Jump to content
Sign in to follow this  
Speranta

Femeile La Volan

Recommended Posts

Da,da,da...

Share this post


Link to post

Eu am vazut femei care piloteaza avioane, asa ca nu vad de ce nu s-ar descurca cu un rahatel de tir. Servo-din-aia, servo-din-ailalta, s-a spart un cauciuc, suni asistenta. Nici barbatii nu mai schimba rotile acum, candva asta era o meserie fizica, acum o poate face si o anorexica.

 

Ca si la locomotive, una era sa dai la lopata cu carbuni acu' 60 ani si alta e sa te tii de joystickul unui TGV actual. De joystick femeile pot sa se tina acceptabil, iar unele chiar foarte foarte bine :D

Share this post


Link to post

, acum o poate face si o anorexica.

 

 

Nu cred. Stii ce inseamna sa faci o pana pe fata la un camion? Chin.Chiar nu doresc asta nici la un dusman. Si in afara de asta ,cu toate servo-urile nu-i chiar asa usor.O depasire simpla devine o operatiune complicata cand ai in spate 20t si 17m lungime.Eu practic meseria asta din 1989 si am condus de la SR-114 ,basculante,cisterne si masini frigo.

Respect pentru doamnele ce au vointa sa faca asa ceva.

Share this post


Link to post

candva asta era o meserie fizica, acum o poate face si o anorexica.

Tu ai manevrat vreodata cu spatele o remorca macar, de spui asta? :)

Vad eu cine-ti vine in munti la 4 dimineata pe zapada daca trebui sa pui lanturi sau sa schimbi o roata..

Asistenta lui sfantul petrea poate.

Share this post


Link to post

Eu pun pariu ca nu s-ar fi apucat de meseria asta daca nu exista telefonia mobila / statiile. E destul sa ceara ajutor si sar baietii de pe tiruri in puhoi sa le ajute, in orice fel . :)

Share this post


Link to post

Da, m-am jucat cu remorci, incepand cu masini fara servo :D Iar cu unele am pus si poze la topicul care trebuie :P

 

Eu n-am mai vazut mecanic facand pana. Poate in Ro, sa se mai intample. Am vazut doar tir oprit, si niste neni cu masini in general galbene cu girofar schimband roata in timp ce soferul fuma o tigara.

De fapt am vazut si o groaza de turisme carora le schimba roata un nene cu masina galbena cu girofar, si unele chiar conduse de barbati. Probabil din aia care plang, preferatii Ileanei :D

 

Maimutoiul ala celebru de pe iutub care danseaza in cabina tirului vi se pare fizic mai puternic decat o femeie? Ala poa' sa se urce cu toate cele 50kile ale lui pe cheie ca nu cred ca desface piulita.

Share this post


Link to post

Maimutoiul ala celebru de pe iutub care danseaza in cabina tirului vi se pare fizic mai puternic decat o femeie? Ala poa' sa se urce cu toate cele 50kile ale lui pe cheie ca nu cred ca desface piulita.

 

=)) Asta-i tare.

Stiti vorba aia cu creerul si muschii ...

 

Eu pun pariu ca nu s-ar fi apucat de meseria asta daca nu exista telefonia mobila / statiile. E destul sa ceara ajutor si sar baietii de pe tiruri in puhoi sa le ajute, in orice fel . :)

 

Asa asa, chiar am vazut un filmulet cu duduia Lisa (tirista > :) ), ii crapase un furtn penru combustibil in timp ce urca panta, prin nameti. Mamaaa ce de ajutoare au venit, unu mai meserias ca altul.

 

Mamaaa ce la posturi am facut.

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

E destul sa ceara ajutor si sar baietii de pe tiruri in puhoi sa le ajute, in orice fel . :)

Probabil la o moje.. ar da navala =))

Share this post


Link to post

Tommy, tu nu ai ajuta o femeie in trafic decat daca ar iesi o moje?

Share this post


Link to post

Eu nu-mi achizitionez in felul asta servicii.. sexuale, am destule abilitati pentru :)

Ma refeream la multimea care plateste 50 ron pe centura pt o clanta. Pe aia cat de umani ii vezi?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

 

Ma refeream la multimea care plateste 50 ron pe centura pt o clanta. Pe aia cat de umani ii vezi?

