Jump to content
Sign in to follow this  
emi2009

Radare fixe si mobile

Recommended Posts

...vazut aseara: Pasajul Unirii, iesirea inspre Cantemir: pe tavan, o cutie gri, curata (=> noua!) da' cam mare... aprox. 30cm/30 si inalta de vreo 10! Am trecut pe sub ea cu vreo 70, da' ma mai uit odata in seara asta!

Share this post


Link to post

Sa speram ca nu incep sa ne curga amenzile pa acasa ca daca e asa merg cu bicicleta.

Share this post


Link to post
...vazut aseara: Pasajul Unirii, iesirea inspre Cantemir: pe tavan, o cutie gri, curata (=> noua!) da' cam mare...

...Bai, nu m-am tampit! Dar aseara nu mai era... :?: :?:

Share this post


Link to post

La tinretului a fos dar a stat doar 2 zile. Ori isi dau sema ca nu e vad bun ori n-au suficiente si le plimba prin Bucuresti :P

Share this post


Link to post
...Bai, nu m-am tampit! Dar aseara nu mai era... :?:  :?:

sigur n-aveai o musca pe parbriz? :lol:

Share this post


Link to post

..acum asa ca sa fiu si eu al draq ..ptr NFS ...nu faci tu o rubricxa la cafenea cu INSECTAR !?...Asta ptr. mustele tale !!! :) )))))K sa vezi si tu cum e !!!.....

Share this post


Link to post
Pe al 5-lea stilp de lumina (incepind sa numar dupa cei cu ornamente) exista o cutiutza suspecta, care NU EXISTA PE CEILALTI STILPI ! E o chestie cam de marimea si forma unei cutii de dischete (sau nitel mai mare), alba, si care are in partea care "priveste" spre strada un fel de plastic sau cauciuc translucid, numa' bun ca o eventuala camera de luat vederi sa filmeze prin el si in acelasi timp sa fie protejata de intemperii.

Ma rog, nu-s sigur ca era o camera de luat vederi... dar ar putea fi

 

Ca sa zic asa, multe dintre ele sunt simple antenutze GSM :D :D :D

Share this post


Link to post

Exact astea sunt

Share this post


Link to post

Hai sa nu o mai dam in povestiri nemuritoare. Multe dintre cutiutele alea, inclusiv cele din pozele de mai sus sunt microcelule GSM puse special in zonele cu trafic rutier intens pt cei ce vorbesc la mobil in mers. asa ca...Luc avea dreptate

Share this post


Link to post

Multe , dar insemna ca exista si radare.

Share this post


Link to post

pentru asta nu bag mina in foc dar cele din fotografii sunt sigur microcelule GSM (iuzar stie :twisted: )

Share this post


Link to post

Poate ar fi util un tipic nou : Radare - Locatie

Share this post


Link to post

Mai nenea Iuzar ce stii mata si noi nu? :osanale:

Share this post


Link to post

Nenea, eu este pe meserie :lol:

 

 

nu, pe bune, eu lucrez la $^%(*%# si sunt ale noastre

Share this post


Link to post

Nu fara nume please,ca ie reclama si le luam banii :noo:

Share this post


Link to post

Pai e fara nume, bre! :smoking:

Share this post


Link to post

Aseara, vreme misto si caldutz afara, am avut chef sa ma plimb cu masina pe la 11 noaptea... drum liber... asa ca am luat-o pe strazi de nebun... am ajuns pina prin Salajan... unde m-a tras un politai pe dreapta "Agent Tuzgureanu... actele la control"... s-a uitat la numere (mi se pare normal :) ) apoi m-a intrebat daca am machit ceva... nici vorba... asa ca mi-a urat o seara placuta si m-am carat. La intoarcere am luat-o pe bd. Alba Iulia... venind dinspre pta Alba Iulia spre Unirii... am vazut si minunea de pe stilp... ce m-a mirat a fost ca desi era pe partea dreapta in directia mea de mers... chestia aia alba era indreptata sa-i ia pe aia de pe sensul alalalt.

Dar ati zis ca nu-s radare ci antene... ok... nu va contrazic ca n-am avut detectorul la mine. Da' maine promit sa trec p-acolo cu el in functiune!

 

Scuze... aberez si eu nitel... e aproape 2 noaptea si n-am somn. :(

Share this post


Link to post

NFS-ule, chiar daca ai detectorul la tine s-ar putea sa-ti urle pt ca sunt microcelule GSM si emit si ele. Nu stiu daca detectorul tau "miroase" banda de 900 Mhz

Share this post


Link to post

Care va sa zica: am trecut in seara asta cu detectorul pe linga stilpul din anuntul meu de mai sus... liniste si pace. Asadar dispozitivele care arata ca cele din pozele lui Viper... [color="red">nu sunt radare![/color] :thumbr:

Share this post


Link to post

..ceea ce era evident.. :lavolan:

Share this post


Link to post

cred ca politia romana s-ia mai tras un lot de radare , montate acum pe dacia solnita albe. azi am vazut pt prima data asa ceva.

Share this post


Link to post

am vazut si pe dacia 1300 in prahova. :-D

Share this post


Link to post

Eu stiu de mai bine de 2 ani de zile radar de tip nou pe o rabla de Dacia Break ce isi face rondul Vaslui-Solesti. Sunt curios de cate ori e mai scump radarul decat masina.

Share this post


Link to post

Asta vara am vazut in zona Tirgu'-Neamt radar nou in Dacia Break :shock: :?: , de data asta noua . :shock:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...