Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Magazine si unitati service autorizate Daewoo

Recommended Posts

Cristi, e pe Mosilor. Cum vii dinspre Obor inspre Unirea (nu stiu cum ii zice la Bvd ala), treci de Traian si pe dreapta, dupa Pizza Hut, o sa fie o banca (BT parca), imediat dupa banca pe prima la dreapta e service-ul. Str. Parintele Galeriu 12-14 (Venerei). tel: 210.35.79 sau 210.91.69

Share this post


Link to post

Mersi. Eu gasisem adresa pe site-ul lor dar nu am gasit in niciun ghid strada asta Parintele Galeriu. Acum am cautat Venerei si am gasit. M-am prins mai greu ca Parintele Galeriu = Venerei @-) .

Edited by cristi_vb

Share this post


Link to post

Caut si eu un magazin de piese auto in zona Militari. Ma ajuta cineva!

Share this post


Link to post

Cum vii dinspre centru, pe dreapta, dupa intersectie, inainte de Politehnica.

Share this post


Link to post

am o problema cu trepidatiile la viteza de peste 130 km/h ... as vrea sa ma duc la un service dar treaba e ca nu am mai fost pana acum la un service.

As vrea sa stiu cam cat m-ar costa ca sa se uite la masina si sa imi spuna care e problema ... stie cineva??? :(

Share this post


Link to post

Geometrie roti impreuna cu echilibrarea acestora. O geometrie costa intre de la 60 la 120 RON. Echilibrarea unei roti costa undeva pe la 8 RON. Preturi aproximative. Cred ca asta e problema la tine.

 

Scuze pt. :o fftopic:

Edited by dreaQ

Share this post


Link to post

Salut ieri am fost lovit si tre sa ajung la constatari pe Radacini Sos Giurgiului nr 52-54 poate sa-mi zica si mie cineva cum ajung acolo defapt mai bine zis unde e :) eu stau in pantelimon

Share this post


Link to post

Despre service-ul asta stie cineva ceva, vreo recomandare?

 

AUTO CENTER

Str. Grigore Alexandrescu Nr.59

Telefon: 021/3128871

Fax: 021/3128873

Share this post


Link to post
Am trimis vreo 2-3 mailuri pe la service-uri Daewoo. Astept sa vad ce raspunsuri primesc si mai ales ce tarife...

 

Am pus-o pe o colega sa sune la Autonet si...surpriza: 450-500 ron. Si mie dimineata mi-a zis 600 ron. In care intra schimb ulei+filtru, filtru benzina si 'alte verificari". Bai nene, astia dau preturile dupa ureche sau cum? Si cica nu e "recomandat" sa vii tu cu uleiul tau.

 

hai ca in Romania orice e posibil!

 

La Radacini imi spune ca e 350 ron cu ulei+filtru incluse.

La Auto Center e 250 ron maxim (doamna de la telefon imi transmitea ce spune seful de service). Tot cu ulei si filtru incluse.

Cum sa fie o diferenta atat de mare???

 

mai nou, cica nu mai ai voie cu uleiul tau, doar cu ulei Daewoo. Asta e, bag Daewoo. Ca filtrul de benzina deja l-am cumparat.

Cu 450 am facut si eu revizia la ei, cu consumabilele lor. Prima, cu consumabilele mele, a fost mai ieftina. Trebuie sa remarc ca

sint amabili si serviabili. Acum 2 zile am fost iar pentru ca mi se aprinsese Check Engine. Au rezolvat-o foarte promt, cu toate ca aveau de lucru pina peste cap. Ceea ce m-a impresionat, fata de alte service-uri pe unde am fost, e ca baietii sint tineri si niciodata nu stau cu mina intinsa sau macar sa bata vreun apropo.

Din punctul meu de vedere sint de nota 10.

Share this post


Link to post

Recomand si eu service-ul la care imi rezolv problemele eu de ceva timp incoace.

Preturi bune, promtitudine si seriozitate .

 

www.dncservice.ro

0722174812 / 0765446160 Claudiu

Share this post


Link to post

magazinul ACSA lucretiu patrascanu, Stie cineva un numar de telefon??

