Jump to content
Sign in to follow this  
nino

Compatibilitati Piese Intre Cielo, Espero, Nubira Si Leganza

Recommended Posts

De nubira trebuie sa mearga.Este pompa simpla sau modul cu senzorii de nivel?DIn ce an este masina si ce motorizare are?

Share this post


Link to post
De nubira trebuie sa mearga.Este pompa simpla sau modul cu senzorii de nivel?DIn ce an este masina si ce motorizare are?

Share this post


Link to post

S-a vorbit in acest topic acum ceva timp despre rulmentii spate...as vrea totusi sa ma lamureasca si pe mine cineva daca sunt la fel si la cielo si la espero si cum se strang????

Share this post


Link to post

Suntem offtopic dar: se ridica masina pe elevator, se scot capacelele de pe butucul rotii (fara sa se dea roata jos), se scoate o siguranta si se strang prin rotire. Se pune siguranta la loc, se pune si capacelul si se da masina jos de pe elevator.

Share this post


Link to post

Da...ma rog...nu sunt chiar asa de @-) ...stiu si eu cum se face operatiunea, eu intrebam de strangerea propriu-zisa...se strang la maxim si se da inapoi o jumatate de tura ( ca la dacia )????

Share this post


Link to post

Salut; Ma intereseaza si pe mine un termostat pentru leganza, dar la Radacini este 208 Ron :wallbanger: , se potriveste oare de la espero???, sau daca nu spuneti-mi si mie unul compatibil (mai ieftin). Va multumesc.

Share this post


Link to post

... Temostat 208 RON ??? Poate cu tot cu carcasa lui... Atentie la ce comanzi... [scuze de off-topic]...

Share this post


Link to post
... Temostat 208 RON ??? Poate cu tot cu carcasa lui... Atentie la ce comanzi... [scuze de off-topic]...

 

 

nu; termostatul simplu e 208 ron la radacini; plus ca am mai intrebat si la 2 service-uri si acelasi pret mi l-au spus (fara montaj); Ideea e ca am gasit unul la 120 ron, dar tocmai la Iasi :grumpy: ; asa ca inca astept raspunsurile voastre; multumesc.

Share this post


Link to post

La Rokor ai intrebat?

Share this post


Link to post

Cred ca incearca degeaba...Rokor e in Craiova si omu e din Bucuresti.

Share this post


Link to post
... Temostat 208 RON ??? Poate cu tot cu carcasa lui... Atentie la ce comanzi... [scuze de off-topic]...

 

Adicatu vrei sa spui ca ai gasit termostat de Leganza FARA CARCASA ???? :o UNDEEEE ????

 

@ ionutd: ti-am trimis un link pe PM. Da-mi si mie de veste (si tuturor celor de pe aici) daca ai rezolvat

Edited by Salex

Share this post


Link to post

A rezolvat. De la mine. ;)

Share this post


Link to post

Intr-adevar am rezolvat cu Lao la un pret bun 115 Ron (merci inca o data :osanale: ); dar :o fftopic: am schimbat termostatul degeaba, ca tot nu-mi baga caldura :wallbanger: ; help me please.

Share this post


Link to post

Daca temperatura pe bord e OK si butonul de caldura (rotita) iti functioneaza corect, cel mai probabil ai caloriferul colmatat si va trebui sa il speli. Gasesti aici o gramada de sugestii legate de cum sa faci spalarea, cauta posturile si o sa vezi ce ai de facut ... Un sfat iti dau, NU BAGA DETARTRANT !!!! Am incercat eu si nu iti mai povestesc in ce belele am intrat

Share this post


Link to post
A montat cineva pe cielo volan de vectra? Am gasit la s.h. cu 25 ron imbracat in piele.Trebuie putin curatat...Si ii lipseste partea aia de plastic care aduce semnalizatorul inapoi si pe care e si inelul pt claxon.Merge luat de la volanul de cielo?Multumiri anticipat!

Pentru cine e interesat,volanul de Vectra A,fara airbag s-a potrivit perfect!

Share this post


Link to post

Stie cineva daca senzorul de acceleratie este acelasi la cielo si la matiz? > :)

Share this post


Link to post
Stie cineva daca senzorul de acceleratie este acelasi la cielo si la matiz? > :)

 

 

98% zic eu ca da ! Poti intreba pe mail la magazinul fabrii diun Craiova sau la nicubarbu...

Share this post


Link to post

Am caseta de directie pe duca... Exista compatibilitate cu alte marci (Opel, Cielo,Nubira) pentru ca nu m-as arunca la una noua din motive financiare. Espero, 1.5 , 16V din '96.

Edited by raskala

Share this post


Link to post

bobina de inductie, fise, bujii se potrivesc de la cielo pe espero? (imi cer scuze daca s-a mai discutat si nu am vazut)

Share this post


Link to post

salut.Trebuie sa-mi schimb filtrul de ulei +uleiul de motor.M-ar interesa daca ptr cielo 16dohc-1,5 se potriveste orice fel de filtru de ulei (atat marca cat si reper).

Share this post


Link to post

Bobina de inductie este la fel , fisele difera , la fel si bujiile ( sint mai subtiri ) .

Comparatia este pentru Cielo SOHC noneuro si Espero 1,5 GLX.

Edited by scorpion

Share this post


Link to post

Cielo 1,5 sohc si espero 1,8 sohc sunt la fel : fisele,bobina de aprindere si tot ce este in delcou.

Share this post


Link to post

quote name='scorpion' date='Jan 6 2008, 09:27 PM' post='316432'>

Bobina de inductie este la fel , fisele difera , la fel si bujiile ( sint mai subtiri ) .

Comparatia este pentru Cielo SOHC noneuro si Espero 1,5 GLX.

Cielo 1,5 sohc si espero 1,8 sohc sunt la fel : fisele,bobina de aprindere si tot ce este in delcou.

 

hmm voi intreba totusi in magazine (nu ca nu as avea incredere in raspunsurile voastre, numai ca vreau sa fiu sigur inainte sa cumpar ceva). Multam oricum. Cum aflu va dau un raspuns si aici.

Share this post


Link to post

termostatul de espero 1,5 dohc este compatibil cu alt termostat de la alt tip de autoturizm ? intreb ptr nu gasesc termostatul ptr esperoul meu 1.5 gasesc decat de 1.8

Share this post


Link to post

Cine a-mi poate spune daca pompa de la spalatorul de parbriz de la Nubira 1 este compatibila cu alta de la alt autoturism.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...