Jump to content

nino

Compatibilitati Piese Intre Cielo, Espero, Nubira Si Leganza

Recommended Posts

Va multumesc foarte mult pentru ajutor. Va raman dator si o sa va tin la curent cu evolutia problemei.

 

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

 

Tocmai m-am intors din Salonic si am gasit rulmentii. Multumesc lui Ovi si D-lui Nicu Barbu fara de care nu as fi reusit sa ii gasesc. Mai exact am gasit cu ajutorul codului OE 1603 193 (Opel) rulmenti facuti de OMCAR(Italia). Codurile sunt urmatoarele:

-rulment mic: 00707 11749/10.BE

-rulment mare:RWR...BE00709...IT.05.

 

Inca o data va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit 4 telescope de Cielo la un pret destul de bun.

Se potrivesc la Espero?

Multumesc!

 

Later edit :

 

Am gasit!

Scria mai sus :)

Edited by master

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si io o intrbare ca, am vazut la cielo, butonu' de la maneta de frana de mana este oarecum rectangular. Stiti cumva ce maneta se potriveste?? Ca vreau s-o schimb cu una de metal si insertie de piele ceva. Idei, adrese?

Merci anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

bella> dupa ce ai schimbat rulmentii zgomotul a disparut, asa cum era de asteptat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Categoric...insa i-am strans asa cum a spus Ovi, nu cum au facut berbecii aia din service :grumpy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Au fost stransi prea tare si nu li s-a schimbat vaselina.Daca mergi usor nu se intampla nimic in afara de faptul ca haraie.

Ia legatura cu nicubarbu sa iti zica exact ce sa cauti.

 

 

Sal Ovi

 

Rulmentii spate la cielo se strang la fel ca la Dacie, adica strangi la maxim dupa care desfaci un sfert de tura?

 

Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am procedat asa cand i-am schimbat in Grecia. Adica i-am strans usor cu mana cat a mers si apoi cred ca am mai strans maxim 1/2 tura. Ca sa iti dai seama exact, daca acum scot siguranta de la piulita si folosesc o laveta mai groasa pot cu putin efort sa desfac piulita cu mana.

 

Verific periodic daca am joc la rulmenti pe spate si pana acum ~3000 Km, nimic.

 

OFF. Din cate am reusit sa imi dau seama, faptul ca rulmentul interior nu intra ca la dacie prin presare ci "se aseaza" pe conul axului, face ca acestia sa nu trebuiasca stransi f tare.

 

Maestre, ai cuvantul daca am deformat cumva realitatea(de la atata strans). :)

Edited by bella
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alternatorul de 12V - 95A nubira-leganza motor 2l DOHC cod reper :96206871 este compatibil cu cel de la modele opel de 14V - 120A cu reperele :

BOSCH 0986039240

BOSCH 0123505001

BOSCH 0123510063

DELCO-REMY DRA9240

MAGNETI MARELLI MAR959

OPEL 1204146

OPEL 6204152

OPEL 90443931

VALEO 437213

 

Sau de 14V - 100A cu reperele :

 

BOSCH 0986043680

BOSCH 0123505002

OPEL 1204145

OPEL 3493824

OPEL 6204000

OPEL 6204002

OPEL 6204151

OPEL 90350887

OPEL 90443929

OPEL 9512800

VALEO 436683

VALEO SG10B012

 

Singura modificare este la terminalul releului unde cele daewoo au mufa cu 2 pini activi L(light) si IGN(aprindere) iar la opel este decit un terminal D+(M5) pe care vine legat firul L de la mufa veche.

daewoo.JPG

opel.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-am petrecut vreo 20 de minute cu configuratorul auto Bosch, si am luat codurile de produse pentru Espero 1.8:

 

Espero 1.8 1995

  • Bujii: WR 9 DCX, WR 9 DPX, WR 91 X
  • Cablaj bujii: set cablaj aprindere B 739
  • Fise: H 70 cilindrul 1, H60 cilindrul 2
  • Curea de distributie: 9 533, HTDA 1191 9,525M 20
  • Curea transmisie cu caneluri: 5 PK 1250
  • Curea transmisie: 13 X 875
  • Filtru aer: S 3003
  • Placute frana: 21 190
  • Stergatoare: 480, 480 S

Daca mai face cineva asta pentru masina proprie, poate vedem si ce se mai potriveste de la un model Daewoo la altul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal,

Pe mine ma intereseaza timoneria de la cutia de viteze de la un cielo sohc cu ce se poate inlocui ca am mai schimbat una si mi-a picat dupa 1 luna.

Imi intra greu in a-2-a si cateodata in 1-a , dar nu intotdeauna. Daca o scot si bag de cateva ori pina la urma reusesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este aceasi la toate modelele daewoo.In mod sigur problema la tine este pozitionarea gresita sau slabirea levierului de restul timoneriei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa zici tu ca nu este timoneria de fapt?

Eu am un mecanic care lucreaza la daewoo de 6 ani, chiar asa sa nu o fi montat el bine de s-a stricat?

Ma gandeam la una de opel.

Cat o costa intr-un service chestia asta ?

Poate fi stricat de fapt altceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am patit eu: timoneria noua, montata in service autorizat, dupa 2 saptamani s-a slabit si nu mai aveam treptele 1 si 2. Dupa (re)strangere a fost ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat fuzetele de pe fata cu tot cu butuc si rulment. S-au potrivit cele de la Opel Vectra tip A, cu exceptia telescoapelor care nu au aceeasi dimensiune la partea de sus, parte care intra in rulmentul din capul telescopului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimbat etrierii cu unii de pe Opel Astra si pompa de frina cu una de Kadet. Frina net superioara si in plus am scapat de trancanitul etrierilor originali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

 

Sper ca nu am gresit topic-ul...

Ma intereseaza ce cod au rulmentii SKF pentru Cielo Exe/fata. Ma poate ajuta cineva?

 

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am citit pe forum ca ar fi mai bune injectoarele de la Espero de 1,8 sau 2.

Se potrivesc injectoarele de Opel Astra 1,8 la Nubira I ?

Am gasit la dezmenbrari cu 20 lei/buc.

E bun pretul?

 <img src= ">

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca sunt de tip bosch si sunt in stare buna da.

De obicei insa injectoare folosite si state mult timp au probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc!

 

Nu stiu daca sunt Bosh - sa intreb sau sa ma uit pe ei daca scrie; si cum se pot verifica daca sunt in stare buna de functionare inainte de ai monta pe masina?

 

 <img src= ">

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am mai luat injectoarele - scria pe ele GM si erau cu 2 gauri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva daca modulul de ABS de pe Leganza are vreo echivalenta la Opel shi daca e vreo echivalentza la discurile de frana de pe fata tot la leganza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×