Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Se intimpla in Romania

Recommended Posts

4 lei in loc de 4000 :D rentabil, ce sa zic :mrgreen:

Share this post


Link to post

Pai conform legii sunt bune. :mrgreen: Legea nu spune ca trebuie sa fie inscriptionate MS de catre producatorul anvelopei.Asa ca mai ieftin e sa scriem cu vopsea sau o carioca pe ele sa dea faliment ala cu vulcanizabilul. :banana:

Share this post


Link to post

Eu sa fiu in locul organului tot i-as arde o amenda la care as atasa o foto a anvelopei. Sa se duca inventivu'sa demonstreze instantei cum i-a facut producatoru' anvelope unicat.

Share this post


Link to post

Da, se intimpla, si doar in romanica din cite am observat.

 

Cum se face ca o benzinarie, o ghireta roviniete (si altele) sa nu "poata" elibera o factura pe numele unei firme externe pe motiv ca nu detii nu-s ce cod de firma (valabila pe romanica) si iti este inminat doat un bon fiscal ? Eu unu nu pricep neam treaba asta.

Poeate e cineva ce sa ma lumineze si pe mine de cum stau lucrurile ...

Share this post


Link to post

Eu am luat rovigneta de pe net pentru mașină înmatriculată afara și n-am avut probleme. România digitala frate!

Share this post


Link to post

La roviniete stam bine se pare, si asta in online. La ghireta treaba-i cam anapoda. il au pe "nu" in brate. "nu pot d-le sa va dau factura, nu pot, va rog sa intelegeti ca nu pot ! da-ti-mi numaru' (nu-s care) si nici o problema, se rezolva. Mda. Ce treaba io avea eu (ori oricare altul turist p-acolo) cu vreun soi de coduri ... nu stiu. Treaba-i foarte simpla, notezi : nume firma, asresa, nr placute (sau chiar fara) ai dres-o cu o stampila si la revedere. Nu permite sistemul asa ceva ori lenea-i (sa n-o numesc reavointa ori incompetenta) cucoana mare ?

S-apoi bonul fiscal (de la benzinarie) trebuie sa-l calc probabil ca sa-l indrept la ce mototolit e. Is iuti rau de mina unii, din instinct il mototolesc si direct in cos, in loc a-l inmina clientului. Mda.

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

Da, se intimpla in Romania. "Presa" de cuvint urit cu patronat si slugarnici pe masura ! Cita infectie in televiziunile de casa, cite tone de muci zace in coloanele vertebrale a propagandistilor FAKE NEWS !!! Mai rau de atit (ca aici ii buba) cita minte trebuie sa ai sa crezi ca tot ce zboara se haleste !

Share this post


Link to post

Nimic neasteptat, toate institutiile statului sifoneaza bani si o dau bine doar pe hartie!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...