Jump to content
Sign in to follow this  
raven84

Agresivitatea

Recommended Posts

... de ce nu se poate renunta la sarcasmul asta ridicol?

Simplu, pentru ca sarcasmul este o reactie linistita la agresivitatea ridicolului.

Share this post


Link to post

Tolin, pe vremea cand forumul era tanar iar userul avea un afc in coada, am vazut ca in loc de sarcasm si agresivitate exista cu totul altceva...

  • Like 1

Share this post


Link to post

Tolin, pe vremea cand forumul era tanar iar userul avea un afc in coada, am vazut ca in loc de sarcasm si agresivitate exista cu totul altceva...

 

Atunci construiam o mostenire, acum ma vad obligat s-o apar.

Share this post


Link to post

Da "preacuvioase", respect, valoare calitate...ai? Sau crezi ca luand in deradere topicul asta ai demonstrat cat de zmeu esti? Te rog sa intelegi ca nu am initiat acest topic ca sa ma contrez cu tine, cu Tolin, cu Tommy sau cu altii ci pur si simplu am semnalat o problema majora a forumului. Sunt convins ca dincolo de sarcasm si de replicile astea inutile exista un om capabil sa inteleaga ce se vorbeste aici.

Bine, uite, sunteti satuli sa reluati la nesfarsit aceleasi probleme nu? Pai atunci de ce nu refaceti regulamentul? Voi aveti puterea sa o faceti. Pierdeti ceva? Hai sa fim seriosi, reclame nu prea sunt pe forum deci bani din lipsa de vizualizari nu se pierd prea multi, in schimb daca se creeaza reguli mai stricte, se vor sorta automat si oamenii nu credeti?Mostenirea va fi in siguranta...

Edited by raven84

Share this post


Link to post

Pai de ce crezi tu ca eu am postat acel filmulet ca sa ma contrez cu tine? Am facut-o ca sa imi sustin un punct de vedere.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ai postat acel filmulet ca sa... hmm chiar nu imi dau seama de ce pentru ca nu suntem pe Dacia Club, nu ne ocupam de asemenea tiuning, nu ne inchinam la Gutza si nici nu punem capace de imitatie de capace de jante de BMW la niste CMS-uri in trei buloane si evident...nu suntem la iarba verde. Deci ce punct de vedere sustii?

Sa mai amintesc si de alte minuni, cum ar fi aia ca user-ul @augustinionut (altfel groaznic de enervant) e mereu la -60 cu reputatia, si ca a ajuns odata la acest minus 60 in mai putin de 24 de ore?

Astea sunt situatii normale?

Edited by raven84
  • Like 1

Share this post


Link to post

Sa mai amintesc si de alte minuni, cum ar fi aia ca user-ul @augustinionut (altfel groaznic de enervant) e mereu la -60 cu reputatia, si ca a ajuns odata la acest minus 60 in mai putin de 24 de ore?

 

Explicatia unuia dintre aroganti: "a baut berea din PET cu dop cu tot", Altfel, motivatia o gasesti in replicile de aici (4771-4777):

http://www.gmclub.ro...post__p__502438

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Tolin, de-a dracu, si cu un pet la bord, tot nu as vorbi discutii, cum faci tu. Ma intriga ca ai "poza" de la profil neconforma cu regulamentul. Ca atunci cand am avut poza de la profil neconforma cu regulamentul am fost sanctionat. Ca atunci cand cineva posteaza intr-un topic te simti "obligat" sa postezi, desi ce postezi e cam ca un fel de filosofie; fa-te dom'le budist :D . Ca zmeu si tomi se simt obligati sa ia lumea peste picior. Lasati forumul sa respire, si munca de lamurire s-o faca moderatorii. Ca de aia "ie" moderatori, ca daca nu le-ar placea s-ar lasa de moderat. Sa mai zica nushcare ca pozele "e" prea mari,desi nu-i obliga nimeni sa le deschida. Ocupa spatiu si webhostingul costa? De asta ar trebui sa se planga adminul, nu userul de rand. A, voi nu sunteti de rand 71000000.gif

Apropos, "motivatia" (cu userul anonim) de a-mi lua minus e ulterioara minusurilor.Doar Vaxxi poate sa elucideze "misterul", dar n-o face.

