Jump to content

Recommended Posts

Un pret pentru o toba finala la un matiz din 2003, motor 0.8, 38 kw?

 

 

Salutare,

 

Pentru Matiz 2003 imi da urmatorul sistem de esapament ( vezi foto )

 

post-16787-0-83016600-1380969980_thumb.png

 

Oferta de pret:

 

- MTR = 205 RON ( pe comanda 18 zile lucratoare )

- VENEPORT = 255 RON ( pe comanda 2 zile lucratoare )

- ASSO = 310 RON ( pe comanda 1 zile lucratoare )

- BOSAL = 323 RON ( pe comanda 1 zile lucratoare )

 

Daca ai sistemul de esapament de mai jos ( vezi foto ), dar ar fi ciudat pentru ca este in 1998-2000 sa-mi zici, pentru ca ar fi mai ieftin :) .

 

post-16787-0-58471600-1380970599_thumb.png

 

Daca ai si alte intrebari/nelamuriri iti stau la dispozitie cu placere :) .

 

O zi buna,

Florin

Edited by Florin_Auto

Share this post


Link to post

Buna seara.Toba finala este ca si cea din a doua poza.Daca poti sami zici un pret pentru a 2 ar fii super, si daca poti sa-mi zici care e diferenta dintre prima si a doua pentru ca ai zis ca e din 1998-2000?Multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Buna seara.Toba finala este ca si cea din a doua poza.Daca poti sami zici un pret pentru a 2 ar fii super, si daca poti sa-mi zici care e diferenta dintre prima si a doua pentru ca ai zis ca e din 1998-2000?Multumesc anticipat

 

Buna seara,

 

Teoretic pe masina din 2003, conform programului trebuia sa ai toba ca cea din prima imagine. Diferenta din cate vad eu este doar vorba doar de forma si difera intermediara si catalizatorul. Daca masina ta a venit echipata cu toba ca in a 2-a poza nu este nici un fel de problema :) ( asa cum la Renault-uri Megane berlina am intalnit sa aiba etrieri de hatchback si sa nu ne dam seama de ce nu se potrivesc placutele, asa si la tine cu toba, e foarte bine ca ai recunoscut-o din poze si prin acest lucru iti si multumesc :D ). Deci, ramane sa te bucuri ca masina ta a venit echipata cu toba 98-00 pentru ca este mai ieftina :) .

 

Asadar, sa revenim la oferta de toba finala pt a 2-a poza:

 

post-16787-0-89676300-1381009613_thumb.png

 

ASAM = 144 RON ( disponibiltate 2-3 zile lucratoare )

WALKER = 208 RON ( dispozinibilitate 1 zi lucratoare - STOC )

BOSAL = 208 RON ( disponibilitate 1 zi lucratoare - STOC )

ASSO = 242 RON ( disponibilitate 2-3 zile lucratoare )

 

Verifica daca mai ai suporti buni ( apar in foto cu urmatorul cod 255-381 ) pentru ca daca tot schimbi toba si vrei sa faci o treaba buna, e pacat sa fie rupt vre-unul.

 

Cu multa placere :) .

Daca mai ai vreo alta intrebare sau mai doresti o alta oferta, iti stau la dispozitie.

 

Seara buna,

Florin

Share this post


Link to post

Buna ziua si in primul rand scuzati de deranj.As mai avea cateva intrebari :D aca o sa comand o toba asam imi va ajunge pana vineri ?(cel tarziu vineri ca trebuie sa ma duc la o nunta cu masina) si cat ar fi transportul pana in cluj?care e diferenta intre toba falke si asam?(am vazut ca pretul e cam acellasi).si o ultima intrebare e daca aveti ceva aparatoare care se pune intre imbinarea tobei intermediare si ce finala si vine exact pe sub rezervorul de benzina?multumesc anticipat :)

post-40977-0-55179200-1381056414_thumb.jpg

Edited by fafunu

Share this post


Link to post

Buna ziua si in primul rand scuzati de deranj.As mai avea cateva intrebari :D aca o sa comand o toba asam imi va ajunge pana vineri ?(cel tarziu vineri ca trebuie sa ma duc la o nunta cu masina) si cat ar fi transportul pana in cluj?care e diferenta intre toba falke si asam?(am vazut ca pretul e cam acellasi).si o ultima intrebare e daca aveti ceva aparatoare care se pune intre imbinarea tobei intermediare si ce finala si vine exact pe sub rezervorul de benzina?multumesc anticipat :)

attachicon.gifaparatoare.jpg

 

Buna ziua,

 

Nu este nici un deranj :caaalm: .

