Jump to content
Sign in to follow this  
Wolfman

Masini Cu Care Ne-am Intrecut

Recommended Posts

Aflam, aflam :D

 

Ai PM cu id-ul meu :)

Share this post


Link to post

Deci care a fost rezultatul cursei??

Share this post


Link to post

Parca n-ai sti, a castigat loganul. Cel mai destept cedeaza primul, intotdeauna.

Share this post


Link to post

Faza super comica aseara :) Din lene si..ca sa nu mai ocolesc cateva strazi din cauza unui sens unic, am zis hai ca dau cu spatele. Bun, merg eu putin si aud un trabant langa mine, dar el mergea cu fata =)) tot pe interzis, accelerez eu putin, hop si el. M-a facut =)) ca eu am oprit, m-a luat rasul prea tare sa mai fiu in stare sa merg cat mai aveam nevoie.

Share this post


Link to post

Cel vechi avea 1.6 98 de cai. Asta nou are 1.5 109 cai.

Share this post


Link to post

Bossake esti tare frate DAR cu masini concurezi ?

Share this post


Link to post

Audi Mertz BMW Volvo din astea .

Share this post


Link to post

Nu concureaza, decind e loganul masina?

Share this post


Link to post

Scuterele cred ca le ia si plecand cu a V-a de pe loc, pun pariu.

  • Like 1

Share this post


Link to post

@Hitman pai asta intrebam si eu da nu se prinse omu` :D

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ieri mi-am luat-o de la un golf 5 frumos de tot. Afara din localitate, el in spate, am tras cat am putut, el dupa mine si s-a tinut asa pana pe la 185 cand a mea se cam termina, dupa care a trecut elegant pe langa mine probabil cu 200 judecand dupa miscarea relativa.

Si mai avea si 3 persoane in masina eu fiind singur, umilinta nu alta :D .

Share this post


Link to post

Bossake esti tare frate DAR cu masini concurezi ?

 

 

Daca alea care l-au facut sunt scutere atunci probabil ca nu concureaza cu masini :D

Eu mai repede am emotii de logan 1.5 85cp decat de 16v.

Share this post


Link to post

De 1.5 dci 85cp n-ar trebui sa ai emotii la demaraje de pe loc nici daca ai avea cielo 1.5 sohc care merge bine :) . E slab rau la demaraje, 13s 0-100 :) . Logan 16v 10.2s..

 

numai cunoscatori pe aici :P

Share this post


Link to post

Merge si cu motoare? :) ) I-am dat-o pe exterior unui Kawasaki azi pe umed :) )

  • Like 1

Share this post


Link to post

Tommy nu ti s-a blocat pedala de acceleratie cumva ? :) )

Share this post


Link to post

Eh, la mine se mai blocheaza, da' numai la podea :) )

Share this post


Link to post

La el e blocata de mult dar nu-l deranjeaza catusi de putin, sta pe boost cand schimba vitezele :mrgreen:

Share this post


Link to post

... si nici nu vrea sa auda de inlocuirea acesteia... :) )

Share this post


Link to post

Mai nou se accelereaza singure fara a apasa pedala ! :) )

Share this post


Link to post

Poveste de super fair-play :

 

Prinzand intr-o seara ceva chef de curatat calamina imaginara din motorul Cielito-ului si strazile orasului fiind cam pustii, ma trezesc cu aprox. 110-120

( viteza a 3-a, ~ 5100 RPM) in centrul orasului (E85 de fapt) . La mare distanta in fata mea, pe aceasi banda, ceva mare si negru, just cruising linistit, cu maxim 60. La vreo 100-150 de metri de el, vad ca omul semnalizeaza lung si trage foarte rapid de volan STANGA, mergand apoi pe contrasens, peste linia continua, fara sa accelereze, lasandu-mi asadar banda libera. Devenind extrem de alert, normal, vad dupa vreo 3 secunde ca din dreapta, de langa bordura, dadea unul inapoi cu spatele, DUPA ce ala cu imensitatea aia se indepartase TOT pe contrasens. Asta care iesea s-a oprit la timp, am evitat larg stanga la randul meu, fara sa franez ( din cauza de ceva umezeala pe sosea) si zburand apoi pe langa el continuandu-mi drumul pe banda libera. Ajung in dreptul matahalei...era un S-classe de toata frumusetea. Abia dupa ce am trecut de el omul s-a repliat in spatele meu. I-am multumit cu avariile, mi-a raspuns cu un flash scurt, elegant si m-am tot dus..

 

Foarte frumos gest din partea lui, aproape incredibil. M-a avertizat de pericol si intuind ca poate nu am timp sa opresc sau sa evit in timp util, a intrat pe contrasens cu toate ca depasise portiunea in care ala iesea cu spatele. Daca i-ar fi fost doar frica ca intru in el, ar fi accelerat, pur si simplu, fara manevrele alea ilegale.

 

Ca m-a mancat pe mine in spate, e partea a doua. :mrgreen:

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Ieri, Bd Dacia din Piatra-Neamt, sens unic.Eu Matiz el Opel Astra.Antaia, a doua, a treia... umar la umar.Trecere pentru pietoni.Eu opresc.El nu...A ajuns acasa cu frigiderul plin =))

Share this post


Link to post

Cati km/h aveai in fiecare treapta cand schimbai?

Edited by Lucian M
  • Like 1

Share this post


Link to post

Poveste de super fair-play :

...

Foarte frumos gest din partea lui, aproape incredibil. M-a avertizat de pericol si intuind ca poate nu am timp sa opresc sau sa evit in timp util, a intrat pe contrasens cu toate ca depasise portiunea in care ala iesea cu spatele. Daca i-ar fi fost doar frica ca intru in el, ar fi accelerat, pur si simplu, fara manevrele alea ilegale.

 

Si se gaseau destui din pacate sa-i bage carne-n frigider pentru cele facute. :spumelagura:

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...