Jump to content
Sign in to follow this  
nino

Compatibilitati Piese Intre Cielo, Espero, Nubira Si Leganza

Recommended Posts

:o fftopic: Eu zic sa te pregatesti sufleteste pentru altceva. Mie imi cam suna a garnitura de chiulasa ciupita, te incadrezi perfect dpdv al simptomelor !

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Pai ma cam bate gandul sa iau un motor cu totul si sa il pun direct pe masina...s-ar putea sa ai dreptate,cam fumega, si miroase cam ciudat a gaze nearse.

Pot totusi pleca la un drum mai lung pe la munte cu ea? Asta vara am facut 1400 de km in concediu prin tara si a mers saraca cat de cat fara sa imi faca probleme majore.Multumesc.

Share this post


Link to post

Am atras atentia la postul meu anterior ca suntem off-topic pe acest topic. Apelez din nou la mentinerea topicului pe directia sa initiala !

Share this post


Link to post

Va rog frumos, poate sa mi spuna cineva de unde pot cumpara banalele butoane de blocare usi. Multumesc!

Share this post


Link to post

De la orice magazin cu piese daewoo. Daca nu au, ar trebui sa poata aduce pe comanda. Daca nu si nu... pieseautoradacini.ro, gasesti sigur acolo. Sau dezmembrari...

Share this post


Link to post

Am o garnitura ciupita la bolturile de la etrieri la executive;se gaseste de cumparat set de reparatie doar cu acele garnituri?Eventual daca stiti vreun cod?Multumesc!

Share this post


Link to post

Garniturile pe care le-ai mentionat se gasesc la set dar cu tot cu glisiere. Eu le-am schimbat de cateva ori si de fiecare data cand am cumparat setul avea si garniturile respective!

Succes...

Share this post


Link to post

Multumesc Fery!Astazi am sunat la rotstar si mi-au spus acelasi lucru;costa 40 lei pentru ambele roti!

Share this post


Link to post

Daca este de 200mm (~8"), diam ext. caneluri butuc 20,7mm, 24 caneluri, da, se potriveste pt. Lanos si Cielo Euro3 cu motor A15SMS (exe - ultima varianta). Nu stiu precis daca pentru Nubira nu trebuie cumva un pic mai mare in dametru (220mm)

Pe motorul A15SMS de Cielo e3 se potriveste si ambreiajul de Cielo EXE 16V cu disc mai mare, de aprox. 215 mm. Rezulta un cuplu putin mai bun. Testat la "bolidul" meu!

Share this post


Link to post

Cu modificari domnu cris06 sau doar plug and play ?

Share this post


Link to post

Se potriveste exact. Nu necesita nicio modificare.

Share this post


Link to post

Salut,exista cineva care are cale de fixare pentru distributie la motor de 1.5 16 valve/de vanzare?

Share this post


Link to post

se gasesc arcuri-amortizoare compatibile pentru leganza ?

Share this post


Link to post

De arcuri nu stiu ce sa iti spun insa amortizoare compatibile cu alte marci/modele eu nu am gasit.

Share this post


Link to post

Desi nu se prea potriveste topicul, broasca portbagaj Cielo/ Espero cod DW 90221185 sau 96207854 este perfect compatibila cu produsul GM 90276404 (Opel Ascona, Rekord, probabil si Kadett E limuzina).

post-9166-0-80937700-1497971149_thumb.jpg

post-9166-0-74785700-1497971166_thumb.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post

La calitate banui ca sta mai bine GM-UL nu ?

Share this post


Link to post

Probabil ca da. Privind poza a 2-a, se observa vechimea piesei: 1986. Nu ma astept sa tina 5 ani, dar, mai stii? :)

Share this post


Link to post

Eu cred ca tine mult si bine. De primeste gras si arcul ii bun ... cu anii nu te mai supara. Cred ca merge si convert pe arc agrafa (parca asa ii zice) de ii demonta din nituri.

Share this post


Link to post

Pentru Nubira 2 Break sunt compatibile stopurile de pe Nubira 1 break ? A montat cineva de 1 pe 2 ?

Share this post


Link to post

Ce echivalent imi puteti recomanda pentru amortizoare capota Leganza.

Multumesc

Share this post


Link to post

Compresorul de nubira este compatibil cu cel de lacetti? 

Share this post


Link to post

Aveți idee ce injectoare pot pune pe Nubira 1? (De la alta marca auto! )

Auzisem la un moment dat de injectoare de Logan, dar nu seamănă...

Share this post


Link to post

Injectoarele de nubira nu "ie" bune ? 

As vrea sa vad si eu un studiu intact pe masurate cu date concrete si diferenta intre doua injectoare si performante. Ca s-or potrivi la gaura si "trage de rupe" e slogan de logan. 

 

Share this post


Link to post

Or fi bune, nu contesta nimeni dar cred ca injectoarele pot fi comune si cu alte masini cu tătucă GM. 

Deocamdata poti gasi Delphi pt Nubira, la vreo 380/bucata.

Nu am reușit sa gasesc un cod GM...

Poate am găsi mai ieftine pe alte modele, pt ca la dezmembrări nu prea gasesti decat masini "obosite"...

Edited by catapkz

Share this post


Link to post

Astea seamănă dar nu stiu daca merg... 

Opel 17089276 - codul pt injectoare asemănătoare cu ale noastre, merg pr Astra f, corsa, tigra, vectra

IMG_20190813_185247.jpg

IMG_20190813_185220.jpg

IMG_20190813_185150.jpg

IMG_20190813_185129.jpg

IMG_20190813_185105.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...