Jump to content
Sign in to follow this  
adostar

Deflectoare De Aer

Recommended Posts

Pe mine nu ma intereseaza decat sa pot sta cu geamul deschis in mers fara sa ma mai tampeasca curentul.

Share this post


Link to post

Vei sta cu geamul intredeschis pentru ca daca il deschizi de tot oricat de deflectoare ar fi ele tot se face curent. Protectia pe care ti-o dau este si ea in anumite limite.

Share this post


Link to post

La drum lung se simte diferenta. spun asta din proprie experienta.

Am facut comanda luni si nici acum nu am primit coletul... poate maine.

Share this post


Link to post

Iti urez succes cu ele si la drum lung.

 

 

(Eu am de 6 luni pe masina si iti garantez ca la viteze mai mari cu geamul cat de putin crapat sunt foarte zgomotoase)

Share this post


Link to post

@adostar Ai garaj? Scrie in instructiuni ca trebuie montata la temperaturi peste 10 grade. Ar fi frumos sa cumperi si o folie autoadeziva neagra cu care sa capitonezi ramele usilor din dreptul stalpului central, asta inainte de a le monta.

Share this post


Link to post

am garaj dar nu prea tin masina in el pt. ca e cam departe de actuala mea locuinta.

@Senna Atunci mai astept sa se incalzeasca afara. Dar nu prea inteleg de ce...ca doar nu sunt cu banda adeziva.

Pt. ramele din dreptul staloului central ce fel de folie adeziva sa pun? Cu autocolant nu merge? Tu ai pus asa ceva ?

Share this post


Link to post
Dar nu prea inteleg de ce...ca doar nu sunt cu banda adeziva.

Pt. ramele din dreptul staloului central ce fel de folie adeziva sa pun? Cu autocolant nu merge? Tu ai pus asa ceva ?

 

Pana la urma nu m-am lamurit ce model vrei sa iti montezi. Doar pt cele cu adeziv trebuie caldurica. Poti folosi si autocolant negru, asta doar daca optezi pt deflectoare autoadezive.

Share this post


Link to post

Asteptam eu mult si bine sa vina deflectoarele... am vb azi cu nicubarbu si mi-a zis ca nu mai au decat coreene din plexiglas cu banda adeziva.

nu stiu ce sa fac..sa iau cu banda adeziva ?

Share this post


Link to post

Noi toti avem cu banda adeziva. Suntem multumiti de ele atata timp cat ramanem constienti de limitarile lor.

Share this post


Link to post

De unde se pot cumpara deflectoare aer in Galati?

Share this post


Link to post

Nu stiu cum sunt cele poloneze, dar eu mi-am comandat coreene tocmai pe considerentul ca si masina e coreeana si in plus sunt si pentru toate geamurile. De lipit se lipesc foarte bine, chiar ma gandesc daca o sa vreau sa le dau jos vreodata cum naiba sa fac.

Eu le-am comandat prin curier rapid si le-am primit a 2 a zi, am platit mai mult dar asta e (18 ron).

 

post-2220-1136742743_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pana la urma iau si eu tot coreene. am vazut montate in grila geamului la Logan si se pare ca nu se mai inchide bine geamul.

Am facut comanda la dl. nicu barbu.

Share this post


Link to post

eu am primit de la dl nicu..le-am montat la -10 grade ... nici dracu nu le mai da jos..unul l-am pus un pic mai jos...(ala din spate ) ...nu l-am mai putut ridica deloc... arata binisor..zicea cineva ceva de zgomot..aici are dreptate ...la 110-120 ..fac un zgomot urat la frecarea cu vantul ...

Share this post


Link to post

suiera cumva?

Share this post


Link to post

Io am impresia ca voi cu alea vreti sa auziti bang-ul sonic :)

 

Cat de tare se aude zgomotul? Devine enervant, sau poti sa-ti concentrezi auzul si in alta parte?

Share this post


Link to post

Tu iti faci probleme Apocalips, daca dai drumul la boxele alea poa' sa faca oricum ca tot degeaba. Poti sa-ti concentrezi auzul unde vrei (daca se poate face asa ceva?)

Share this post


Link to post

Dreamlike, sa stii ca iti poti concentra auzul in alta parte. Cand prietena sau nevasta incepe sa povesteasca de ce a facut ea in acea zi la cumparaturi si tu te uiti la meci, nu iti concentrezi auzul catre meci?? parca vorbeste singura si doar atunci cand iti da un ghiont tresari si zici:

 

ce??? Ce ziceai? Am inteles ceva de cumparaturi da eram atent la ( si dintr-o data ) GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! a, scuze, ce ziceai? :)

Share this post


Link to post
eu am primit de la dl nicu..le-am montat la -10 grade ... nici dracu nu le mai da jos..unul l-am pus un pic mai jos...(ala din spate ) ...nu l-am mai putut ridica deloc... arata binisor..zicea cineva ceva de zgomot..aici are dreptate ...la 110-120 ..fac un zgomot urat la frecarea cu vantul ...

 

Deci se pot monta chiar daca este frig.

Share this post


Link to post

Si eu le-am montat iarna trecuta, ca nu mai aveam rabdare sa se incalzeasca si stau de n-au nici o treaba.

Share this post


Link to post

Brother Apocalips eu vroiam sa-ti laud scula/instalatia audio care ti-ai pus-o si tu te iei de mine ca nevasta-mea nu ma lasa sa ma uit linistit la meci.

@adostar - si eu le-am montat tot pe frig si s-au lipit de nu mai pot sa le dau jos nici cu ciocanul.

Am mai scris pe undeva, cand le montezi, initial le pui fara sa dezlipesti banda protectoare si faci un semn cu caioca unde vin, iar apoi te uiti sa fie la aceeasi linie (cel din fata cu cel din spate), pentru a nu le pune stramb.

Sa-i multumim lui Topser pentru asta, ca el m-a invatat. :osanale:

Share this post


Link to post

@dreamlike: Mersi, msersi. M-am prins ce ai vrut sa zici doar ca vroiam sa-ti demonstrez ca iti poti concentra auzul in alta parte :P

 

@all:

NU are nimeni o poza cu vre-un matizache fotografiat din spate ( avand deflectoare de aer bineinteles)? Ca tare sunt curios cum arata din spate :X

Edited by Apocalips

Share this post


Link to post

Fac eu maine la intalnirea dwc c-ta si le pun aici.

Share this post


Link to post

Maine s-a facut azi si din spate ar arata asa:

post-64-1137245894_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Multumesc de ajutor mike. Mai am si eu cateva: din fata, spate, lateral si interior.

 

 

post-2220-1137252267_thumb.jpg post-2220-1137252308_thumb.jpg post-2220-1137252338_thumb.jpg post-2220-1137252363_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...