Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Oglinzi Laterale Tico

Recommended Posts

Se mai gasesc oglinzi din polonia ? ca in poza asta

post-4301-0-63060000-1327153884_thumb.jpg

Share this post


Link to post

pai mai aduce cineva ? daca sunt 200 300 ron perechea ma bag :)

Share this post


Link to post

pai zicea, userul Claudiu Turcanu , ca are un coleg la firma,este Polonez si poate ne ajuta el ,dar vad ca nu a mai postat nimic.

Share this post


Link to post

Sau mai simplu gasiti tutorialul facut de mine pe site-ul ticoclubistilor cum am cumparat oglinziile si va combinati 3-4 insi si iesiti ieftin :)

Share this post


Link to post

Va salut, am si eu o intrebare ,oare ce alt model de oglinzi laterale merge la tico, sa fie prinderea identica ?

Mi-a pocnit o oglinda si ma gandeam asa.

Aveti recomandari de unde sa gasesc oglinzi ieftine.

Share this post


Link to post

M-am intrebat si eu daca nu se potrivesc alte oglinzi de la alte masini, cu reglaj in interior...

Share this post


Link to post

Modelul de oglinzi le gasiti pe site-u nostru ( tico club ) ... au sistemul de prindere exact ca cele vechi ... un model clasic --> rabatare exterior + incalzire cred ca nu va duce mai mult de 2 mil ... si mariti pretul pentru rabatare interior / ulterior rabatere electrica pe telecomanda ( fita --> fitza ) --> dar pt ultimele cred ca va trebui sa va combinati mai multi . Succes

Share this post


Link to post

Salutare

 

Desi sunt inregistrat pe site de mai mult timp, nu am fost foarte activ din mai multe motive, principalul fiind lipsa de timp.

Am vazut ca au foist doua tentative de a comanda oglinzi din Polonia, dar au esuat.

Nu stiu care mai e situatia, daca sunteti interesati, insa ma bate gandul sa iau taurul de coarne cum se spune si poate, poate reusim la a treia incercare.

Eu am vizitat site-ul dat de userul dreaQ si am vazut preturile.

 

Oglinzi cu reglare din interior

 

standard 44 zl + 23% TVA.

cu incalzire 53 zl + 23% TVA

 

La aceste tipuri de oglinzi, se specifica foarte clar: "Instalarea oglinzi necesită două găuri suplimentare în portierele și grila triunghiulara din interiorul vehiculului".

 

Oglinzi standard (reglare exterior):

 

35 zl + 23% TVA

cu incalzire: 44,60 zl + 23 % TVA.

 

Cum vad eu derularea lucrurilor:

Pasul 0: Vorbesc cu un translator de limba poloneza si contactam, telefonic reprezentantii magazinului sa vedem daca preturile sunt reale.

Pasul 1. Stabilim cum preluam comenzile, cum colectam banii si impartirea cheltuielilor de transport;

Pasul 2. Stabilim un timp pentru preluarea comenzilor (eu zic 30 de zile);

Pasul 3. Stabilim un timp pentru colectarea banilor.

Pasul 4. In momentul in care sau colectat banii incepe aventura:

 

Eu, personal, ma imbarc la bordul Ticolinei si, insotit sau nu de unul, doi amatori de calatorii dintre voi, plec la drum.

Ce ziceti?

 

Cheltuielile de transport le impartim conform calculului estimativ pe care il facem pentru benzina. La intoarcere, scanez bonurile de benzina si daca e mai putin returnez banii, daca e mai mult, mai donati pana se acopera cheltuielile.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post

La ticozaurul nevestei s-a crapat oglinda stanga ( de la sofer). CAut una sh.

 

 

Daca cei care si-au schimbat oglinzile cu unele mai ,,altfel,, si au ramas cu cele vechi, poate mi-o vindeti mie pe cea din stanga.

 

Multumesc mult si scuze daca am ales aria nepotrivita.

Share this post


Link to post

Am eu de vanzare set cu reglaj din interior si INCALZIRE ... si sunt acel baiat care le are montate de foarte mult timp

250 RON setul

Alex 0721 388 790

post-29747-0-69204500-1379786209_thumb.jpg

post-29747-0-35284900-1379786218_thumb.jpg

post-29747-0-27786800-1379786228_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...