Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Preturi Piese Tico

Recommended Posts

POti incerca si aici.

Sau la second hand am vazut era 800.000. Noua cred ca este vreo 1,5 mil. Eu unul mi-am confectionat una. Am facut un sablon de pe una originala.

Share this post


Link to post
POti incerca si aici.

Sau la second hand am vazut era 800.000. Noua cred ca este vreo 1,5 mil. Eu unul mi-am confectionat una. Am facut un sablon de pe una originala.

 

Problema e ca nu prea am de unde sa iau una originala...ai ceva dimensiuni, eventual o poza... :osanale:

Share this post


Link to post

Opreste un tico pe strada sigur te va ajuta-dureaza 2 minute. :thumbl: Si trasezi dupa contur pe o coala mai mare. Eu am avut un tico la serviciu si s-a rezulvat mai usor. Dupa ce tai placajul sau ma rog din ce vrei sa-l faci il poti imbraca intr-o mocheta sau un plus ceva.

Share this post


Link to post
Opreste un tico pe strada sigur te va ajuta-dureaza 2 minute. :thumbl: Si trasezi dupa contur pe o coala mai mare. Eu am avut un tico la serviciu si s-a rezulvat mai usor. Dupa ce tai placajul sau ma rog din ce vrei sa-l faci il poti imbraca intr-o mocheta sau un plus ceva.

 

OK...merci...ma apuc :lavolan:

Share this post


Link to post

Daca cumperi pal dimensiunea ar trebui sa fie 1,20m x 0,40m. Si dupa aia trebuie taiata in forma trasata.

 

Dimensiuniile alea sunt sigure ca si eu mi-am facut.

Share this post


Link to post

pe la magazinele astea a vazut cineva oglinda dreapta de tico...un binevoitor mi-a aranjat-o si sunt mort faraea

Share this post


Link to post

s-a rezolvat cu 525k bucata la Apaca...cu okazia asta masina mea va fi si filmata

Share this post


Link to post

preturi orientative pentru o baterie Varta pt Tico stie cineva? sau locatia magazinului "Apaca"?

 

merci :)

Share this post


Link to post

Incepand cu 1,3 mil lei vechi.

Share this post


Link to post

Magazinul de la Apaca este pe Iuliu Maniu. Cum vii de la Cotroceni spre Militari, pe partea dreapta, dupa statia RATB incep niste service-uri auto. Undeva prin acel complex exista un magazin Dacia cu geamuri albastre si acest magazin Daewoo. Sunt unul langa celalalt, despartite de o intrare intr-o curte de service. Totul se intampla inainte sa inceapa gardul politehnicii.

 

Sper ca il gasesti, ai zona si descrierea. Bafta !

Share this post


Link to post
eu caut un stop de tico spate stanga... la magazinul cu piese de origine Daewoo din Bucuresti costa 680.000

 

stie cineva mai ieftin? ca pe siteul autodaewoo nu mi-am dat seama de denumire.. ca mie nu imi trebuie lampa (de ceata sau de dat inapoi), ci stopul - cu semnalizare, stop

 

 

am eu la raft cu 330.000

 

Salutare domnilor.Sunt un proaspat detinator de TICOLONO si am inceput sa am oareshce prb cu o planetara dreapta, cred eu. Stiti vreun magazin cu preturi bune?

Va multumesc anticipat.

 

daca e capul de planetara spre roata nu e prea grav 835.000 kit complet

Share this post


Link to post

Cred ca din februarie/martie au gasit deja stop spate/cap de planetara.

Share this post


Link to post
am eu la raft cu 330.000

daca e capul de planetara spre roata nu e prea grav 835.000 kit complet

 

 

pai spune si magazinul...eu tocmai am cumparat unstop de spate tico cu 410000...un magazin care din cate imi aduc aminte nu a fost precizat pe aici si anume pe Corneliu Coposu la prima intersectie(sf Vineri) pe dreapta colt este pizzeria Acapulco iar la urmatorul colt este magazinul...pana in statiile MOL si OMV

Share this post


Link to post

Cat mai e o curea de distributie BOSCH de Tico? Aveti careva idee?

Share this post


Link to post

Cumpara alta! Baterie Second Hand nu prea se gaseste si nici nu e recomandat, mai ales iarna! Si bineinteles, daca cumperi una noua, verifica/schimba releul de tensiune.

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Pai la Tico ar fi cam greu sa schimbi doar releul, iar daca il schimbi cu tot cu alternator mai bine ... eu am o baterie care mai functiona insa problema este ca bornele audiametru mai mic decat cele de Tico si nu mai strangea bine...daca te intereseaza vb pe privat. Baterie noua Varta este 1500.000 normala si una cu o capacitate un pic mai mare respectiv 40A tot aceeasi marime ca cea veche costa vreo 2.000.000

Edited by SORAN

Share this post


Link to post

Salut!

 

Sunt nou pe forum si am o intrebare: are cineva (sau cunoaste pe cineva care are) un carburator Tico (nou sau second-hand)! Ma intereseaza si care este pretul.

 

Va multumesc,

 

Edited by cricu

Share this post


Link to post
Carburator nou aici: http://www.autodaewoo.ro/oferta.php?act=ca...ator&id_model=4

 

Carburator second aici: http://www.autodaewoo.ro/dezmembrari.php

 

Dupa cum observi cel second ii de 10 ori mai ieftin, eu zic ca se merita mai ales ca masina ta are minim 6 ani.

 

 

Singura problema este ca eu sunt in Bucuresti. Am intrat si eu pe site si nu stiu daca fac livrari in toata tara!

Edited by cricu

Share this post


Link to post

Salutare ! Intrebare : unde pot gasi parbriz de TICO , cu parasolar ?

Share this post


Link to post

salut voios !!!

 

 

Am si eu un tici SX din '98 care e pare ca are o problema cu socul termic. Stie cineva de unde pot sa cumpar unul(apropo...sunt din sibiu) si un pret aproximativ...pse. Iar pentru luneta ce tip de stergator ar fi indicat, deoarece cel vechi a disparut de la locul lui...Multumesc anticipat

Share this post


Link to post

unde gasesc cap de planetara...mai ieftin(pret) si bun? :) >-

Edited by degea

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...