Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Preturi Piese Tico

Recommended Posts

Salut, sunt nou pe acest forum ca mi-am luat si eu un tico si am nevoie de niste piese pentru el, daca puteti sa ma ajutati si pe mine sa-mi spuneti pe unde le pot gasi, va multumesc.

As avea nevoie de:

-antena

-bujii

-cablu pt frana de mana

-un set de cauciuri

-un filtru de aer sport

-stopuri

-faruri

 

 

Daca stitii vreun magazin prin bucuresti ceva...Va multumesc

Share this post


Link to post

Ma scuza-ti ca intreb.

Are idee cineva cat costa un alternator de tico de 100-120A? Sa fie de 100A macar.

Multumesc

Share this post


Link to post
Salut, sunt nou pe acest forum ca mi-am luat si eu un tico si am nevoie de niste piese pentru el, daca puteti sa ma ajutati si pe mine sa-mi spuneti pe unde le pot gasi, va multumesc.

As avea nevoie de:

-antena

-bujii

-cablu pt frana de mana

-un set de cauciuri

-un filtru de aer sport

-stopuri

-faruri

Pt.antena,cablu la frana de mana poti incerca la www.autodaewoo.ro iar fraurisi stopuri(daca nu vrei originale)ori la rxm/autodaewoo daca vrei originale ori nush.

Cauciucuri lap ret bun gasesti aici

Spor la cumparaturi :thumbl:

Share this post


Link to post

Ulei Daewoo 5W-30 <-> pret 85.85 ron (il folosesc pentru Tico)

img00643816046re1.jpg

 

3 Bujii Champion + 1 Filtru ulei Geniune <-> Toate la pret de 34.15 ron

img00663825393dz3.jpg

img00673841854to1.jpg

 

Spray vopsea Magic 400ml Culoare Rosu 270 <-> Pret 15 ron

img00683853496vq9.jpg

 

Spray grund Presto 500ml <-> Pret 20 ron

img00693866233ky6.jpg

 

Rola "scotch" de hartie care ajuta la vopsit Smirdex 80C <-> Pret 4 ron bucata

img00703875772lx1.jpg

 

Spray vopsea+grund si rolele hartie sunt luate din targ vitan.

Ulei,bujii si filtru de la un magazin de langa casa mea in vitan.

Edited by crystygye

Share this post


Link to post

am fost azi sa reglez carburatorul si mi s-a spus ca socul termic trebuie schimbat. Unde gasesc si la ce pret?

Share this post


Link to post

pe forumul asta, nimeni nu da sfaturi, sunt doar carcotasi??? A? Daca deschideam un topic, repede sareau sa ti-l inchida, cica nu dai search. Bravo...tineti-o tot asa

Edited by sorin_pss

Share this post


Link to post

Stai bre...!Ce sari asa?

Uite aici:

am aflat de la http://www.parts-mall.ro/ ca piesa se numeste termocupla soc automat si la ei costa 152RON plus, normal, taxa de transport ( 16 ron +0.7ron/km care se aplica pentru cei care nu au in orasul in care locuiesc filiala a firmei de curierat rapid cu care lucreaza baietii aia - situatie in care sunt si eu)

 

Si eu tre sa il schimb si am sa le trimit un mail sa vad cat mai e ca la mine in oras mi-au cerut 190 ron pe termoelement.

LE.La Autodaewoo il au pe stoc si e 202 ron :shock:

Edited by CARABUSU

Share this post


Link to post

Sa cresti mare :mrgreen:

Cum sa fi singur?

Share this post


Link to post

am o poza cu carburatorul, luata de pe forum. Care este acea piesa (termoelement)? Daca poti sa o indici pe poza(nu ma pricep la program si nu am putut sterge acele incercuiri)

post-14940-1226325422_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Filtru aer geniune: 22 ron

Filtru benzina geniune: 8 ron

 

Magazin pe strada breaza, unul micut de cartier.

Share this post


Link to post

Desi e micut, e foarte aprovizionat. Are preturi mici fata de alte magazine, vanzatorul(vanzatoarea) e foarte bine informata si intentionata.

