Jump to content
Sign in to follow this  
dick

Lampi Ceata

Recommended Posts

Stie cineva sa-mi spuna si mie care este diferenta intre proiectoarele coreene, care sunt mai ieftine si celelalte(nu stiu provenienta)?

Share this post


Link to post

Alea "No Name" imprastie lumina fara sa o focalizeze si orbeste ceilalti participanti la trafic, pe cand ce alea originale (scrie Sung San pe ele) focalizeaza lumina si mai vezi si tu ceva cu ele.

Share this post


Link to post

mai depinde de materialul din care sunt facute, plasticul nu tine mai mult de cateva luni.

daca le folosesti des, se va topi (deforma) din cauza caldurii becului + contacte nashpa, scurt-circuite etc, oglinda se matuieste repede etc.

asta in caz ca nu-ti iei HELLA... :->

 

deci mergi pe cele originale, sau pe unele de marca (care nu prea merita din cauza pretului) , mai ales ca cele originale de cielo sunt in jur de 3-400 mii bucata si au si bec.(iti mai trebuie releu, buton si un electrician priceput)

 

sfatul meu.

Share this post


Link to post

As vrea sa-mi pun si eu pe masina proiectoare ceata. Imi spuneti si mie va rog care sunt mai bune si unde le gasesc la un pret mai bun in Bucuresti si daca stiti pe cineva care le monteaza?

Share this post


Link to post

Salutare,

Eu mi-am montat singur pt ca nu aveam din fabrica.

Vb joi la intalnire si-ti explic ce si cum daca vrei.

Serban,

Share this post


Link to post

Mersi Serbane! Simpatic ca de obicei!

Share this post


Link to post

Dupa ce in toamna am reusit sa le prind in bara, acum o saptamana am facut si legaturile electric, mai butin butonul, aprinderea facandu-se o data cu pozitiile. (nu de alta, dar nu mai gasesc butonasul :wallbanger: ). Toate bune si frumoase, dar de reglat, se mai pot regla?

Share this post


Link to post

In spatele lor sunt niste surubele si din ele se face reglajul... cel putin asa e la mine! Daca le strang bat mai spre interior iar daca le slabesc spre exterior.

Share this post


Link to post

Si in plan vertical?

Share this post


Link to post

La mine, pt. planul vertical nu am gasit nici un fel de reglaj! Totusi nu neg existenta acestui reglaj, posibil sa fie dar eu nu l-am gasit! Trebuia sa te fi uitat inainte sa le montezi!

Share this post


Link to post

Salutare astazi am achizitionat si eu lami de ceata pt matiz din acelea poloneze, am fost la un centru de montat alarme + casetofoane ca sa me faca montajul si legaturile. pe lampi am dat 125 ron iar la montaj imi cer 150 ron + releul lor :spumelagura: :wallbanger: , butonul il am eu am luat unul ca cel de avarie. Intrebarea mea este : stiti in alta parte unde costa mai putin?

Share this post


Link to post

Da acasa :D

O instalatie pentru proiectoare cu totul costa aproape 20 ron(universala) si se monteaza in 10 min(buton sa ai)

Mi-am montat asa ceva acum 2 ani si nu am probleme deloc.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...