Jump to content
Sign in to follow this  
Bogdan BVL

Probleme Cu Prezoanele

Recommended Posts

mi am schimbat azi jantele, am pus niste jante pe 14" de magneziu in 5 spite nu stiu exact modelul o sa ma uit,, in sfarsit...si prezoanele care le am nu prind cun trebuie..nu strang calumea ,mai ales pe fata

de unde iau niste prezoane mai lungi sau ce trebuie sa fac??

Astept raspuns URGENT .!!

Ms

Share this post


Link to post

Adica sunt prea scurte,sau nu se potriveste conul? Eu am cumparat de pe net prezoane mai lungi, destul de scumpe 160 ron 16 buc.

Share this post


Link to post

Adica sunt prea scurte,sau nu se potriveste conul? Eu am cumparat de pe net prezoane mai lungi, destul de scumpe 160 ron 16 buc.

 

 

se potrivesc intra..dar daca le strang de calumea..scapa.zici ca le dau peste cap.intra prea putin in interior...nu prinde filet calumea...

de unde le ai luat? mai ieftin nu ai gasit..ma dezmembrari cv..? cum ai gasit sunt pt cielo? sau alta masina?

Share this post


Link to post

DEpinde mai mult de janta decat de masina, majoritatea masinilor au 12x1,5, baga un prezon in roata demontata, si vezi cat iese pe partea din interior, ar trebui 1,5-2 cm. Masori cat iese cu astea normale, si pui diferenta pana la 2 cm, sa stii cat de lungi iti trebuie.

 

Sa te asiguri ca jantele au scaunele pentru prezoane conice, ca unele au semisferice, si nu merg prezoane cu con.

Edited by argon

Share this post


Link to post

eu am fost la piese auto ,nu am gasit..dar mi le a masurat si avea prezonul meu 12 mm cu 25 mm ..adica inaltime si grosime..sau ceva de genu

 

in sfarsit..u ai luat de pe net prezoanele sau ..vre un magazin anume?

Share this post


Link to post

Adica 25 mm partea filetata, parca asa sunt astea stock...si ti-ar trebui cu 40 mm partea filetata banuiesc, dar e bine sa fii tuu sigur...eu le-am luat de la un baiat ce are un magazin de tuning, dar tot mi se par scumpe...eu gasisem si la dezmembrari cu 10 ron bucata..niste escroci pusi pe imbogatire..asa ca am luat noi noute cu aceasi bani.

Share this post


Link to post

da,..25 partea filetata...ma ofitc ca nu le pot rula :) sa zic asa...ca nu gasesc prezoane..sper sa gasesc..o sa ma mai uit pe 4tunning..si am auzit ca mai gasesc la din astia care vand jante

post-29807-065011500 1285096021_thumb.jpg

Share this post


Link to post

de unde iau niste prezoane mai lungi sau ce trebuie sa fac??

Gasesti in targ in vitan de exemplu.

Jantele de aliaj noi de obicei se livreaza cu prezoane cu tot. Oricum, firmele serioase care se ocupa de asa ceva trebuie sa aiba si prezoane la vanzare, cauta pe net.

Share this post


Link to post

am rezolvat , am gasit la o firma de jante...100 ron toate :) cu reducere cu tot

ms!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...