Edited by augustinionut
  • Like 1

Share this post


Link to post
Daca exista vre-o solutie la asta, abia astept s-o export si pe masini.ro :D

Da, da, daa... O data vede nasu'...

 

PS intre timp s-a starnit (impersonalul mult dorit) "agresivitatea" unui supermod. Astept interventia divina a unui admin care sa trimita discutia la culcare.

Nu se va intampla asta.

 

Imi pare rau Mircea, aici te inseli, cel putin din punctul de vedere al initiatorului acestui topic care pur si simplu s-a ingrozit de ce a vazut in cel putin doua topicuri de pe sectiunea masina mea. E drept, si cel doi useri scandalagii au partea lor de vina care trebuia sanctionata (strict parerea mea) cu un suspend sanatos insa sunt si cateva persoane cu vechime pe forumul asta care au accentuat mult problema.

Nu ma insel deloc. Tu ai vazut dintr-o parte, eu iti spun cum se vede de aici, de la "butoane". Reactia persoanelor cu vechime, cum le spui tu a fost generata de lipsa de actiune a moderatorilor. Si asta este cam cum era o data faza aia cu "nu trageti in pianist, face si el ce poate". Din pacate, cu ani in urma cand un moderator intra pe un topic cu probleme era intotdeauna secondat de cel putin inca unul. Eu nu pot da warn daca un user comenta actiunea mea, asa e fair play sa nu fii subiectiv, un altul o poate face. Plus principiul clasic "daca doi iti zic ca esti beat te duci si te culci" pe care unii useri il aplicau rapid si astfel de manifestari erau inabusite in fasa. De ceva timp insa raportul de forte este invers si atunci unii useri vechi sau fosti moderatori reactioneaza. Cei drept la limita regulamentului, dar scuzabil.

 

Cred ca ma reapuc de "culturism". Si-mi pun si poza la avatar.

Off topic ca de obicei... Eh, ai 80%, daca faci sarbatorile fara forum poate ai timp mai mult de PET-ul ala de care amintea Tolin...

 

Cred ca se poate si altfel si voi stiti asta. Modificati regulamentul, educati masele. Pana la urma, acum 5-6 ani si voi erati altfel, sub nivelul de acum oare nu trebuie si altii sa invete si sa evolueze?

Regulamentul nu trebuie modificat, doar aplicat.

 

Tolin, pe vremea cand forumul era tanar iar userul avea un afc in coada, am vazut ca in loc de sarcasm si agresivitate exista cu totul altceva...

Pe vremea aia nu venea o putza cu urechi sa-l injure...

  • Like 3

Share this post


Link to post

Mircea, ce e asa de greu in aplicarea regulamentului incat sa nu se poata face, revenim la problema drobului de sare de pe soba?!?

 

Augustine, tu chiar vorbesti, da nu discutii ca alea sunt coerente :) ) .

Share this post


Link to post

Tolin, de-a dracu, si cu un pet la bord, tot nu as vorbi discutii, cum faci tu. Ma intriga ca ai "poza" de la profil neconforma cu regulamentul. Ca atunci cand am avut poza de la profil neconforma cu regulamentul am fost sanctionat.

Iar confunzi poza cu avatarul din . Cum vrei tu sa-mi schimb eu poza ? Cand eu eram amenintat de catre juni sub 18 ani care postau la "masina lui tata" sa-mi feresc spatele, nu era normal sa-l prezint in poza, sa stie si ei pe cine sa caute, sa nu atace pe strada vreun cetatean pasnic ? Am auzit eu atunci vreo atitudine de condamnare a agresivitatii animalice din partea celor care astazi implora: "Nu mai da, Maitre !" ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Mircea, esti sigur ca postul meu despre culturism e offtopic? Eu zic sa mai ceri o parere. Daca cumva imi iau suspend pentru poza de la avatar, si tolin nu, inseamna ca nu respecti regulamentul nici tu.