 

 

macar aia nu plang =))

Share this post


Link to post

Ba da. Dupa aia. De mancarime.

Share this post


Link to post

Tot o parcare :)

parcare3.jpg

parcare2.jpg

parcare1.jpg

Share this post


Link to post

Si ce placute faine are.

Share this post


Link to post

Am rezistat sa ma uit 30 de secunde! Mai mult ma enervez.

Share this post


Link to post

Una calda, inca nu s-a degajat bulevardul. Si, ca sa-i dam un titlu adecvat, i-as zice : "Despre cum poti sa iti strici sabatorile, sa le strici si pe ale altora si, ca bonus, sa blochezi o buna bucata vreme un bulevard."

 

IMG_101.JPGIMG_102.JPGIMG_103.JPGIMG_104.JPG

Tinerica rau, lipsa de experienta maxima, ca sa nu mai zic de simt de prevedere, asigurare, etc.

IMG_105.JPGIMG_106.JPGIMG_107.JPG

Intre timp, ca sa fie tacimul complet, a mai oprit si un Jaguar fix in dreptul incidentului ... ce mama masii, ca tot avem o discutie pe topicul dedicat Politiei Romane si posesorului de permis auto ... Completare: pe partea respectiva exista indicator de Oprire interzisa la fiecare 20 de metri !

IMG_108.JPGIMG_109.JPG

Taxi-ul s-a chinuit putin sa o traga insa a renuntat. Mi-a fost prea lene sa cobor insa banuiesc ca s-a infipt destul de serios in usa Passat-ului.

 

Banuiesc eu ca iepurasul nu va fi foarte darnic cu don'soara. Sau ...din contra ...

 

PS: In cazul in care nu este evident pentru toata lumea, soferita a facut o intoarcere "U" peste linia dubla continua ! In urma cu ceva ani am facut niste poze unui accident petrecut exact in acelasi loc cind, datorita unei manevre similare facute de soferul unui Golf, un motociclist a scapat ca prin minune. Pozele cred ca se gasesc pe un site moto.

 

PS2: Rezolvarea:

IMG_11_2.JPG

Suprinzator de sifonata roata dreapta fata

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Unii soferi nu au cei sapte ani de acasa.

Share this post


Link to post

Se da urmatoarea situatie: coloana de cinci masini eu fiind ultimul, la iesirea din localitate, dupa o curba de 90° la dreapta in treapta a-2-a fiind si intrind in linie dreapta, "curata", intru in forta sa le iau pe toate patru. Ei bine, cind o ajung sa depasesc si pe prima din coloana observ ca are deja semnalizarea pusa pentru a vira stinga. Nuormal, am redus, sigur fiind de faptul ca, cocoanei i-au montat oglinda sa aibe doar, ma rog. Nu a ezitat o secunda a vira stinga, deh, ea semnalizeaza si are prioritate, crede ea. Mai frumos, in a doua masina, o alta ... ce incepe sa gesticuleze, de parca ar sti ce spune. Vai de steaua lor ...

Share this post


Link to post

http://www.legislati.../Depasirea.html

 

Punctul 11.

Mi se apre destul de ambiguu. Eu intelg de acolo ca nu ai voie sa depasesti coloane (prin extrapolare, nu ai voie sa depasesti mai multe autovehicule odata).

Deci, conform legii, daca o loveai pe cea care facea stanga, tu erai vinovat.

 

Mergand mai departe cu "logica" inseamna ca atunci cand prinzi din urma o coloana, astepti pana iti vine randul sa depasesti (adica pana ce depasesc ceilalti si ajungi in spatele camionului lent de exemplu).

Ce nu am inteles eu niciodata este ce faci in situatia in care nimeni din fata nu depaseste :) .

Putem continua la legislatie discutia daca e offtopic aici, poate cineva im iexplica si mie cum sta treaba.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Chiar nu gasesc topicul de legislatie. Indiferent ca depasesti doua sau noua, cel angajat in depasire are prioritate, din cite stiu eu.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...