Jump to content
Sign in to follow this  
boty

Catalog Piese

Recommended Posts

Am vazut la magazinele de piese Daewoo Radacini un catalog cu codul reperelor si fotografia lor (exemplu puntea spate cu toate reperele ce vin montate pe ea numerotate si pagina cu denumirea reperelor si codul )astfel incat sa nu dea gres la livrare. Am vrut sa cumpar niste piese dar nu stiam exact denumirea lor dar stiam unde vin montate ,vanzatorul a scos catalogul am pus degetul pe imagine si astfel a stiut ce sa-mi vanda .Ar fi interesant sa facem rost de un astfel de catalog.

 

Interesant este ca acele imagini arata exact ordinea de montare si contin absolut toate reperele de la rulment la saiba sau dop de plastic ,lucru care poate ajuta pe cei ce doresc sa faca interventii acasa.

 

VIPER: te rog nu mai posta consecutiv...

  • Like 1

Share this post


Link to post

cateva are si nicubarbu pe pagina lui, de tico, matiz si cielo parca...

Share this post


Link to post

Viper a fost o greseala si nu o sa se repete. Multumesc de atentionare.

relu17 multumesc mult asta este exact ce cautam.

Edited by boty

Share this post


Link to post

@relu17: super, asa mi-am gasit un furtunash ordinar pe care nu stiam cum il cheama!

Share this post


Link to post

Link-ul catre catalogul postat mai sus il stiu de la ovi_jer. Asa ca lui trebuie sa-i multumiti :drinkers:

  • Like 1

Share this post


Link to post

Exista si un link catre catalogul pentru Espero ?

Share this post


Link to post

Nu ai fost curios sa dai click pe link-ul pus de relu17?

Share this post


Link to post

Aah, sorry, asta e cand ti-e lene; merci mult.

Share this post


Link to post

Pentru cei intersati ,am catalogul de piese pentru Nubira I in format pdf, dar are 32 Mb... Nu stiu cum sa-l fac public...Propuneti voi si vi-l trimit...

LATER EDIT: Am pus catalogul pe manualedaewoo@yahoo.com si ... "still searching" manual utilizare Nubira I...

Edited by nino

Share this post


Link to post

Mai are cineva manualul asta de piese? Am gasit pe un site de vanzari piese, dar parca mi-ar fi mai usor daca l-as avea pe pc.

 

LE: Ma scuzati! L-am gasit! http://anagabriela.ro/Manuale%20Daewoo/Cie...%20de%20schimb/ ; ma uitasem de nu stiu cate ori pe site si nu il vazusem...eh... :|

Edited by banzay

Share this post


Link to post
Mai are cineva manualul asta de piese? Am gasit pe un site de vanzari piese, dar parca mi-ar fi mai usor daca l-as avea pe pc.

 

LE: Ma scuzati! L-am gasit! http://anagabriela.ro/Manuale%20Daewoo/Cie...%20de%20schimb/ ; ma uitasem de nu stiu cate ori pe site si nu il vazusem...eh... :|

DA! Asta il am si eu si e foarte util cand ai nevoie de indicatii pentru anumite operatii care le poti face la colt de bloc, sau in curte la tara! Problema e ca daca nu ai laptop nu prea poti consulta manualul decat daca listezi pagina/paginile care te intereseaza! E bine sa-l stocati in PC-uri. INCA O CONDITIE: rabdare si timp de studiu!

Share this post


Link to post

Un manual pentru Nubira II? (Pe site e doar de Nubira I)

Share this post


Link to post

Chiar! NU are nimeni manualul pentru Nubira II??

Share this post


Link to post

Stiu ca e dublu post, scuze, nu am cum sa editez, a trecut timpul in care as fi putut sa o fac.

 

Deci, infuriat de faptul ca multi nu au catalogul de piese pentru masina din dotare, am purces astazi si am "facut rost" de colectia completa de astfel de cataloage pentru gama Daewoo. Ca urmare, incepind din acest moment, am cataloagele (de piese) complete pentru: Cielo, Damas, Espero, Leganza, Matiz, Nubira, Nubira2, Tico :) >-

 

In total au cam 500 MB, deci este exclusa trimiterea prin mail. Nu pot sa il pun pe un server ( din motive de ©) si nici nu ma apuc sa fac selectii pentru o anumita masina. Daca exista doritori, din Bucuresti, ne intilnim si il luati pe un stick USB sau CD.

Share this post


Link to post

Salex il vreau eu neaparat pe ala de N2. Cand ne vedem vin cu stiku sa-l iau.

Share this post


Link to post

Ala de nubira 2 e pe anagabriela Cristi.

Share this post


Link to post

Eu ma refeream la catalogul de piese nu la manualul de service. Pe primul il am, pe al doilea nu.

Share this post


Link to post

Pls..vreau si eu catalogul de piese pt. tico.Chiar incerc de ceva timp sa identific o piesa.

Share this post


Link to post

salutare

 

abia acuma vad si eu post-ul tau despre catalogu de piese daewoo. doar de CIELO ma intereseaza.

nu-s din bucuresti, dar transferu de fisiere se poate face super OK pe transfer.ro sau incearca pe RapidSHARE.

pe transfer sigur merge. foloseste-l cu incredere ... pana la 1 GB (daca doresti sa mi-l trimiti, adr de mail este gallovex@gmail.com)

sau, daca crezi ca e ok ... fa un CD si trimite-l prin posta sau curier. platesc eu transportu si CD-u.

 

am gasit un catalog de piese de la CIELO, de pe 4tuning, dar nu cred ca e complet. ii lipsesc cateva imagini, dar e destul de interesant ca si alcatuire. are 30 MB. il salt pe RapidShare aici (alegi free user, astepti cateva sec si downloadezi) (vedeti ca merge de max 10 ori la download, asa ca sorry pt ceilalti useri peste 10 ... si dupa 90 de zile il sterg ei automat)

 

sper sa nu fie probl de reclama sau alte cele. incerc sa fiu util

 

salutari

 

kr!s

 

p.s. daca vrei, lasa-mi un PM cu nr de mobil, sau adr de mess sau zi-mi unde sa iti dau adresa de livrare, in caz ca te gandesti sa-l trimiti prin posta.

 

multumiri anticipat

Share this post


Link to post

pe al lui Kr!s l-am luat.Acum,daca l-ar pune si Sarex pe cel de Cielo unde de unde poate fi dat jos de cei interesati ar fi super.Spun asta pt ca nu sunt din Bucuresti si nu ma pot intalni personal cu el sa il iau.

O zi buna si spor in trafic!

Share this post


Link to post

Am o mare rugaminte: are cineva idee unde gasesc un asemenea catalog pentru Chevrolet Aveo (fostul Kalos)? Mii de multumiri anticipate!

ps: scuze, abia acum am realizat ca sunt pe topicul CNEL...

Edited by costinel

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...