Share this post


Link to post

Augustine, da, esti offtopic, tu esti permanent offtopic, plus ca ai treaba cu capra vecinului,

plus ca poza de la avatar a lui Tolin este regulamentara, plus ca .. tu nu esti Tolin.

Dar spor! :drinkers:

  • Like 1

Share this post


Link to post

Vreti sa incetati? Am senzatia ca intr-un mod sadomasochist chiar va place sa va contrati in continuu, fara sa tineti cont de nici o culoare de modul in care distrugeti forumul asta si il poluati cu discutii inutile.

Maestre Tolin, toate datele tehnice de care am dat pe forumul asta si care poarta semnatura dv nu va dau dreptul sa va comportati in acest fel, ci dimpotriva. Intr-o comunitate, fie ea si virtuala este de asteptat ca cel mai evoluat, nu neaparat ca varsta, sa reprezinte un pol de echilibru nu de umor, sarcasm si agresivitate. Si drept sa zic, Mircea are dreptate, e nevoie de disciplina aici.

Hai sa luam exemplul unui user de aici de pe forum, respectiv Lawr. A postat la `masina mea`, au urmat contre peste contre pana cand musiu Lawr a plecat doar ca sa se intoarca si sa ne povesteasca in mod civilizat ce a facut la masina personala. A invatat sa respecte regulamentul. Pe de alta parte, zilele trecute l-ati crucificat (virtual) pe costi velican pentru ca omului ii place sa prezinte cu lux de amanunte ce face la masina personala, fie bine, fie rau. Din cate stiu eu Velican nu a incalcat regulamentul si nici nu si-a tunat masina ca altii, insa, a luat apararea cui nu trebuie, nu-i asa?.....

De fapt pe mine ma deranjeaza un singur lucru la velican, mereu foloseste gresit a (andoit) in loc de i (indoit) adica la inceput de cuvant se nu se pune diacritica cu a ci cea cu i, e singurul lucru si tine de educatie, insa voi v-ati luat de orice altceva asa ca nu prea exista scuze pentru agresiunea asta.

Edited by raven84

Share this post


Link to post

Ai postat acel filmulet ca sa... hmm chiar nu imi dau seama de ce pentru ca nu suntem pe Dacia Club, nu ne ocupam de asemenea tiuning, nu ne inchinam la Gutza si nici nu punem capace de imitatie de capace de jante de BMW la niste CMS-uri in trei buloane si evident...nu suntem la iarba verde. Deci ce punct de vedere sustii?

 

 

Punctul 1.

 

Punctul 2.

 

Punctul 3.

 

Punctul 4.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Raven:

Fiuuuulllleeee, ai deschis, fara sa vrei, un topic grozav, dar astea doua pagini de pina acum s-au scris degeaba. :)

Edited by Tommy
  • Like 1

Share this post


Link to post

Lasati forumul sa respire

 

Adica in 4-5 luni e in moarte clinica, inca un forum ajuns la arhive din cauza ca nu a stiut sa se reinventeze.

 

Nu e ca in filme.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Aha. Si tu ai venit sa canti prohodul.

 

Nu e ca in filme, dar nici ca in casnicie, cu reinventarea sexului dupa moartea pasiunii.

Edited by Tommy
  • Like 3

Share this post


Link to post

Raven:

Fiuuuulllleeee, ai deschis, fara sa vrei, un topic grozav, dar astea doua pagini de pina acum s-au scris degeaba. :)

 

Aha, si de ce e asa grozav daca te incapatanezi sa demonstrezi ca toate-s bune si nu e nimic de schimbat sau este doar placerea de a avea un loc de joaca?

Nu va suparati pe mine, dar daca as fi moderator ar ploua cu warn-uri si suspend-uri numai si pentru faptul ca tu si altii va incapatanati sa demonstrati ca mistocareala e mai buna si mai constructiva decat indrumarea si corectarea greselilor.

Edited by raven84
  • Like 1

Share this post


Link to post

Scuze de :o fftopic: ,insa prea ma sictirit,mai ales ca de cateva ori eu am fost cel calcat pe cap de domnu' Ketchup...

