Jump to content
Sign in to follow this  
aztec

Schimbat burduf planetara Tico

Recommended Posts

Mersi pt. raspuns!Vad ca nu a mai curs,si nici planetara nu e umeda deocamdata!Ar putea fi alta cauza???

Cum as putea sa vad cat ulei mai am in cutie?Si pe unde pot completa?Niste poze se poate?Mersi anticipat

Share this post


Link to post

Esti sigur ca era ulei? Nivelul uleiului in cutie in general se verifica pe la busonul de umplere, iar chestia asta se face pe rampa. La tico nu stiu sigur insa, nu am vazut/facut niciodata.

Share this post


Link to post

sunt f. sigur ca era ulei!Zilele astea nu a mai curs!Intrebarea mea este daca semeringul ala poate sa tina cateodata si sa scape altadata?Sper ca se intelege!Nu cred ca ar putea fi lichid de frana pt.ca nu mia scazut nivelul!

Share this post


Link to post

Poi frate verifica uleiul din motor pe loc drept !Cu mare atentie !

Share this post


Link to post

Lam verificat drate!E ok!De atunci de cand am scris ultima oara,nu a mai curs deloc!Unii spun ca a fost prea mult ulei in cutie si de asta...

Share this post


Link to post

Azi am schimbat si eu uleiul + filtru la ticozaur si burduful planetarelor, manopera 80 roni.

Share this post


Link to post

Inca nu mia dat nimeni un verdict la ce am postat mai sus!Mentionez ca de atunci nu a mai curs!

Share this post


Link to post

Eu am pus in Tico ulei aral 5w40.Are ceva?

sa va spun sincer nici nu stiu cand am facut ultimul schimb de ulei.am avut multe tipuri de uleiuri in ea fara sa l schimb.oricum am o problema la baie ca imi cam picura cateva picaturi dupa ce opresc motoru.Masina se comporta super bine.consuma cam mult e adevarat dar de 11 ani nu am umblat niciodata la motor.doar apa benzina etc.Doar completat.Imi ia cam 7 in oras.

Share this post


Link to post

Se poate intelege ca ai pus ulei de motor in articulatia planetarei. :)

Posteaza cu mai mare atentie... adica in topicul dedicat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...