 

Daca comandati toba ASAM azi, imi ajunge mie marti, cum imi ajunge trag o fuga la posta si o trimit... Deci, marti daca o trimit, teoretic prin Posta Romana ar trebui sa ajung joi, cel tarziu vineri. Cu firmele de curierat nu lucrez, dar daca doriti va pot trimite prin DragonStarCurier pentru ca are preturi mai mici si va ajunge a 2-a zi ( va uitati dumneavoastra pe site la ei si calculati). Sa va zic exact cat costa transportul nu pot, pentru ca nu stiu ce greutate are toba, cred ca undeva la 10kg. Oricum, cum primesc toba o pot cantari si va zic exact cat va costa. Va las mai jos tarifele pentru 10 kg prin Posta Romana:

 

- Cu plata anticipata in cont BCR / ING => aproximativ 20 RON

- Cu plata ramburs la primirea coletului => aproximativ 25 RON

 

Daca aveti vreun prieten/ruda care pleaca din Bucuresti spre Cluj sau gasiti un microbuz care pleaca de la Autogara Filaret Bucuresti, va pot trimite prin sofer si il cinstim pe el ( daca nu ma insel este un autocar care pleaca pe la ora 02 noaptea si la 10 este in Cluj :) ) si aveti nevoie urgenta de toba, pot trage o fuga si sa vi-o si trimit.

 

Diferenta intre Falke si Asam => Falke nu mai fabrica tobe pentru matiz. Amandoua au aceeasi calitate (teoretic), dar eu inclin mai mult spre ASAM. Oricum, daca doriti calitate si protectie coroziva foarte buna, va recomand cu mana pe inima WALKER-ul, stiu ca e mai scump cu 65 de lei, dar se cunoaste diferenta cu siguranta :) .

 

Din pacate, aparatoare nu o face nici un producator pe aftermarket, ci doar pe original si sigur nu va ajunge pana vineri :D , normal durata de transport pentru piese originale este de 3-5 zile lucratoare.

 

In caz ca doriti sa comandati de la mine, va rog daca se poate sa imi lasati intr-un mesaj privat numarul dumneavoastra de telefon, impreuna cu adresa de livrare.

 

Cu multa placere!

 

O zi buna,

Florin

 

 

Edited by Florin_Auto

Share this post


Link to post

Kit ambreiaj,spark,motor 0,8.Daca se poate si pret pe componente.Multumesc!

P.S.Am nevoie de piese maine la praz.

Share this post


Link to post

Buna ziua,

 

Kit ambreiaj

- EXEDY = 209 RON

- KM GERMANY = 215 RON ( RECOMAND !!! ). Are un var pe Matiz-ul lui si este foarte multumit de el :D .

 

Pe componente mai ieftin:

- DISC AMBREIAJ SECO = 85 RON

- PLACA AMBREIAJ SECO = 90 RON

- RULMENT PRESIUNE ASHIKA = 90 RON

 

La Chevrolet/Daewoo este foarte ieftin ambreiajul si nu se merita sa schimbati doar o componenta :) , parerea mea :caaalm: .

Totodata pentru o oferta completa, alta data va rog sa imi lasati si anul masinii si numarul de KW.

 

Desigur, maine pe la ora 11-12 imi este livrat mie si puteti veni sa il ridicati.

V-am trimit PM cu numarul meu de telefon.

 

O zi buna,

Florin

Share this post


Link to post

- OFERTA NOUA -

!!! LIQUIMOLY - Spray rugina XXL 600ML => 25 RON !!!

Descriere: Desprinde suruburile si piulitele intepenite intr-o perioada scurta de timp, dizolvand rugina.

 

post-16787-0-04741000-1381328047_thumb.jpg

!!! ULEI CEPSA STAR AVANT SYNT 10W40 4Litri => 62 RON !!!

post-16787-0-34813600-1381328312_thumb.jpg

* Pentru alte piese/consumabile nu ezitati sa ma contactati aici sau pe PM si va raspund cu placere :) " alt="smile.png">.