 

 

Din cate stiu eu Velican nu a incalcat regulamentul si nici nu si-a tunat masina ca altii, insa, a luat apararea cui nu trebuie, nu-i asa?.....

 

Se dovedeste inca o data ca plangi la mormant strain.

 

Iar un forum fara umor este ca masina lui moga, ca un sex cu o vaduva dupa inmormantarea sotulu: "lent si trist".

  • Like 1

Share this post


Link to post

Hehe, pai domnule Tolin, eu nu m-as da lovit dupa ce am lovit. Costi a parat destul de elegant acuzele aduse si nu s-a coborat la nivelul celor 2 tuneri veniti de pe cieloclub, carora a avut anterior proasta inspiratie sa le sara in aparare. Hai sa fim seriosi, ala cu ketch-up ul e totusi umor nu crezi?

  • Like 1

Share this post


Link to post

..

NU te supara, dar eu nu te-am vazut vreodata sa ai vreo confruntare asa dura cu mozii, cum vad ca te plangi.

 

Una ca nu ma plang, si nu m-am plans nici atunci. Pur si simplu, am renuntat sa intru atunci cand nu-mi convenea atmosfera :D Tocmai asta "predic", cui nu-i convine, nu e tinut cu forta.

Confruntarile cu moderatorii sunt o pierdere de timp si de nervi. Prin , au intotdeauna dreptate :D Acum la modul serios, nu e vorba despre cine are dreptate, fiecare comunitate isi face regulile ei, si cand nu-mi convine ma car si gata.

 

Revenind oarecum la topic, mi se pare aiurea sa existe diferente intre userii vechi si aia noi. De altfel, singurul comentariu pe care l-am facut legat de administrarea forumului asta a fost legat de chestia cu reputatia, am fost impotriva.

 

Repet, nu incerc sa iau partea cuiva in discutia asta, pe forumul asta am fost si nou si vechi si cred ca ambele "tabere" au dreptatea lor.

Share this post


Link to post

inca un forum ajuns la arhive din cauza ca nu a stiut sa se reinventeze.

Va cam dati cu parerea prea devreme domn' doctor. Sa se reinventeze prin prostie si incultura? Prin useri care nu pot purta o discutie contradictorie fara sa ameninte si fara sa injure, fara sa aibe un comportament necivilizat? Evolutia nu apare prin sustinerea ideii prin afirmatii ca la usa cortului. Dupa cate "aspecte culturale" ai emis pana acum, ma asteptam la o gandire mai logica.

 

Aha, si de ce e asa grozav daca te incapatanezi sa demonstrezi ca toate-s bune si nu e nimic de schimbat sau este doar placerea de a avea un loc de joaca?

Nu va suparati pe mine, dar daca as fi moderator ar ploua cu warn-uri si suspend-uri numai si pentru faptul ca tu si altii va incapatanati sa demonstrati ca mistocareala e mai buna si mai constructiva decat indrumarea si corectarea greselilor.

 

Aici te inseli. Acest forum este loc de joaca pentru vizati de agresivitatea vazuta de tine. Aici nu este centru de educare si consiliere pentru cei cu probleme de tiuningareala. Aici nu se incurajeaza creatia negativa si cocalaria. Nu te astepta sa iti tragi 2 dungi "racing"pe masina si sa ai popularitate 200%. Pentru asta mergi pe forumurile dedicate. Aici nu este numai treaba moderatorilor. Toti cei care pun umarul intr-un fel sau altul la mentinerea intr-o stare buna a forumului au dreptul/obligatia de a lua act impotriva unor astfel de "talente".

Edited by zeneseu
  • Like 2

Share this post


Link to post

Mr, nu ma refeream la plans in sens concret, doar te stiu ca esti barbat, plangere in sens de nemultumire/solicitare. :)

.. si cred ca ambele "tabere" au dreptatea lor.

Hahhaha, eu cred ca tu ne aburesti :D

Edited by Tommy
  • Like 1

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...