Share this post


Link to post

Salut,

 

Ma intereseaza daca stiti un service in Bucuresti la care sa schimb distributia cu piesele mele si care sa ofere garantie/factura la manopera.

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Degeaba iti mai ofera garantie la manopera. Daca o sa cada ceva, o sa zica ca nu`s bune piesele tale. Si s-au spalat pe maini. Mai bine fa schimbul cu piesele lor, daca vrei garantie.

Share this post


Link to post

va salut , sunt nou pe acest forum. sunt reprezentantul celor de AutoMec 99 si vreau sa stiu parerea voastar , celor care ati venit cu masina la noi. Ma puteti intreba orice legat de daewoo (cat timp mai lucreaza tata acolo pana cand pleaca la ford sau opel). Ma mai gasiti si la Clubopel.com cu nick Kmc0smin. va salut numa bine.

ps sunt trecut cu masina unchiului meu.

Edited by Kmcosmin

Share this post


Link to post

Salut. As avea nevoie si eu de un mecanic bun..Am o nubira 2 din 2004 motor de 1,6 si de vreo 2 saptamani motorul se comp f ciudat..."tremura", este f zgomotos si pe deasupra merge si greu, cateodata merge in hopuri atunci cand calc acceleratia mai brusc...Daca ma poate ajuta cineva as fii recunoscator... Multumesc anticipat

Share this post


Link to post

mai trebuie facut un update la lista aia din primul post. de exemplu service de mai jos a disparut. am fost la adresa aia, era un garaj ruginit si un autocolant rupt cu numele firmei.. atat.

 

EURO SERVICE

Str. Radu Voda Nr.14, sect. 4

Telefon: 021/3304196

Fax: 021/3304196

Share this post


Link to post

In Focsani stie cineva vreun service de incredere, cu personal bine instruit si fara ingineri pusi pe japca?

 

P.S. pentru matiz.

Share this post


Link to post

Salut.

Mi-am achizitionat acum o luna un Matiz (an fabricatie 2007). Vreau sa-l bag in service sa-i fac revizia si reparatiile necesare fiindca e cam varza ( frane, directie, amortizare, etc)

pentru cei cu experienta, va rog sa-mi recomandati un service din Bucuresti care lucreaza bine si acceptabil ca pret ( sa nu ma jecmaneasca)

 

Multumesc foarte mult!

Share this post


Link to post

ServiceAcasa,cei care au dus masinile sant f. multumiti,inca nu am ajuns acolo,dar in curand o sa-i fac o vizita

Share this post


Link to post

ServiceAcasa,cei care au dus masinile sant f. multumiti,inca nu am ajuns acolo,dar in curand o sa-i fac o vizita

 

salut! ai fost multumit? in ce zona il gasim? daca mai exista!

 

La Mecanoserv 21, Bucuresti a fost cineva?

Share this post


Link to post

Este vorba de Radacini, din experientele mele cu ei pot sa iti spun ca au fost foarte seriosi. Pentru comenzi mai mari mi-au trimis piesele direct acasa (la USA !)

 

Un motiv pentru care piesele sint ieftine este ca vor sa inchida. Cel putin asa am auzit eu.

Share this post


Link to post

Radacini Militari ROMSEKI (vis a vis de Apaca, ininte de intrarea in Automatica) cind vi dinspre metrou. 4104399

Cautati cu atentie ca nu mai este marele service de demult, a ramas ceva mic de 2 masini, cum se termina bateria de chioscuri de la strada...

 

GRAND GARAGE Str. Valea Cascadelor Nr.3-5, sect. 6 Demolat de ceva vreme... deh cu criza asta care inca mai tine...

Share this post


Link to post

salut. am nevoie de un meanic priceput pentru reglaje/diagnoza eventual identificare si rezolvare probleme motor daewoo cielo in bucuresti.

ma intereseaza mecanici care stiu cu ce se mananca masina asta si stiu unde sa caute ca sa gaseasca problema. ma intereseaza calitatea lucrarii. pretul este pe planu doi

multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...