Jump to content
Sign in to follow this  
Mike1

Pasior Automotive

Recommended Posts

Pasior Automotive este un magazin on-line de piese si accesorii auto, OEM si after-market, destinat tuturor marcilor si modelelor de automobile, fiind infiintat cu scopul de a oferi clientilor sai o modalitate optima si usor accesibila de a cauta si comanda produsele necesare.

Un atribut al serviciilor pe care Pasior Automotive le ofera clientilor este optimizarea resurselor de timp alocate achizitionarii de produse destinate autovehiculelor acestora. Acum puteti consulta oferta noastra, respectiv comanda on-line, iar produsele le veti primi in 24-48 ore la adresa specificata.

 

Pasior Automotive este distribuitor autorizat de piese auto OEM si aftermarket, anvelope si jante, lubrifianti si uleiuri, acumulatori, produse pentru intretinere, precum si o gama larga de accesorii destinate automobilului Dumneavoastra, in lista producatorilor nostri regasindu-se numai nume consacrate.

De asemenea, societatea noastra ofera tarife avantajoase in vederea incheierilor si reinnoirilor politelor RCA si CASCO, avand in portofoliu majoritatea companiilor de specialitate din Romania.

 

Misiunea echipei noastre este sa puna la dispozitia clientilor sai doar produse calitative si competitive, incercand astfel sa va oferim cel mai bun raport calitate/ oferta/ servicii/ pret de pe piata de specialitate.

 

Vanzarile se realizeaza din stoc si cu precomanda, atat en-gros cat si en-detail. Comercializam: piese, elemente consumabile, subansamble auto pentru toate autoturismele de fabricatie straina si romaneasca: elemente de caroserie, parbrize, suspensii, piese de directie si motor, articole electrice auto; lubrifianti si uleiuri, produse de intretinere, jante si anvelope, accesorii auto etc.

 

Pasior Automotive asigura clientilor sai intreaga gama de servicii specifice:

 

• Distributie teritoriala de-a lungul intregii tari.

• Acoperirea tuturor aplicatiilor auto existente in Romania: masini de fabricatie europeana (inclusiv Dacia si Daewoo), americana si asiatica.

• Gama de produse completa: elemente sasiu-motor, accesorii si consumabile specifice, elemente caroserie, piese de schimb (inclusiv Dacia si Daewoo).

• Calitate garantata a pieselor de schimb furnizate atat OEM cat si after-market.

• Servicii de calitate, in momentul achizitionarii produselor, precum si servicii post vanzare.

• Personal specializat in domeniul auto care poate indruma clientul spre cea mai buna alegere.

• Oferim garantie tuturor pieselor achizitionate.

• Un stoc consistent de marfa, iar in cazul in care un produs nu mai este pe stoc, se va face comanda si in cel mai scurt timp va fi livrat.

 

Dumneavoastra puteti alege modul in care comandati piesele de schimb auto care va intereseaza.

Ne puteti contacta prin telefon, e-mail sau puteti completa formularul dedicat(recomandat).

 

 

Modalitati de contact:

 

Telefoane: 0744.998.264/ 0770.477.407

Fax: 031.804.49.41

 

E-mail: office@pasior-automotive.com/ sales@pasior-automotive.com

 

Web: www.pasior-automotive.com

 

Va multumim pentru timpul acordat si alegerea facuta si suntem incantati sa va avem alaturi ca parteneri!

 

Cu stima,

Echipa Pasior Automotive.

Share this post


Link to post

Incepand de astazi este disponibila o noua metoda de plata, pe langa cele deja existente.

Clientii vor putea achita produsele sau serviciile achizitionate si prin intermediul cardului in momentul ridicării comenzii de la sediul societatii.

Share this post


Link to post

In atentia tuturor membrilor Daewoo & Chevrolet Club, doresc sa precizez ca Dumneavoastra in calitatea pe care o aveti, beneficiati de discount 2.5% din valoarea fara TVA a facturii aferente unei comenzi. Imi cer scuze, nu am precizat acest aspect in primul post din topic :)

 

Va multumim!

Edited by Mike1

Share this post


Link to post

Incepand cu luna martie, Pasior Automotive introduce in seria de produse comercializate intreaga gama de repere destinate camioanelor si autovehiculelor industriale: elemente consumabile, uleiuri si lubrifianti, elemente de mecanica si caroserie, anvelope tip cargo, jante din otel.

 

Aditional serviciilor in asigurari RCA si CASCO oferite pentru autoturisme cu masa maxima autorizata pana la 3.5t, societatea noastra ofera servicii in asigurari RCA si pentru autovehiculele de mare tonaj.

Share this post


Link to post

Pana la sfarsitul acestei luni, toti clienti Pasior Automotive beneficiaza de discount 10%, aplicat la valoarea fara TVA, pentru orice comanda efectuata!

Exceptie fac jantele, anvelopele si uleiurile, categorii pentru care se aplica un discount de 5%.

Oferta este valabila pana la 31 martie pentru reperele aflate in stoc.

Share this post


Link to post

Pasior Automotive ureaza tuturor clientilor sai si membrilor activi ai Daewoo & Chevrolet Club un Paste fericit si linistit! :)

Programul nostru de lucru se va relua incepand cu data de 21 aprilie.

Edited by Mike1

Share this post


Link to post

Paste fericit si tie nenea Mikioane :D

Recomand cu incredere, super calitate la super preturi .

Share this post


Link to post

Seriozitate si promptitudine.

Share this post


Link to post

In perioada 1-3 mai nu se vor procesa comenzile transmise de catre clienti, acestea se vor inregistra urmand a fi procesate incepand de luni, 4 mai.

