi chiar indicat :twisted: :twisted: :twisted: , da' totusi!

Share this post


Link to post

Nu ai cu ce sa fii constructiv. Ashtia ori sunt ori nu sunt. Deci, cand va hataratzi mergem sa "kick some parcangii's ass''. Io unu vine si da cu paru. Nu intreb de ce ...doar pe cine. :bataie:

Share this post


Link to post

"Araight ma nigga!!!!!"

Share this post


Link to post

Mai e mult pana departe mai baieti ... abia ce s-a facut ordine la Otopeni... (fost zilele astea pe acolo si s-a mai linistit fata de anul trecut) si acolo doar pt ca skytaxi e a lu' ministru ala cu transportu' (parca)

 

Mai bine discutati de ultima initiativa legata de parcari. S-a prins cineva ca de fapt incearca sa ne ia bani si pt modalitatea in care parcam acu? Adik, parchezi mata pe juma de trotuar, iei bordurile alea de cateva ori pe zi, si trebe sa le dai si bani pt asta! BASCA, unde nu-s suficiente locuri (adik cam in 90% din cazurile in Bucuresti) se face licitatie! Si aia care nu castiga unde se vor duce cu masinile?

 

Mie unuia imi pare ca vor sa ne incaseze taxa asta si apoi sa ne dea si un motiv serios sa ne batem intre noi...

 

Oricum discutati voi ca io plec in concediu!!!

Share this post


Link to post

nu va mai luati de flytaxi ca, oricum o fi fost licitatia aia aranjata au ba, preturile sunt mai jos decat au licitat, 1 euro ci 20000 lei/km care, sa fim seriosi, nu e o avere si daca mergi din an in paste cu taxiul nu conteaza ca dai 500k sa ajungi acasa... iar masinutzele sunt ideale pentru taxi, mie imi plac de mor...

Share this post


Link to post

nu stiu daca se potriveste aici, dar cred ca merge pana la urma..

se da piata revolutiei, langa "teapa cu cartof", costul CCal PCR.. fostul senat, acual ceva de la MI..

locuri de parcare insuficiente.. dar pana la urma tot erau cam 200-200 de masini parcate prin zona..

cat a fost senatul.. nu parcau decat cei cu ecuson..sau oricine daca mai ramanea putin loc in lateralk

ma rog au plecat..s-au dus la parlament..

putea parca oricine.. ziceam cam 2-300 masini pe mai multe randuri, , totusi o aventura sa gasesti loc.

. la cativa pasi spre str. academiei, parcarea la tigani..

ma rog , era o fisa de cafea pe zi..

cu timpul au crescut tariful, au inceput sa ceara si 400.000 pe luna.. de ce?

aici numai politia poate raspunde de ce nu-i aduna si ii baga la inchisoare..

sunt aia care blocheaza locurile cu diverse improvizati si nu te lasa sa parchezi daca nu le dai bani.. ii stie toata lumea

.. e, de vineri a venit MI s-ia tras un mare gard prin toata parcarea aia de la fostul senat, au lasat decat un singur sir la liber, la cativa metri a ramas parcagii.. nu mai ai voie sa parchezi, chiar daca 50% din parcarea abuziv ocupata este libera, si in rest masini claie peste gramaga, paccate cate 3 blocanduse una pe alta

ma intreb... cu ce drept se poate ocupa un spatiu public cu un gard si face parcare separata pt un minister, in conditile in care ei au deja un amre parcaj subteran, dar probabil ocolesc daca baga masinile in garaj.

in curand se apuca de sapat in aceasi zona pt parcaj sunteran.. asa ca ...vreau un motor sa mearga pe bicicleta

Share this post


Link to post

aztec..eu lucrez chiar in spate la CC( mai nou ministerul de interne). acolo era un gard care bloca drumul si se creeasera doua parcari.ACum a venit MI-ul si a distrus acel gard (care este acolo de 14 ani) si au hotarat sa faca strada pe acolo (desi dpdv al traficului nu are nici un rost si nu ajuta cu nimik). asa ca adio parcare si totul continua... Cand se muta de tot acolo vor inchide si toata parcarea din spate unde nu va inchipuiti cati parcau.

Ma intreb cum se poate asa ceva in conditiile in care dupa cum ai spus au un garaj enorm! Mie imi lasa impresia unui abuz de putere.Suntem de la MI inchidem si facem. NU va convine si continuati sa parcati AMENDA!

Share this post


Link to post

au inlaturat si parcarea din spate?

vai de mama mea.

pai mai parcam si eu la rondul ala. este total inutila ca si strada partea acea...

si mai nou, in zona roiesc si vre-o 5-6 politai..au aparut si semne noi de circulatie..

Share this post


Link to post

Eu nu ma pot lauda ca vin la bataie...da' donez cu mult drag bata de baseball din dotarea masinii (si-asa nu stiu cand o voi folosi) :dizzy:

Share this post


Link to post
Eu nu ma pot lauda ca vin la bataie...da' donez cu mult drag bata de baseball din dotarea masinii (si-asa nu stiu cand o voi folosi) :dizzy:

De bataie se discuta acum aproape doi ani. Cred ca oamenii s-au mai inmuiat intre timp. S-au asezat pe la casele lor. S-au mai gindit o data. Au gasit alte solutii. Sau i-au gasit solutiile pe ei.

Share this post


Link to post

Ce vrei sa zici, adica dupa ce ma insor si fac copii crezi ca nu mai pun mana pe ranga? Cat sa ma suport? Nu vedeti ca nemernicii astia se bazeaza pe faptul ca noi tacem si inghitim? Politia nu ne ajuta, desi platim impozite cu abnegatie...ca sa nu putem parca in locuri publice. Hai sa ne aliem si cu userii de la DaciaClub si sa mergem sa stopam odata acest fenomen tolerat de prea multi ani! Inregistram apoi stirile televizate ca sa avem cu ce sa ne laudam la copii si nepoti > :)

Edited by Senna

Share this post


Link to post

eu lucrez in romana de 3 ani, sunt "prieten" cu ei :D si credeti-ma ca bataia nu rezolva nimic. Majoritatea sunt de la case de copii care au implinit 18 ani si le-au dat drumul afara, politia comunitara cel putin la 2 zile (sunt zile in care stau in parcare (apropo au niste cielo-uri noi)), ii salta la sectie dar se intorc a doua zi, au amenzi carca dar nu le platesc fiindca nu politia mai mult nu are ce sa le faca poate cate o batuta din cand in cand.. asta e motiv sa-i inchida nu au, singura sansa ar fi programe de reintegrare dar, cine sa se ocupe?

Share this post


Link to post

parcagiii sunt inca un motiv pt care am renuntat la 4 roti...

Edited by ticolino

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...