Jump to content
Sign in to follow this  
balaurici

Unde Sa Pun O Statie Emisie Receptie Pe Matiz

Recommended Posts

V-as ruga sa imi spuneti, cei care au, unde si cum as putea monta o statie emisie receptie pe un Matiz. In ce loc ma sfatuiti sa o montez, undeva sa am acces rapid la ea. Ca sa nu mai deschid si alt topic, v-as ruga, de asemenea, sa imi spuneti unde as putea sa pun o tableta samsung 10.1 inch. E destul de mare pentru a fi montata pe parbriz. si as vrea sa pot beneficia de gps-ul ei. Va multumesc pentru informatii.

Share this post


Link to post

Scuza-ma, dar la ce-ti trebuie statie de emisie-receptie pt. un Matiz? Cu un Matiz nu economisesti asa mult timp mergind cu 59 km/h in localitate (limita pina la care politia nu te opreste) sau cu 110 km/h in afara. Nu luam in calcule autostrada. Iar un GPS de 10.1 inch+parasolare lasate vara, iti mai ramine cam 60% din parbriz liber. Nu mai vorbim noaptea cind iti mai vine si lumina din monitor cu toate setarile pt. condus nocturn.

Share this post


Link to post

Pe undeva ai dreptate, dar daca tot am primit cadou statia, as vrea sa o pun pe undeva prin masina. Tableta nu as vrea sa o pun taman pe parbriz, sunt constient ca ocup jumatate din el. De aceea voiam ceva idei. Multmesc pentru ele.

 

 

Share this post


Link to post

Statia se poate pune sub scaun :) MirceaB, am prins si 140 in localitate, deci statia e buna.

Share this post


Link to post

Am rezolvat problema cu niste scai si am plasat-o pe bord. E si usor de dat jos, nici nu incomodeaza.

Share this post


Link to post

Vezi ca la un accident sau frana brusca te trezesti cu ea in brate...

Share this post


Link to post

Nu incape sub casetofon? Nu stiu exact la matiz daca se scoat afara cutia aia de sub casetofon cred ca incape. La mine asa e prinsa, e drept ca nu-i matiz, si am facut atasat de statie un suport in care pun microfonul.post-10203-0-34927800-1360940890_thumb.jpg

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Se scoate in 30 de secunde, este doar presata cu 2 bucati de polistiren(ala verde se sub ea). Dar doarme in masina, masina in garaj si garajul in curte. :mrgreen: . Antena o desfiletez din suport ca da in tavanul garajului.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Nu pot ca pe urma imi iese antena in bucatarie :scarpin:

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...