Jump to content
Sign in to follow this  
lgh

Probleme Vopsea

Recommended Posts

slasher ...pune si tu niste poze sa vedem daca e chiar asa de patruns, eventual daca nu ai pe cineva pentru retusuri la praguri...am pe cineva care se ocupa bine de astea...vii sambata dimineata in bc si pleci seara rezolvat, are tot ce-i trebuie respectivu.

Share this post


Link to post

...

 

cam astea-s pozele...trebuia sa o spal oleaca dar...nu am mai apucat

post-19052-1238234365_thumb.jpg

post-19052-1238234378_thumb.jpg

post-19052-1238234386_thumb.jpg

post-19052-1238234396_thumb.jpg

post-19052-1238234405_thumb.jpg

post-19052-1238234451_thumb.jpg

post-19052-1238234464_thumb.jpg

post-19052-1238234473_thumb.jpg

post-19052-1238234481_thumb.jpg

Edited by tolin
Citare inutila a mesajului anterior !

Share this post


Link to post

Masina are 13 ani. E normal ca timpul sa-si puna amprenta asupra caroseriei.

Parerea mea e ca doar daca vrei sa o vinzi, sa incerci sa bagi sudura pe portiunile afectate. Daca nu, schimba pragurile cu totul.

Share this post


Link to post

Fiti oameni seriosi ! Nu e cazul sa se puna sudura pe pragurile alea inca, cel putin nu din ce se vede in poze. Perie de sirma sau sablare, tratament de inertizare a suprafetelor ruginite, grund si vopsea. Cam atit .

Share this post


Link to post

nici prin cap nu-mi trece sa o vand...am bagat prea multi bani in ea ca o mai vand de acu...si la rugina care o are eu zic ca nu necesita sudura ,in niciun caz , doar curata si vopsita...numai ca vreau un meserias de prin Iasi daca as gasi.

Share this post


Link to post

imi poate recomanda cineva o tinichigerie dar care sa nu-mi ceara 3 mil pe prag ca nu am masina de lux ...este doar un cielo.ms

Share this post


Link to post

...

 

Da , vii la sf saptamanii in bc , asa am fost eu sambata dimineata, pana la 12 o lustruise la praguri si pe dedesupt dupa care se da fuler se lasa cam 45 de minute sa se usuce si dupa aia terosol(antifon) dupa asta cam la 3 -4 ore dai cu vopsea, la mine a costat toata operatiunea 4 mil , si inca ceva, o9mu iti arata portiunea slefuita nu da cu smac si te abureste cum fac unii.

Edited by tolin
Citare inutila mesaj anterior !

Share this post


Link to post

...

 

lasa un nr de tel...sa vb mai pe larg...ca la sf saptamanii astia nu am bani...si poate pe sap viitoare.ms

Edited by tolin
Citare inutila mesaj anterior !

Share this post


Link to post

...

 

wolf_florin pe mes sau 0740844464

Edited by tolin
Citare inutila mesaj anterior si offtopic ! Aveti mesajele private la dispozitie

Share this post


Link to post

In toamna pe ultima suta de metri am dat un convertor de rugina pe pasajele din spate unde vopseaua s-a umflat si a aparut rugina .

 

Am vrut sa fac ceva mai trainic si am cautat pe net si am concluzionat sa incerc Hammerite.

Am cumparat 1l am mers la curte am ridicat masina si m-am apucat de treaba.

Dupa inspectia vizuala am curatat rugina,(pasaje si praguri partea de jos) am dat cu diluant si am vopsit in doua straturi cu vopseaua respectiva.

Acum sunt mai linistit si maine o sa bag ulei cu vaselina in praguri si usi.

 

M-am temut sa nu faca reactie Hammerite cu vopseaua ca in instructiuni zice sa dai o suprafata mica si sa astepti 4 ore, dar eu n-am avut atata timp si am asteptat vreo 30 minute. Azi am verificat si nu-i nicio problema si cred ca in curand o sa-i aplic si Matizului tratamentul .

 

 

Numai bine si va tin la curent!

Share this post


Link to post

Vineri am facut un tratament cu ceara in usi, praguri si la pasajele din spate prin porbagaj.

 

Miroase in masina foarte neplacut... sper sa merite!

Share this post


Link to post

Stie cineva vreun tinichigiu bun in Iasi?multumesc

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...