Jump to content
Sign in to follow this  
ToPser

Cielo Nu A Murit !

Recommended Posts

Cielo nu a murit www.mundoautomotor.com.ar/.../12/16/chery-cielo/ !!! :thumbl:

Share this post


Link to post

Multumesc Emil (nu scriu de acasa )!

Share this post


Link to post

Trecand peste altele...ce betiv a pus scrumiera intre scaune? A lasat un mare hau in bord inutil. Chery nu era chinezesc? Parca asa stiam.

Share this post


Link to post

Haul nu este inutil, ba din contra. In schimb, scrumiera ESTE inutila acolo.

Oricum, seamana f. bine cu Cielo vechi: are tot 4 roti, un singur volan (poate in versiunile de top or fi 2?), etc.

Iar faptul ca este produs de Chery in China fata de Daewoo in Korea n-are absolut nici o relevanta, tot ochi oblici au si unii, si altii.

Share this post


Link to post

Nu cred ca are vreo legatura cu al nostru Cielo. E doar coincidenta de nume.

Share this post


Link to post

Nu arata foarte rau, dar nu prea are treaba cu Cielo... plus ca e chinezarie, nu stiu cit de fiabile or fi... 10000000.gif

Edited by lascarica
  • Like 1

Share this post


Link to post

seamana mai degraba cu un i30 sau cu un ceed la bot, sunt curios daca o sa se gaseasca vreun chinezoii sa o importe si in romania. in rest masina arata chiar bine dupa parerea mea, ar fi arat si mai bine daca era o berlina.

Share this post


Link to post

5 stele NCAP ?!?!

Share this post


Link to post

Da, 17 stele euroncap, eu nu am vazut ca euroncap sa testeze vreun model de chery.

Dar e A3 nu e cielo :) )

Share this post


Link to post

Sunt 5 stele la C-CNAP nu la EURO-NCAP.

 

Am gasit pe net niste filmulete cu testele...si parca nu se mai rupe masina in 2 ca pana acum:

 

Edited by Leutzu

Share this post


Link to post

Tommy vad ca-ti arde de gluma, sunt citeva masini chinezesti care stau foarte bine la crash test si sunt evident made in china, ia vezi Roewe 550 si Geely Panda, iar peste putin timp cand Volvo va fii "made by Geely" presimt ca toate masinile Geely vor avea 5 stele la EURONCAP, mai este foarte putin pana atunci .

 

Revenind la Cielo trebuie spus ca a murit demult, Chery este un brand chinezesc, cel mai mare din China acum dar nu pentru mult timp, vine tare Geely din urma .

Share this post


Link to post

Nu am pasiune pentru cultura automobilistica chinezeasca, dar nu sunt batut in cap sa nu vad ca testele alea chinezesti au alti parametri decat cele europene. Vezi si tu viteza la care se face testul frontal si alte alea. Eu unul marfa chinezeasca nu cumpar nici macar la geamantan.

Altfel orice masina isi are ciclul ei. Intotdeauna finit. Iar cum minunea asta de cielo nu mai e un produs daewoo/gmdat subiectul mi se pare de caterinca.

Share this post


Link to post

5 stele NCAP ?!?!

 

Bre "ştii-tu-cine" o lucra la ăştia de la NCAP?! Aşa s-ar explica nr de stele... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Am vazut acu ceva vreme un Lifan cu nr. de Ukraina. Masina nu era rea deloc. Am bagat si un cap inauntru-cu un pret buna punea Loganul cu boticul pe labe. Insa preconceptia nu ne-ar fi lasat.

Share this post


Link to post

Este si berlina...

Mie unul, trebuie sa recunosc ca-mi place. Oricum i-ar zice, arata BINE!

Share this post


Link to post

La exterior e ok, interiorul insa cam lasa de dorit.

Lifan este (era) o marca cunoscuta mai mult in segmentul moto.

Share this post


Link to post

Poate in Europa. Intr-o tara mica din America Latina este extrem de populara, cu reprezentante, showroomuri, de toate (si presupun ca si in altele de pe-acolo, data fiind apropierea geografica de China).

Share this post


Link to post

In poze si mie imi place cum arata, exterior si chiar interior. Daca ar fi avut emblema Chevrolet nu ar fi parut nimic suspect. Insa as vrea sa vad asa ceva dupa vreo 20.000-30.000km rulati in Ro.

Share this post


Link to post

E Uzbekistan, nu Rusia. Am vazut-o live, din fata aduce bine cu Cielo clasic, iar din spate mi se pare mai naspa decat Cielo-ul nostru.

Sunt curios cat costa...

Share this post


Link to post

Sunt pline tarile ex-sovietice de cielo-uri, Matize, etc.

 

Bine, prin tarile astea mai vezi si Toyota Camry, care nu se aduce pe la noi, ci doar hidosenia aia de Avensis.

Share this post


Link to post

Undeva pe la 8500 euro varianta full.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...