Jump to content
Sign in to follow this  
Abram Burel

Bloguri Pe Forum

Recommended Posts

Ma gadila ceva pe ridiche, dar nu am cum sa mi-o iau tocmai cand astept si eu ceva de la Mos Niculae.

Buey, voi stiti ca E.U. are blog (si multi altii), iar la noi iuzari reinventati isi pun sexul la bataie mai ceva decat Dani (al Raduleascai), in timp ce eforturile Desavasitului de a ne pune de la egal la egal... concurential raman ca si neobservate?

Ei bine, eu va atrag atentia ca avem BLOG.

Aveam si o Daewoopedia, pe care insa nu-mi e clar la ora asta unde sa o gasesc...

Mai cautam, mai revenim...

Share this post


Link to post

Ce-i aia blog ? Un fel de spalare a lenjeriei in public ? Sau e ceva care-ti raspunde cand vorbesti singur ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

b)

 

N.A. Si unii iti tine isonu', daca e... stimulati la ridiche :) Purely no offence :D

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post
Un fel de spalare a lenjeriei in public ?

 

Un fel de Diogen-ie, difera scopul insa ;)

Share this post


Link to post

Am o vaga impresie ca adevarul absolut nu e in... bere (exista bauturi mult mai rafinate).

Totusi, azi (adica acum, dupa "o bere" si un entry in blog) m-am prins de diferenta:

- a purta o conversatie, cum sunt topicele de pe forum, inseamna de cele mai multe ori o atitudine REACTIVA; nu stiu ce ar spune statisticile de la noi de pe forum, dar probabil ca suna a "1 nebun si 10 intelepti" sau ceva de genul

- a sustine un blog, cum ar fi si cele de la noi de pe forum :) , inseamna sa fii PROACTIV, adica sa ai ceva de spus; nu neaparat o problema; nici o solutie; nici o stire; nici macar o... caterinca.

Prin urmare, poate bagati si voi un blog. Macar cititi-le pe alea care este.

 

P.S. Regulamentul nu pune restrictii clare asupra sectiunii asteia. Utilizati-o cu incredere :D

Share this post


Link to post

Sa inteleg ca diferenta dintre blog si forum este ca nu mai apar aia 10, cum zici tu ?

Share this post


Link to post
Ce-i aia blog ? Un fel de spalare a lenjeriei in public ?

 

 

Unul dintre motivele pentru care nu-mi fac blog.

Rar intru sa citesc pe vre-unul sau sa las un comment. Iar de intrat intru daca-mi da cineva link si e de râs.

Share this post


Link to post

La mine e mult mai simplu - sunt prea lenesa pentru asta :D Timpul respectiv il folosesc altfel. M-am jucat si eu cu Yahoo 360° acum vreo 2 ani cand nu erau asa la moda blogurile, dar apoi n-am mai scris. Desi citesc blogurile altora destul de des; am mai multe in Google Reader.

Share this post


Link to post
Sa inteleg ca diferenta dintre blog si forum este ca nu mai apar aia 10, cum zici tu ?

 

Deh, e la moda sa elimini opozitia =))

Share this post


Link to post

Nu elimini nimic. Pur si simplu iti spui o parere, si fiecare e liber sa se 'opuna' in comentariu. De ce blog si nu forum? Pentru ca ai libertatea de a posta despre orice te doare (sau nu), nefiind nevoit sa iti pui intai intrebarea: asta e stire, e problema tehnica, e 'diverse' ?

Share this post


Link to post

De fapt poti sa iti pui si intrebarea asta. Dar nu conteaza. Daca esti prost si aberezi, nu te citeste nimeni. Filtrarea se face de catre cititori, nu de moderatori.

Share this post


Link to post

Daaa, blogosfera este raiul lui Offtopic Forever si a lui Never Ontopic, idealul lui Mereu Aproape ... Niciodata La Fix.

Share this post


Link to post
...iar la noi iuzari reinventati isi pun sexul la bataie mai ceva decat Dani (al Raduleascai)

Eeee, nici chiar asa...ala si l-a desenat pe blugi, ca probabil ii era rusine sa-l arate :-> ...eu doar va anunt in ce stare e...din cand in cand :mrgreen:

Share this post


Link to post

Pac! inca un iuzar trimis pe blog :D

Share this post


Link to post

Faci racolari? :mrgreen:

Share this post


Link to post
...eu doar va anunt in ce stare e...din cand in cand :mrgreen:

 

Mda...vedem ca are "stare" din cand in cand, deocamdata in fiecare Duminica, apoi doar de ziua ta, si la final doar de ziua ta dar sa pice Duminica. :D

 

@AB Cu tot respectul, topicul asta ar putea pare o incercare de a aduce cat mai multi cititori in "blogosfera". Sectiunea de blog exista de ceva vreme deci nimeni nu a fost oprit sa o viziteze. La fel consider ca nu are rost campania de colectare a vizitatorilor. Fiecare face ce-i place la urma urmei.

Share this post


Link to post
Fiecare face ce-i place la urma urmei.

 

 

Da.. dar poate nu stiu toti ca exista unul si aici.. :)

Share this post


Link to post

Eu le citesc in Outlook pe RSS :)

Share this post


Link to post
Fiecare face ce-i place la urma urmei.

 

Corect! Fiecare cu cercul lui cum zicea atat poetul, cat si tolin :)

Share this post


Link to post

Intrebare, dar care cred ca s-ar preta mai degraba in sectiunea sugestii. Nu s-ar putea pune cumva in profil-ul userului un link catre blog, in cazul in care acesta are asa ceva?

Share this post


Link to post

Exista un camp "pagina personala", care poate fi folosit foarte bine pentru link catre blog.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...