Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

Sectziunea de kitch-uri e beton. Sax de Sax unele faze ... dar e plina tzara de Dacii tunate la greu, cu lumini albastre pe capota, cu praguri lipite cu scoci, etc ...

Share this post


Link to post
Sectziunea de kitch-uri e beton. Sax de Sax unele faze ... dar e plina tzara de Dacii tunate la greu, cu lumini albastre pe capota, cu praguri lipite cu scoci, etc ...

Ai vazut si TICOlosu luat la misto?

Share this post


Link to post
Sectziunea de kitch-uri e beton. Sax de Sax unele faze ... dar e plina tzara de Dacii tunate la greu, cu lumini albastre pe capota, cu praguri lipite cu scoci, etc ...

Ai vazut si TICOlosu luat la misto?

 

Tico cu 2 muflere de evacuare ? Era pe-acolo, dar nu asa de kitch ca celelalte. Doua tzevi mai merge ... dar 12 tzevi pe capota ... aia e tare

Share this post


Link to post

12 tevi pe capota. Oare cum fac tampeniile alea la vant de 100km/h? Da unde e fluierul? Ce fel de locomotiva e aia fara fluier si fara fum albastru de motor fara segmenti.

Share this post


Link to post

Nu e banc, dar unde sa le pun altfel???

Share this post


Link to post

Te doare mucii, are si autocolant :lol:

Share this post


Link to post

un kkt!..

 

va datzi seama ca disparandu'i acoperishul caroseria se onduleaza dupa fiecare groapa?.. a luat omul o janghina de mashina cu 100 para, a bagat flexu' shi gata.. are cabrio.. are chiar shi hard-top (acoperishul original..), insa habar n'am cum ar putea sa'l monteze... :twisted:

Share this post


Link to post

dar nu cred ca are voie sa circule pe drum public cu ea... trebuie omologata.

Share this post


Link to post

Ce omologare ii trebuie ? Doar circula numa pe ulitza. La cum arata masina cred ca luat-o sa-si care vaca la pascut si nu a avut bani de o dubita. Cu tampenia aia de masina nu agati nici tzaranci de la coada vacii. :lol: :lol: Doar o masina decapotabila e o masina de fitze.

Share this post


Link to post

Ce mi se pare cel mai interesant lucru: e o masina cabrio cu 4 usi; e un lucru cam rar, daca nu chiar unicat.

Share this post


Link to post

ca orice dacie care se respecta are si manere la capota...daca tot umbli la motor zi de vara pana-n seara

Share this post


Link to post

NFS Underground in Craiova!!!

img_1886_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Daca facem abstractie de eleronul de K.K.O. si de faptul ca si-a pus ornament cu 2 guri de evacuare... in rest masina nu arata chiar rau...

Sau poate mi se pare din cauza intunericului... :?

 

Apreciez faptul ca nu are diverse inscrisuri pe ea (sau nu se vad)... gen GTI, MPower, etc...

Share this post


Link to post
Apreciez faptul ca nu are diverse inscrisuri pe ea (sau nu se vad)... gen GTI, MPower, etc...

 

Stai ca nu se vede potcoava de la grila radiatorului, si nici mileul de pe polita sau chiar de pe bord, si nici CD-ul sau zarurile atarnate de oglinda... :mrgreen: Sa nu uitam de manelelele pe care le asculta proprietarul.. :mrdj:

Share this post


Link to post

Manelele ca manelele, fiecare asculta ce-i place. Si eu ascult manele, dar exista manele de calitate si manele nasoale (gen Brandy-Dau cu sabia :lol: ), depinde daca le asculti in asa fel incat sa auda tot cartieru' sau numai tu. Eu nu pot sa-i inteleg pe astia cu Dacia care, la masini care de-abia prind 140 le pun eleroane. Un eleron intra in functiune la viteze mult mai mari. Am mers cu masina constant si cu 100 si cu 140 si pot sa-mi dau seama de efectul aerodinamicii la masina. Ce are cretinul ala pe masina ii foloseste doar cand atinge 200 la ora; viteza pe care o prinde doar in cadere libera :lol:

Share this post


Link to post
Eu nu pot sa-i inteleg pe astia cu Dacia care, la masini care de-abia prind 140 le pun eleroane...

Pai stai mai Laure... tu crezi ca ala si l-a pus acolo ca sa il apese pe sosea? Si la pus ca sa fie el mai cu motz decat ceilalti, e un d-ala caruia ii place sa stie ca intoarce lumea capu dupa el... si probabil nu realizeaza ca tot ce reuseste e sa stirneasca un zimbet si o exclamatie ("Iete si pa tzaranu asta!")

 

... Si eu ascult manele, dar exista manele de calitate si manele nasoale [...] depinde daca le asculti in asa fel incat sa auda tot cartieru' sau numai tu.

Toata stima ca le asculti sa auzi numa tu! Respekt!

Totusi... aaa... ce-i aia o "manea de calitate" ? :shock: :roll: :? :amazed:

Share this post


Link to post
depinde daca le asculti in asa fel incat sa auda tot cartieru' sau numai tu

 

Eu m-am referit la genul care merge cu geamurile coborate si cu muzica (manele in cazul de fata) la volum maxim. Si mai au si obiceiul sa merga printre stardute la 2 nopatea si trezesc tot cartierul.

Share this post


Link to post

Din ce disting eu din poza asta trenurata asta are doua tobe de motor... nu ornament... sa vezi paraiala dr...

Share this post


Link to post

Vizionat siteul de mai sus... concluzia: kitch-uri!

Share this post


Link to post

Păi la ce v-aţi fi aşteptat ? asta se cere, asta vinde la noi... încă mai visez şi eu ziua când voi putea discuta cu o firmă de modificări auto care să nu strâmbe din nas când duci o maşină sub 25 kEUR, care e dispusă să-şi asculte clientul, să-l sfătuiască cum e mai bine să facă şi nu cum să-l jupoaie de bani.

 

Până una alta, la noi sunt la mare căutare stickerele ce imită buşonul de benzină argintiu şi LED-urile albastre :rambo:

Share this post


Link to post
Până una alta, la noi sunt la mare căutare stickerele ce imită buşonul de benzină argintiu şi LED-urile albastre

As mai adauga stopurile de culoare neagra, de nu vezi cind se aprinde becu de frina!

Share this post


Link to post

curentul asta de kitch a inceput din alta parte si se numeste rice (de la asiatici).. de acolo se inspira si ai nostrii .. mai ales din cauza unor filme populare ca f2f si jocuri ca nfs u

 

neoane, wing-uri imense, body kit-uri , abtibilduri si alte chestii inutile

fiecare "baietash de cartier" isi "tuneaza" masina in ziua de azi

 

http://www.ricecop.com/

http://www.riceboypage.com/

http://www.molestedcars.com/rice.html

Share this post


Link to post

Si pe mine ma stresa NFS U cand castigam cate o cursa iar ei in loc sa-mi dea un nos mai barbar, un chip tuning etc etc imi aratau ca tre sa fiu fericit ca imi dau nu's ce kkt de vinil. Doar nu vinilul imi face masina mai buna. Ma doare undeva de parerea altora de cum arata masina mea. Important e cum pleaca de la stop si alte chestii, nu le insirui aici, stiti voi.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...