O zi buna,

Florin

Edited by Florin_Auto

Share this post


Link to post

Salutare,

!!! ANTIGEL MTR - la super pret !!!


Antigel MTR G11 Blue Line CONCENTRAT = 14 RON / LITRU
Antigel MTR G12+ Red Line CONCENTRAT = 16 RON / LITRU

Livrarea produselor se face in zona Liberty Mall - Trafic Greu , Bucuresti sau prin Posta Romana.

Produsele se livreaza in 1-5 zile, depinde daca sunt pe stoc.

Pentru orice alta intrebare va stau la dispozitie aici sau pe PM.

Mai multe detalii despre ele gasiti in poza atasata.

post-16787-0-13594200-1382611105_thumb.png

O zi buna,
Florin :)

 

Share this post


Link to post

Salut!Imi zici si mie,te rog,cat m-ar ajunge un kit de distributie,un set de bujii(am gpl),un filtru de aer,un filtru de ulei si uleiul(Am Castrol Magnatec),pentru un Matiz din 2006 euro3?

Share this post


Link to post

Salut.Vreau si eu un pret pentru GM 09115220 si GM 09115253.

Multumesc.

Share this post


Link to post

Salut!Imi zici si mie,te rog,cat m-ar ajunge un kit de distributie,un set de bujii(am gpl),un filtru de aer,un filtru de ulei si uleiul(Am Castrol Magnatec),pentru un Matiz din 2006 euro3?

 

 

Salut.Vreau si eu un pret pentru GM 09115220 si GM 09115253.

Multumesc.

 

Salutare,

 

V-am raspuns pe PM la amandoi.

 

Imi cer scuze de raspunsul tarziu, dar din pacate GMCLUB-ul nu m-a anuntat pe mail ca am primit un reply pe topic :( .

 

Seara buna,

Florin

Share this post


Link to post

Ma intereseaza pt masina mea skoda fabia an 2007 break serie TMBJJ46YX84043951 DIESEL 1422 70 CP discuri fata si placute

 

Share this post


Link to post

Ma intereseaza pt masina mea skoda fabia an 2007 break serie TMBJJ46YX84043951 DIESEL 1422 70 CP discuri fata si placute

 

 

Salutare,

 

Vei primit o oferta exacta maine sau cel tarziu luni in jurul pranzului. Am trimis cererea ta de pret colegilor de la piese originale, pentru a identifica discurile si placutele pentru modelul tau de masina, pentru ca sunt 3 diferite. In caz ca stii dimensiunile sau ai vreun cod imi poti spune si iti dau oferta chiar acum :) .

 

Mersi!

 

Seara buna,

Florin

Share this post


Link to post

 

Salutare,

 

Vei primit o oferta exacta maine sau cel tarziu luni in jurul pranzului. Am trimis cererea ta de pret colegilor de la piese originale, pentru a identifica discurile si placutele pentru modelul tau de masina, pentru ca sunt 3 diferite. In caz ca stii dimensiunile sau ai vreun cod imi poti spune si iti dau oferta chiar acum :) .

 

Mersi!

 

Seara buna,

Florin

 

Revin, ti-am trimis oferta pe PM.

 

O zi buna,

Florin

Share this post


Link to post

Ho Ho Ho !



post-16787-0-45042900-1386268342_thumb.jpg

Anul acesta Mos Nicolae vine cu oferte speciale la uleiuri auto&moto pentru masinute&motociclete cuminti! :)

Oferta o aveti atasata mai jos, dar si pe site: http://www.lovemycar.ro

DENUMIRE PRODUS PRET

ULEI MOTOR AUTO PROMO

CEPSA STAR 10W40 4L - 59.99 RON
CEPSA STAR SYNTHETIC 5W40 5 L - 103.99 RON
CEPSA STAR SYNTHETIC 5W30 ECO 5 L - 97.88 RON

MTR AUSTROIL EVOTOP 10W40 5L - 64.99 RON

WOLF GUARDTECH 10W40 5L - 69.99 RON
WOLF MASTERLUBE SYNFLOW PLUS 0W40 5L - 99.99 RON
WOLF MASTERLUBE SYNFLOW PLUS 0W30 5L - 74.99 RON
WOLF Vitaltech 5W40 5L - 81.99 RON
WOLF Masterlube Synflow de ce 5W30 5L - 89.99 RON
WOLF GUARDTECH 15W40 SL/CF 5L - 61.99 RON
WOLF GUARDTECH 15W50 SL/CF 5L - 74.99 RON

