Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Conturi Dropbox Cu Referral

Recommended Posts

Dragi tovarasi forumisti,

 

pentru a stoca manualele si celelalte materiale de interes pentru forum am decis infiintarea unui cont Dropbox. Dropbox este un serviciu care permite stocarea de fisiere pentru a fi accesate de oriunde, prin aplicatia lor (disponibila si pentru smartphone-uri) sau prin interfata web.

 

Dropbox ofera 2 GB gratuit la abonare si un bonus de 250 MB pentru fiecare cont nou creat cu referinta la contul forumului (referral). Daca se aboneaza 32 de oameni, primim inca 8 GB de spatiu (limita maxima).

 

Cine crede ca acest serviciu ii poate fi util (mie imi este), este rugat sa se aboneze prin linkul de mai jos ca sa ajute si la cresterea spatiului disponibil pentru forum. Si voi primiti inca 250 MB la abonare folosind acest link.

 

 

Acum incarc ce manuale mai am prin calculator; linkurile din sectiunea de manuale vor fi actualizate si ele pe parcurs.

 

Multumim pentru sprijin.

Share this post


Link to post

Done.

Share this post


Link to post

Idem.

Share this post


Link to post

Facut si eu. Unde vad cat spatiu am disponibil, ca sa vad ca am facut corect? (adica sa vad daca am 2GB+ 250MB)?

Share this post


Link to post

Plusat si eu.

Share this post


Link to post

Făcut contul, doar că intru in account> referral status si nu apare decat că sunt "joined" dar fara vreun dwcc. E in regulă sau mai e ceva ce n-am văzut de completat?

Share this post


Link to post

Mi-am facut si eu cont.

Share this post


Link to post

Facut si eu. Unde vad cat spatiu am disponibil, ca sa vad ca am facut corect? (adica sa vad daca am 2GB+ 250MB)?

In account info, dupa ce te loghezi.

 

Făcut contul, doar că intru in account> referral status si nu apare decat că sunt "joined" dar fara vreun dwcc. E in regulă sau mai e ceva ce n-am văzut de completat?

 

In mailul de confirmare scrie:

Thanks for registering for Dropbox! For accepting forum@....'s invitation, we've awarded you 250 MB of bonus space. You now have a total of 2.25 GB on Dropbox!

Share this post


Link to post

Aha, deci e ok si-al meu:

Thanks for registering for Dropbox! For accepting forum@gm...ro's invitation, we've awarded you 250 MB of bonus space. You now have a total of 2.25 GB on Dropbox!

Share this post


Link to post

gata, facui si eu o cutie d-asta :)

Share this post


Link to post

Multamim ! cred ca trebuie sa instalati si aplicatia pentru a primi bonusul, la unele abonamente scrie "... has signed up for Dropbox but needs to install the Dropbox desktop application before you both receive bonus space."

Share this post


Link to post

Mi-am facut si eu contul respectiv.

Share this post


Link to post

Mi-am facut si eu cont... Am vazut ca exista si varianta pentru Android...

Share this post


Link to post

Este si de Android, si de iPhone. Multumim inca o data, am ajuns la 4 GB; inca 16 conturi pentru a completa :)

Share this post


Link to post

Am facut si eu, din pacate aplicatia nu pot sa o rulez aici (proxy settings). Incerc acasa cand ajung.

Share this post


Link to post

da, am instalat si goanga.

Share this post


Link to post

+1. Daca mai faceti si 5 pasi din tabul Get Started cum ar fi trimiterea unei invitatii, o sharuire cu cineva, uploadat ceva, ajungeti la 2.5 GB :D

Share this post


Link to post

Pentru cei interesati, exista varianta si pentru Blackberry.

Share this post


Link to post

S-a facut si aici. Instalam acasa aplicatia sa se beneficieze de bonus.

Share this post


Link to post

Drop si eu.

Edited by ileana

Share this post


Link to post

+ 1 de la moshu sebian, ca mai aveam o adresa de mail fara cont dropbox ;)

 

Eu pe Android folosesc combinatia Titanium Backup Pro + Dropbox pentru back-up in cloud

Share this post


Link to post

Multumesc pentru sprijin :) >-

 

Nu uitati sa instalati si aplicatia pentru a incheia bonusul, sunt destul de multe conturi care n-au incheiat inregistrarea.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...