Jump to content
Sign in to follow this  
artanis

Stergatoare noi pt. Matiz

Recommended Posts

Baieti, deci se gasesc stergatoare mai acatarii, pt. Matiz? Cu lama dubla eventual, si perfect mulate pe curbura parbrizului... :wink:

any clues...?

Share this post


Link to post

Mda, si eu le-am cam bulit asta-iarna ... faza nasoala e ca sint de lungimi diferite stinga/dreapta ... am vazut in Carrefour Militari stergatoare la bucata, de diferite lungimi, dupa cum am vazut si pe la benzinarii ... intrebarea mea este :care or fi mai bune? cu grafit sau cu silicon? de-alea duble n-as pune, mi se par urite ...

Share this post


Link to post

Bosch sunt cele mai bune, nu va luati de alea mai ieftine ca o sa plangeti dupa bani. Asa cum am facut eu...

Share this post


Link to post

champion, parerea mea..

Modelul X53 pe stg si X41 pe dreapta.

 

Dai un ban dar stai in fatza!

 

AAaaaa...

Shi...X36 pe spate , pentru cine are pe spate... :cry:

Share this post


Link to post

Cel putin la Tico am pus de acceai marime 450 mm sau 18 inchi si merg foarte bine. Cel din dreapta e un pic mai lung dar e OK.

Share this post


Link to post

bosch 400mm-------------->pt. tico

best

Share this post


Link to post
... intrebarea mea este :care or fi mai bune? cu grafit sau cu silicon? ...

Daca ar fi sa facem o analogie... eu as prefera cu silicon :wink:

Share this post


Link to post

Putezi schimba doar lamela si merge si iese si foarte ieftin

Share this post


Link to post

Si mecanica e de luat in seama shenck-ule, nu doar lamela ... si sa dea draq daca am chef sa miticosesc pe la stergatoare ... nemaivorbind ca pe astea zdrelite le pastrez pentru iarna viitoare, ca tot sint invatate cu gheatza!

Share this post


Link to post

Nu merge Shenck, daca vreti stergatoare bune luati de alea mai scumpe de 300.000 ca nu o sa regretati. Altfel o sa faceti colectie in portbagaj. Eu am luat unele cu grafit si vreau sa zic ca sunt o mare teapa. Mai bune sunt alea de Dacie :cry:

Share this post


Link to post

Hahahaha, am in portbagaj 2 poloneze, 2 cu grafit de la Lukoil si 2 spanuri nu stiu de pe unde. Nu va zgirciti, puneti Bosch. La Matiz 530 cu 400 si la Tico 400 cu 400 (extrase din catalogul Bosch). La Matiz cele originale sunt 520 cu 400 dar merg pina la 560 cu 410 max. Subscriu la ideea ca cele cu grafit sunt o mare tzeapa.

Share this post


Link to post

Merge sa shimbi doar lama. Va arat Joi, e o operatie care dureaza prima oara 20 min dupa care se schimba in 5 minute. Am si merg OK. In plus imi place sa le schimb destul de des si daca as schimba asa de des cu tot cu stergator nu s-ar mai justifica pretul. Lamele punetzi de care vretzi.

Share this post


Link to post

Au in targ cu 10.000, dar atata fac

Share this post


Link to post

Eu dau 40-100klei pe 2 lamele.

Share this post


Link to post

Cica ar fi, dar nu am vazut. Dar iti recomand cu caldura Bosch asa cum gasesti in magazine, m-au tinut 2 ani vara, iarna.

Si am pus de 450 la Tico ca sa sterga mai mult, nu mai lasa spatiu pe centru

Share this post


Link to post

MAN!, ai o fixatzie cu silicoanele... Vezi ca e in jur de 2000 Euro operatzia...

Poate faci shi un credit shi apoi un CASCO, ceva...

Nu mai discutatzi balarii, ce naiba..

Cumparatzi'va Champion (vedetzi post'ul meu de pe pag 1) sau Bosch daca suntetzi un pic mai stramtoratzi..

Daca vretzi sa le schimbatzi sezonier, sa va scartzaie shi sa lase dare, luatzi'va kkt'uri...

Alegerea e foarte simpla.

Share this post


Link to post

pai ce mai sunt tzatze!?!?!....2000de para!?!....

Share this post


Link to post

vorbeam la mishto... shi da, de tzatze e vba...

vrei SHTERGATOARE, ia ce am zis io mai sus.

vrei gumilastice (silicoane, grafite, multi lama shi alte gaselnitze comerciale) :arrow: prima taraba din Vitan... :wink:

Share this post


Link to post
...prima taraba din Vitan...   :wink:

...pe stinga!

Share this post


Link to post

CoERECT :!:

 

vad ca eshti "conoseor" :wink:

Share this post


Link to post

Deci Champion X53 stanga si X41 pe dreapta...got it!

Se simte nevoia uneori de niste stergatoare mai energice :)

Share this post


Link to post

Unde as putea sa gasesc stergatoarele astea minunate (champion sau bosch) LA BUCATA? Ca metro, carrrefour si restu stiu numa de perechi...

A, si care-i diferenta de bani intre ele?

Share this post


Link to post

incearca la Heba Autotrade, Calea 13Septembrie Nr.59-61, ultimul bloc pe dreapta inainte de a coborî pe langa casa popoului.. tel: 4110711; 4106708; 4106761, 4113348

ei sunt importatori directzi champion, koni, etc..

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...