ULEI TRANSMISIE AUTO PROMO

WOLF EXTENDTECH 75W90 1L - 26.99 RON
WOLF EXTENDTECH 75W90 5L - 114.99 RON
WOLF EXTENDTECH 75W80 1L - 26.99 RON
WOLF HD Polygear 80W-90 1L - 21.99 RON
WOLF HD POLYGEAR 85W140 1L - 21.99 RON

ULEI MOTOR MOTO PROMO

CEPSA MOTO 4T URBAN 10W40 1 L - 17.99 RON
CEPSA MOTO 4T RUTA 66 SINT 10W50 1 L - 19.99 RON
CEPSA MOTO 4T R 5W40 1L - 18.99 RON
CEPSA MOTO 4T RUTA 66 20W50 1L - 15.99 RON
CEPSA MOTO 4T RUTA 66 20W50 4 L - 50.99 RON

Pentru comenzi ma puteti contacta pe:
- PM
- FB http://facebook.com/lovemycar.ro ( unde va astept si cu un LIKE :) )
- Comanda online pe site http://www.lovemycar.ro

Seara buna,
Moshu' :)

* oferta valabil 05.12.2013 - 07.12.2013

Share this post


Link to post

discuri si placute fata pentru Cielo Executive. (roti pe 14', discuri ventilate)? Un pret?

Ce recomanzi? Mentionez ca nu ma intereseaza asam sau chinezesti.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Salutare,

De astazi, 14.08.2014, Love My Car a devenit distribuitor al inca unui brand de renume: PETRONAS

In pozele atasate acestui post aveti o scurta descriere a companiei PETRONAS, dar si o oferta speciala ale lubrifiantilor PETRNOS.

post-16787-0-05887800-1408022130_thumb.png post-16787-0-85555800-1408022136_thumb.png

Pentru orice alte detalii privind produsele PETRONAS va stam la dispozitie.

Comenzi si oferte puteti lansa printr-un mesaj privat aici sau pe site: http://www.lovemycar.ro

O zi buna,
Florin

 

Share this post


Link to post

Salut,

Am o mica problema cu Epica (VIN KL1LF69RJ7B072055), in sensul ca s-au tocit sabotii de la frana de mana. Dupa semnele de uzura (un sabot tocit si celalalt nu) pare sa fie ceva in neregula cu mecanismul de autoreglare.
De aceea as vrea o oferta pentru urmatoarele repere:

- Varianta 1: schimb tot
96348594 - mecanismul complet de la frana de mana pe stanga
96348595 - mecanismul complet de la frana de mana pe dreapta

-Varianta 2: schimb doar sabotii si reglez frana de mana.
96496764 - saboti frana de mana, vreau setul complet, pentru ambele roti

Exista cumva seturi de reparatie pe aftermarket sau care sa se potriveasca de la alte masini Daewoo/Chevy? LA Epica imi da reperul cu tot cu aparatoarea din spate si tare mi-e frica de pret icon_smile.gif . Stiu ca la alte Chevy-uri se pot cumpara doar arculetele si mecanismul de autoreglaj, dar la Epica n-am gasit asa ceva in parts catalog, sau poate nu m-am uitat eu bine...

 

Ai vreun service cu care colaborezi unde sa fac operatiunea la un pret OK si sa am si garantie pe lucrare si piese?

Multumesc,
Vali

Share this post


Link to post

salut,

 

ma intereseaza niste preturi pentru:

 

un disc de frana pentru Kalos sedan 2004-produvcatori

un sensor MAP (presiune galleria de admisie)-original

 

 

si un nr de tel.

 

multumesc,

 

Florin

Share this post


Link to post

Eu am rezolvat, nu mai e nevoie! Merci oricum!

Share this post


Link to post

un nr de tel ceva? aduce-ti si piese ford fiesta? as fi interesat de un rulment de presiune sau ambreiajul complet 0733255121

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...