Jump to content
Sign in to follow this  
iso

Ce auto v-ati dori ???

Recommended Posts

Ce auto v-ati dori?

Un Tico pe GPL, sa uit sa-l alimentez. Nou nout, daca se poate. Asta mi-ar trebui mie ca student fara obligatii si fara kilograme (prea) multe.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post
Al meu sot are un S40 pe care l-am condus si eu 1 DATA :) Super masina!  La S60 mie personal nu-mi place 'fundul'... de gustibus

 

 

Nu pot spune ca S40 nu e minunat :) De altfel, Volvo este febletea mea si imi place orice model de la 8xx incoace...

 

As mai adauga Opelul Ascona al lui VIPER, dar nu mai da nici un semn de viata :(

Share this post


Link to post

Daca as dispune de 3000 euro, sa vand Cielo 2004 DOHC 16 V primul proprietar cu vreo 6000 euro, asta ar insemna vreo 9000 euro.

La banii astia cred ca mi-as lua un BMW 318 Pisicuta. Are 120 CP, tractiune spate, normal, nu consuma exagerat de mult, de fapt tot vreo 10 papa in oras; optional stiu ca are geamuri, inchidere, trapa elctrica, servo total, jante pe 14". Confort sa tot fie. Mi-as lua in 2 usi ca sa ma joc cu el cand am chef de nebunii. Eu zic ca e super beton.

 

Daca ar fii sa dispun de inca vreo 5000 de euro mi-as lua un BMW 320i din 2002.

Adus de-afara are 100.000 km la bord si arata impecabil. Full options fara piele. Daca as gasi si un pachet Sport atunci chiar as fii fericit. Iarna nu prea ai probleme cu el ca are control de tractiune asa ca BMW! Zic eu!

Share this post


Link to post

o Toyota corolla D-4D. parerea mea ca este cea mai fiabila masina. am un vecin cu o corolla din 92 cu 400.000km si merge f.bine. :lavolan:

Share this post


Link to post

Un A6. Antepenultimul model, cel facut pana-n 1997. V6, 3000 (sau 2800) cm3. Nu m-ar fi deranjat consumul la cei 170-180 CP cat are.

Edited by Bolt

Share this post


Link to post

Eu cred ca sunt in caz fericit :D Nubira am luat-o cu 3800. Daca as vinde-o tot asa, as avea 6800 cu tot cu cei 3000E oferiti de initiatorul topicului... Cu exceptia tot a unei coreene, nu cred ca as putea avea una care sa-mi convina mai tare. Sa fie la fel de puternica, de economica si de confortabila. Cu alte cuvinte nu am de gand sa schimb actuala masina decat in momentul in care voi hotara sa cumpa una noua. M-ar tenta o Honda Civic cu motorul de 2L si injectie directa de benzina, desi nu stiu daca pe asta se mai poate pune GPL :D

Share this post


Link to post

Nissan Skyline GT-R34 V-Spec2...6 in linie...270hp...DOHC...biturbo 2.800cmc...4x4...0-100km/h in 4,9sec...0-160km/h in 11.2sec...stock :X .

post-788-1135451394_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu as vrea un audi RS6 cu super jenti si sistem audio sau un m3 cu aceleasi optiuni. :D

 

La capitolul realizabile: opel astra(nu caravan) 1.8 2003, skoda octavia 2, bmw 330d in ordinea asta.

Share this post


Link to post

am vazut si eu un cls brabus visiniu pe magheru. tot o gagica la volan, cred ca era genul de tipa care a invatat super mult, si la 21-22 de ani isi permite o astfel de masina.

 

 

eu as vrea o lada niva. diesel. 4x4.

Share this post


Link to post

Eu daca as avea vreodata bani sa-i intorc cu lopata, mi-as lua un Audi Allroad quattro. Are de la vreo 250CP in sus, baga cam 240km/h din care primii ii atinge in vreo 7 secunde,costa de la 4 jdemii de euroi in sus si e un Audi fara aere de vedeta.

Dar deocamdata il am pe Tizulake si daca peste vreo doi ani imi iau o Nubira II (daca s-or mai face) atunci pot zice ca sunt roman din midle class.

Edited by dreamlike

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...