Jump to content
Sign in to follow this  
brusli

Consum (TCO) benzina...TICO

Votaţi consumul URBAN la Tico  

810 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

n-am chinuit-o deloc.

mai putea... :lol:

Share this post


Link to post

Dovada este faptul ca n-a murit, nu?

Da-i asa zilnic si spune-mi si mie cand moare...

Share this post


Link to post

.. cum sa moara .. nu ai aflat pana acum ca Tico nu are moarte .. deacat in copac .. sau in tirul de pe contrasens ...

Share this post


Link to post

Ati luat-o razna... Offtopic! Deschidetzi un subiect : brusli si viteva a II-a :D

Share this post


Link to post

la 85 km/h. :cadelnita: motorul meu... cat mi-ai fost de drag...

Share this post


Link to post

Mama ce ma oftic cind vad pe unii cu 5 si ceva consum in Bucuresti...

Nu stiu cum fratilor, ca si eu asta iarna nu am reusit sub 7, cel mai probabil pe la 7.5%.

 

Abia astept sa mai fac un drum lung, sa vad cit mai scoate afara.

 

Acum doi ani am reusit un record, cel putin pt mine: 3.2% afara!!!

 

Am mers 350km, plin la Roman la Petromu dinspre Suceava, si plin again la Petrom Cotroceni. 11L consumati. La ambele plinuri am bagat benzina pina in gitul rezervorului.

 

Dar in rest, nici vara in Buc nu reusesc sub 6, chiar cind merg foarte cuminte.

Share this post


Link to post

In primul rand doresc sa va salut pe toti, ca asa este frumos cand apare un nou venit.

Citind ceea ce ati postat, am realizat ca nu-s singurul care are un tico cu un consun as zice eu imens, cam 7,5%, dar cum imi place mie sa zic "am un tico cu suflet de BMW :) . Cred ca o sa schimb si eu benzinaria, ca si eu puneam tot de la petrom -brancoveanu, sa vad.

In service am tot fost, la Sebastian, de pe Bracoveanu (nu vi-l recomand) si de 2 ori mi-au "facut" consmul...asta este...spuneti-mi si mie un service cu adevarat bun, ca m-am saturat de mecanici prosti care mai mult strica decat sa repare.

Share this post


Link to post

:aoleo: Phiew, m-am mai linistit, mi-am facut din nou consum prin Bucuresti acu dupa ce s-a mai incalzit, si am scos intre 6 si 6.3, asta si dupa ce am facut cite o ora si ceva scoala cu navasta-mea...Anyway, much better, cred ca as putea reveni sub 6 ca in vremurile buna fara probleme...

Share this post


Link to post

Ptr. Zetics ...nu te mai oftica atata am avut ticutza de nou trei ani l-am vandut la 25K km deci nu-ti mai face probleme iarna mi-a consumat si 8/100...Vara 5,5 - 6 aceeasi masina ..Iarna nu ai ce sa-i faci ba vreau sa zic ca aveam impresia ca dk ii lasam maneta pe summer consuma mai putzin...Deci nu mai compara consumulrile astea vara iarna ca sti vb. lu' Basescu nu!?!!....Si sa-l vad eu pa al de zice ca are Tico cu 5% iarna ca nu mai vb never cuy el !....Gata te-am "rezolvat"k sa zic asa ...

Share this post


Link to post

Brusli...vezi ca Zalmoxis nu mai vorbeste cu tine... :lol:

Share this post


Link to post

Pai ce mai a zis Brusli ca ii papa 5% iarna !?!?....

Share this post


Link to post
Pai ce mai a zis Brusli ca ii papa 5% iarna !?!?....

Nu ma doar 5.3% :D Brusliiiiii unde esti mai!

Share this post


Link to post

IARNA MAI!?!?!....Poate toamna ..patriarhului !!!!!!.....Deci NU in oras da???

Share this post


Link to post

@zalmoxis Vezi primul mesaj din postul asta.

Share this post


Link to post

Gata l-am vazut da' ala e un slogan nu si e facdut sa ne bage pe noi in spume iti spun eu !!!...Deci NU E POSIBIL MAI POATE LA RELANTI!! :) )))))))

Share this post


Link to post

Daca poate ca omu chiar a scos consumu asta... :) ma gindesc daca as vorbi iarna cu astia de la punctul termic, sa o tin noaptea in centrala, sa stea la 15 grade macar...m-am scos.... :)

Share this post


Link to post

lasa ca vine brisli la meeting sa-i incerc putzin si lui limitarea la turatzie ! :) )))))si la consum!!!!!

Share this post


Link to post

Poti sa-i cauti limitarea si cu farul de la Tuzla, ca n-o s-o gasesti, fiindca Tico n-are limitare ... are doar "limitatoare" rosii pe vitezometru de la 140km/h in sus :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

Mai Flex ma crezi tampit!?!....Pai citeste si semnul galben mai!!!... :) )))..Deci lasa-ma sa incerc eu "limitarea"si o sa vedem noi consum de 5,3 iarna ..Ia uite bey la Brusli ne face sa ne gbagam unghiile in gatzi!!...

Share this post


Link to post

Sorry, sint cam lovit cu leuca, n-am baut destula KFA pe ziua de azi ...

Share this post


Link to post

Mai homi buni, io mi-s mai nouvelle p-acilea, tot vad ca pomeniti de neste meeting-uri...pot sa intreb si eu about despre ce e vorba?

Share this post


Link to post

Pai te duci si tu pe topic INtalniri si o sa vezi nu-i mare scofala acu'treb sa avem grija cu tine ca cica esti din wrong place (asa ai scris tu ce sa-ti fac noi ne vedem la Bucuresti - o intamplare eu as skimba maine locul la Sighi sau la Bv. da'asta e fizica pana una alta !..

Share this post


Link to post
Mai homi buni, io mi-s mai nouvelle p-acilea, tot vad ca pomeniti de neste meeting-uri...pot sa intreb si eu about despre ce e vorba?

Ne intilnim (cei din Bucuresti) in fiecare Joi.

Detalii:

http://daewoo.globtel.ro/viewtopic.php?t=124

Share this post


Link to post

Mai fratilor, nu stiu ce va tot mirati voi de conumul de 5,3% iarna! Cred ca eu daca ma chinui unpic reusesc sa nu consum deloc in mers...stiti voi...tico-ul sub bara de protectie in fata are un carlig...si-l tractez!! Atunci sa vedeti voi consum la tico :lol:

Acum serios vorbind, nu stiu voi ce tico aveti dar mie in cartea tehnica imi scria ca un consum normal este de 6l/100, dar asta vara, ca are Ticozaurul meu 7,5% e partea a 2-a.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...