Multumim pentru intelegere si va dorim distractie sau odihna placuta!

Share this post


Link to post

Multumesc Mike1 pentru promptitudine, interesul acordat, telefoane repetate si seriozitatea maxima de care a dat dovada tot timpul pentru rezolvarea "cererilor" mele. Super pret, calitate si multe oferte. Recomand cu cea mai mare caldura!

Sper ca te-ai odihnit de 1 Mai si distrat la maxim!

Share this post


Link to post

Multumesc frumos pentru aprecieri, ma bucur de faptul ca sunteti multumiti de serviciile noastre :)

 

Doresc de asemenea sa precizez ca in luna mai, toate marcile de anvelope disponibile (exceptand Matador, Debica si Kormoran) beneficiaza de un discount de 3.5% din valoarea fara TVA a facturii!

Share this post


Link to post

Salut Mike1. Mi-am montat (de-abia Simbata) si eu toba Walker pe care am luat-o de la tine. Am scapat de zgomotele si vibratiile din zona mediana ;) . Mi-e teama sa o schimb si pe aia finala in viitorul apropiat pentru ca nivelul de zgomot a scazut cam tare, echivalent a cca 20km (adica se aude la +80 cum se auzea inainte la 60 :) ) si nu prea am chef sa ma apuc sa cotizez la radare.

 

Eu si MOS-ul ne declaram multumiti

Share this post


Link to post

Incepand cu aceasta luna, Pasior Automotive si-a extins gama de repere comercializate, incluzand astfel, pe langa segmentele autoturisme si camioane, segmentul motocicletelor.

Pentru acestea din urma, comercializam repere consumabile, mecanice, optice si de carenaj, precum si intreaga gama de uleiuri si lubrifianti MOTUL.

 

O alta noutate o constituie introducerea intregii game de filtre sport K&N precum si kit-urile de curatare ale acestora.

 

De asemenea, pana la sfarsitul lunii iulie, clientii noastri beneficiaza de discount 5% din valoarea fara TVA a totalului facturii aferente unei comenzi pentru piese auto si moto, in timp ce pentru anvelope si jante discountul este de 2.5%.

Share this post


Link to post

comandat aseara 2 buc. filtru habitaclu pt. un colos sedan 1.4... azi dimineata la 11:00 unul era deja montat pe masina... ff prompti... recomand... apelati cu incredere...

Share this post


Link to post

ma intereseaza si pe mine piesele acestea pt . o deschidere portbagaj . pt matiz ?

am pus si niste coduri

 

 

 

 

 

 

- levier comanda dubla (ansamblu de manete(pt. rezervor si portbagaj) cod-94580481 sau 83320-78B00-000

- cablu cod- 96315587

- placa zavor cu actionare suplimentara prin cablu cod 94580477

 

cam la ce pret ajung ?

 

 

multumesc

 

 

 

 

am pus poze cu zavorul si cu levierul

post-23559-1249410271_thumb.jpg

post-23559-1249410282_thumb.jpg

Share this post


Link to post

@mortymer: Multumim pentru aprecierea pozitiva!

 

@sparkus: V-am transmis e-mail cu oferta pentru reperele solicitate de catre Dumneavoastra. Colegul meu mi-a spus ca ati mai comandat la noi si diuze pentru parbriz la Spark, sper ca au venit bine si s-au montat usor :)

Share this post


Link to post

Da , asa este , au venit perfect . multumesc

Share this post


Link to post

as dori si eu aceleasi repere pt deschidere portbagaj matiz:

levier comanda dubla (ansamblu de manete(pt. rezervor si portbagaj) cod-94580481 sau 83320-78B00-000

- cablu cod- 96315587

- placa zavor cu actionare suplimentara prin cablu cod 94580477

va multumesc

Share this post


Link to post

@lucius_1982: Va multumim pentru interesul acordat produselor si serviciilor societatii noastre, v-am transmis PM cu oferta pentru reperele solicitate!

Share this post


Link to post

Va multumesc si eu!

Ramane comanda de pe PM

Share this post


Link to post

Filtru sport K&N de tip panel (sa se potriveasca la espero fara modificari) aveti? La ce pret?

Multumesc!

Share this post


Link to post

Buna ziua.

 

Se poate aduce la comanda la pretul de 345 lei cu TVA inclus, termenul fiind de 15 zile. Momentan este concediu la fabrica si vor relua expeditiile la inceputul lunii viitoare, deci pe la mijlocul lui spetembrie ar fi livrabil.

 

O zi buna!

Share this post


Link to post

Buna ziua,

ma intereseaza si pe mine kitul de deschidere portbagaj din interior pentru Matiz.

 

"- levier comanda dubla (ansamblu de manete(pt. rezervor si portbagaj) cod-94580481 sau 83320-78B00-000

- cablu cod- 96315587

- placa zavor cu actionare suplimentara prin cablu cod 94580477"

PS. sa ma scuze colegul Sparkus ca i-am furat postul :)

 

Astept o oferta pe PM.

 

Multumesc!

Share this post


Link to post

Buna dimineata,

 

Din pacate nu mai sunt disponibile respectivele repere in fabrica, iar ca si import nu se pot aduce direct din cauza valorii reduse. Atat Sparkus precum si Lucius_1982 ar mai fi dorit, insa din pacate nu va putem servi. Poate de la dezmembrari in situatia in care veti gasi o masina cu dotarile respective :)

 

O zi buna!

Share this post


Link to post

Ceasul care vine pe Chevrolet Spark ,cel de deasupra indicatorului de km . se poate aduce ?

Multumesc

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...