 

Este magazinul lui Daewoo Craiova. Asa scrie pe stampila lor. Nu mi-a venit sa cred dar banuiesc ca e ceva gen ,,locatie de gestiune,,

Share this post


Link to post

va recomand 2 magazine pt piese:

1. pe calea grivitei cand vii dinspre gara ..treci de metrou basarab si prima la dreapta ...e un magazin mic mic dar preturi ok si piese bune

2. pe linia lu' 41 intersectie cu 1 mai akolo au piese ok.

 

cel mai bine cautati la 2,3 magazine si faceti media pt k la unele sunt mai scmpe anumite piese...la altele mai mici

 

de ex: pe grivita kit ambreiaj tico 230 ron..ceea ce e ok, cablu ambreiaj 30 ron...etc...

Sper sa va ajute informatia

Share this post


Link to post

Aveti cumva un nr de contact pt magazinulde pe linia lu' 41? sau macar denumirea poate gasesc un nr de tel. tnx

 

va recomand 2 magazine pt piese:

1. pe calea grivitei cand vii dinspre gara ..treci de metrou basarab si prima la dreapta ...e un magazin mic mic dar preturi ok si piese bune

2. pe linia lu' 41 intersectie cu 1 mai akolo au piese ok.

 

cel mai bine cautati la 2,3 magazine si faceti media pt k la unele sunt mai scmpe anumite piese...la altele mai mici

 

de ex: pe grivita kit ambreiaj tico 230 ron..ceea ce e ok, cablu ambreiaj 30 ron...etc...

Sper sa va ajute informatia

Share this post


Link to post

In urma cautarii cel mai ieftin magazin mi se pare RMX au o pagina de internet iar adresa lor este WWW.RMX.RO si Bd. Biruintei Nr. 84, bucuresti

(Iesirea spre Constanta, pe partea stanga, 100 m inainte de Sel Gros)

Telefon: 0788 590 455

 

 

Amortizor spate - 70 ron fata de king auto 120 ron

Bratul fata- 39 ron - king auto 70 ron

Share this post


Link to post

Termoelementul de soc de la tico 250 de ron.

Share this post


Link to post

Cat costa o garnitura de baie de ulei la tico ?

Share this post


Link to post
Cat costa o garnitura de baie de ulei la tico ?

 

 

Din fabrica nu vine echipat cu asa ceva.Se pune silicon de etansare.Teoretic nu exista,practic am intalnit.

Share this post


Link to post

Aaaaaaa daaaaaa? Nu e rau numai ca cica se umbla greu pe acolo, cel putin asa zic expertii!

Share this post


Link to post

Nu pot sa cred ca fabrica nu pune garnituri dedicate la baia de ulei, de vreme ce exista seturi de garnituri pentru reparatie motor care includ si garnitura baie de ulei. Ar trebui sa iti dea in schimb o seringa de silicon pentru etansare...

E o cutuma a mecanicilor. Cand mi-au umblat la motor, mecanicul a luat garnitura noua din set si a inceput sa traga de ea, ca sa-mi demonstreze ca se rupe foarte usor si nu e buna. Ce sa vezi? N-a reusit sa o rupa, asa ca a plecat ochii si a pus-o binisor inapoi in cutiuta ei...

Toate cele bune.

Share this post


Link to post

Imi poate arata si mie ca la prosti pe o harta unde e exact magazinu asta de la apaca ca pe net nu gasesc adresa.si trec des prin intersectia aia da nu am vazut nicodata un magazin Dw .Io stiu de apaca ca fiind intersectia unde e statia metrou politehnica. :) .Multumesc

:P

 

PS care e faza cu www.rmx.ro ca mie imi apare o porcarie cand intru pe ea ,o adresa de mail scrisa in paint cu pulbere deci ce site si magazin e ala ca mie chiar mi se pare o aberatie :|

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post
mecanicul a luat garnitura noua din set si a inceput sa traga de ea, ca sa-mi demonstreze ca se rupe foarte usor si nu e buna. Ce sa vezi? N-a reusit sa o rupa, asa ca a plecat ochii si a pus-o binisor inapoi in cutiuta ei...

Pluta este armata cu fibra de sticla.

 

 

 

Imi poate arata si mie ca la prosti pe o harta unde e exact magazinu asta de la apaca

 

La intrarea de langa facultatea de electrotehnica/automatica, sirul de magazinase.

Share this post


Link to post

autom, garnitura de care am vorbit eu e din cauciuc negru, posibil armat cu poliester, ceva.

Edited by Kinetix

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...