Jump to content
Sign in to follow this  
Dana AB

Cauciucuri Matiz

Recommended Posts

intre sava si kormoran ,ce ati alege?sava=195 ron,kormoran=185 ron.de iarna.

Share this post


Link to post

ce inseamna hr fata de r?

Edited by calinjack

Share this post


Link to post

H = indicator de viteza maxima.

 

 

Share this post


Link to post

ma refeream ca in search-ul respectiv puteai sa alegi 155/65/HR13 de exemplu si nu numai R13.binenteles ca HR 13 nu era disponibil la 155/65 dar asa pentru stiinta mea generala.

Share this post


Link to post

E indicele de viteza pus inaintea lui R, si nu la sfarsit, cum e de obicei.

Share this post


Link to post

Mi-am comandat vredestein snowtrack 3.sper ca am facut o alegere buna

Share this post


Link to post

De unde ti le-ai comandat si cati bani ?

Share this post


Link to post

Continental ecocontact (alea de vin din fabrica cu matizu')=240 ron/bucata cu TVA, magazin Daewoo str. Carpati, Piatra Neamt.

Share this post


Link to post

de la siteul de mai sus postat de TOLIN.ii multumesc pe aceasta cale.180 ron bucata.720 ron toate patru si transport door to door gratuit.maine le primesc.fabricate in saptamana 22 2011.3 ani garantie.

Share this post


Link to post

Dupa atatea contradictii cu Tolin, ai ajuns tot la recomandarile lui. greenguy.gif. Si on topic, ma tot gandesc si eu la un set din astea

Share this post


Link to post

Si eu tot Vredestein Snowtrac3 o sa comand (de la aceeasi firma, e cel mai bun raport pret-performanta) deci...Nu terminati stocurile!

Edited by cristiangabi

Share this post


Link to post

Ok aveti dreptate, defapt n-am contrazis faptul ca strict pe zapada mare sau gheata nu ar fi mai bune cele de iarna, totusi in practica de zi cu zi, mai cu seama strict in traficul urban, nu intalnesti aceste conditii decat eventual la iesiri din parcari si pe ceva stradute sinistre care nu sunt dezapezite niciodata. Iar despre testele de le fac astia cu trantit frane ca la curse...in practica lucrurile iar nu prea stau asa, se pare ca ei n-au auzit de frana de motor & stuff. Cine naiba pe conditiile alea tranteste frana ca pe asfalt uscat. Oricum o polemica este inutila in cazul de fata. In mod cert solutiile dedicate sunt de peste cela all in one, si asta in orice domeniu. :lavolan:

 

@Tolin: metroul si autobuzul da poate sunt mai economice decat masina, restul in mod cert sunt mai scumpe.

 

marius_87 te pot contrazice , cauciucurile de iarna nu se compara cu cele all seasons , iti voi da un exemplu scurt clar si la obiect: anul trecut a fost prima iarna in care m-am incumetat si mi-am luat cauciucuri de iarna dupa ce am observat ca , cu cele all seasons la Piata Sudului (bucuresti) inainte sa intru pe vacaresti e ca un fel de curba sa zicem cum vii dinspre Fantani. Pot sa iti spun ca acolo pe zapada trebuia ori sa intru cu viteza mica ori sa o fac pe pilotul de drifturi ca altfel ma duceam sanie. Dupa ce mi-am luat cauciucuri de iarna pe fata (nu mai aveam bani si pt spate) am incercat sa o pisc putin mai tare tot in acea minicurba si SURPRIZA , masina s-a tinut extrem de bine...doar pe fata , spatele evident ca a fugit , anul asta nu mai fac greseala de anul trecut , iau 4 cauciucuri de IARNA. Va recomand , se simte o diferenta enorma intre cele de iarna si cele all seasons la manevrabilitate si la franare. Imi cer scuze daca am fost incoerent in exprimare dar am scris pe fuga. Drumuri bune la toata lumea!!!

Share this post


Link to post

mi-au sosit!acum 30 de minute,dar una din surprize a fost ca pe ele scrie si M-S . sa fie de iarna sau all seasons?

Share this post


Link to post

Taranii aia de pe site nu spun asta,dar acum le-am luat, le-am luat.oricum ii multumesc lui tolin pentru sugestie si nu pentru sfat asa cum afirma cineva mai sus.cu toate ca mi-as fi dorit sa fie winter nu M-S

Share this post


Link to post

Cu ce sint mai bune daca scrie pe ele winter si nu M-S?

Inainte sa faci comanda trebuia sa le ceri amanunte referitor la produs, cum ar fi: DOT-ul ... De-altfet trebue spus clar: daca nu respecti comanda (cerintele) nu le cumpar, le duci cum le-ai adus!

La cine-i banu, ala-i sefu.

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

nu-mi zice nimeni ce-i ala DOT?

 

gata am vazut,dar daca te holbai mai sus vedeai ca deja postasem saptamana si anul de fabricatie.adica saptamana 22 anul 2011

Share this post


Link to post

Vezi cu un post in urma.

 

Iar tu daca te HOLBAI pe forum, nu intrebai ce-i ala DOT, prietene.

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

Saracul , nici nu a revenit bine pe forum si se ia iar lumea de el :) ).

Calinjack, cum sa fie anvelope allseaons, cand si numele lor e SNOWtrac. De unde ai scos tu ca daca scrie MS sunt allseasons?

Uite si pe Dunlop WINTERsport scrie M S aici.

Cele all seasons au si profil de vara. Uitate la astea, chiar daca si pe ele scrie MS, se vede dupa profil ca nu sunt de iarna.

Asa ca nu mai fii dezamagit ca ai ales cauciucuri de iarna care probabil te tin cel putin jumate din cat te mai tine matizul

Edited by raresh20

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...